Skocz do zawartości

Niewygodny Fotel Kierowcy


Gość Martonezz84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem użytkownikiem Merivy A od ponad miesiąca i mam problem z ustawieniem fotela kierowcy pod siebie. 

Po 5-10 minutach spędzonych w tym aucie boli mnie gorna czesc pleców i szyja. Macie jakieś rady na to jakieś rozwiazania? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel powinien mieć kilka możliwości regulacji przód/tył, góra/dół, podparcie dolnej części kręgosłupa, i przeważnie regulacja kolumny kierowniczej. Najlepiej porównać sobie z ustawieniem z innego auta, a jeśli masz wysoki wzrost, to może być ciężko spasować. Fotel zawsze można podmienić na jakąś bogatszą wersję, a może nawet pasować z innego modelu. Tylko trzeba się zorientować jakie są mocowania i wymiary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy masz regulację na lędźwiach, jak nie masz, to poszukaj fotela, który ma.

Nic innego nie wymyślisz.

Trzeba było się przejechać maluchem z 500km to dopiero byś miał porównanie "niewygodności".....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypróbować ergonomiczną podpórkę na fotel, coś takiego na allegro znajdziesz za niewielkie pieniądze.

Niestety w oplach to taki negatywny detal, bo ogólnie są niewygodne.

 

Jeździłem astrą F, G, H i też nie było "luksusowo", ale to fakt, polonezem jeździłem i mam porównanie, więc przestałem narzekać na fotele w oplach, hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w swoim fotelu regulacji na lędzwiach a mimo mojego wzrostu(190cm) nie uważam by meriva a nie była wygodnym autem. Powiem nawet inaczej drugim autem(astrą h) gorzej mi się jeździ może temu ,że wsiada się i wysiada dużo niżej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat muszę powiedzieć, że w Vectrze C siedzi się jak na wygodnym fotelu, wygodniej jak w Passacie B5 czy Audi A4 B5, ale to też zależy od wyposażenia auta. Audi A4 jak resorak, ale najlepiej trzymała się drogi. Pokombinuj z regulacją kierownicy i samym pochyleniem przód/tył oparciem pleców, jeszcze zależy jak trzymasz kierownicę, sztywno oburącz czy luzacko tylko jedną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W astrze g w fotelach tez miałem poduchy boczne ale wygoda bez porównania z merivą masakra

Czy ktoś z was podmieniał fotele z innego auta hak tak to z jakiego? 

1 godzinę temu, WariatPSM napisał:

Ja akurat muszę powiedzieć, że w Vectrze C siedzi się jak na wygodnym fotelu, wygodniej jak w Passacie B5 czy Audi A4 B5, ale to też zależy od wyposażenia auta. Audi A4 jak resorak, ale najlepiej trzymała się drogi. Pokombinuj z regulacją kierownicy i samym pochyleniem przód/tył oparciem pleców, jeszcze zależy jak trzymasz kierownicę, sztywno oburącz czy luzacko tylko jedną.

Kiere trzymam na lekko ugiętych ramionach

Edytowane przez Martonezz84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jedź do komisu czy nawet do jakiejś kasacji pojazdów (w brew pozorom stoją różne auta nowsze i starsze), przymierz się do Merivy z innym wyposażeniem. Wtedy będziesz wiedział czy akurat nie odpowiada ci auto czy wystarczy wymienić fotel.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności