Skocz do zawartości

Ciężko wchodzące biegi


Rekomendowane odpowiedzi

A orientuje się ktoś czy jak kupiłem auto w komisie 6.06 mogę domagać się chociaż częściowego zwrotu kosztów? Z tyt.rekojmi? Po zakupie przejechane niecałe 2tys km więc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak, rękojmia obejmuje ten termin.

 

Jakby miał opory, to weź rzeczoznawcę, a dobremu panu zamelduj, że 115KM nie mieli skrzyń biegów.

 

Myślę, że jak wywalczysz 1000 to będzie ok.

 

https://autokult.pl/27026,rekojmia-na-samochod-uzywany-co-powinienes-wiedziec

Sprzedający ma tez obowiązki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ja37 

To w sumie mogę poszukać skrzyni f17 i będzie dobrze ? Bo szukam na necie i jest parę sztuk tylko czy w nich już są satelity? Sry ale nie ogarniam budowy skrzyni;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Scotch napisał:

A orientuje się ktoś czy jak kupiłem auto w komisie 6.06 mogę domagać się chociaż częściowego zwrotu kosztów? Z tyt.rekojmi? Po zakupie przejechane niecałe 2tys km więc...

Jeśli komis to będzie ciężko, oni odpowiadają za zaniżenie przebiegu bądź powypadkowość auta, teoretycznie powinien cię o tym poinformować, że miały miejsce takie rzeczy. Przy zakupie zawsze można zrobić ogólny przegląd całego auta i wpisać na umowie twojej i komisu co ewentualnie zaniża cenę auta. W umowie są odpowiednie kruczki/paragrafy określające, że zapoznałeś się i jesteś świadomy stanu technicznego...jedynie można walczyć podpierając się wcześniej opinią rzeczoznawcy. Jestem w szoku bo rękojmia trwa aż 2 lata! W świetle prawa. Najważniejsze aby opierać się na opiniach rzeczoznawcy/warsztatu który wykaże odpowiednie pismo, a co zrobi sobie z tego jegomość z komisu... Można spróbować, jeśli nie wyjdzie to kupić używaną skrzynie i nie szarpać się i nie denerwować skrzynią w cenie 300-600zł. Skrzynia będzie posiadała już wszystkie elementy, wystarczy tylko starą wyjąć i włożyć nową używaną ;) Tylko jeśli sam będziesz kupował to dobrze się zorientuj w konkretnych oznaczeniach skrzyni żebyś jakiegoś bubla nie kupił, bo F17 może być kilka serii.

 

Masz tu paragraf a jest ich kilka i są na korzyść kupującego:

 

Art. 563. § 1. Kupujący traci uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca od jej wykrycia, a w wypadku gdy zbadanie rzeczy jest w danych stosunkach przyjęte, jeżeli nie zawiadomi sprzedawcy o wadzie w ciągu miesiąca po upływie czasu, w którym przy zachowaniu należytej staranności mógł ją wykryć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności