Skocz do zawartości

Pompa padła


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czy za granicą też tak często siadają te pompy??

Tam jest całkiem inny harmonogram serwisowania ;] Dam ci przyklad w Niemczech wymienia sie trawersy [czyli uszczelki na wtryskiwaczach ] przy przebiegu 60tyś. Czy u nas ktoś to robi ?? Nie!! Dlatego przy takich wymianach nie ma możliwości sie zapowietrzać układ zasilania , a tym bardziej zassania oleju silnikowego do baku!! Borykamy sie z zapowietrzeniem rano , i na siłę zacieramy tą pompę lub palimy elektronikę!! Bo przypuszczamy że to inne elementy sa niesprawne świece , akumulator rozrusznik itp. W tych pompach najważniejsze jest paliwo aby dochodziło do pompy i w miarę było dobrej jakości!! Jezeli nabywca ma znikomą wiedzę na temat tej pompy ,to musi się liczyć z dużymi kosztami remontu i kłopotów z holowaniem i czasu spędzonego bez samochodu :D stresem itp.. :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje,ale to jest moje 7 auto i przebieg ma oryginalny,bo sam je sprowadziłem. Kupiłem je od kobiety, która okrutnie zrobiła dziurkę od obcasa w dywaniku. Autko ma ksiązkę serwisową z wpisami do samego końca i przebieg 185000km.

To myślę, że nie powinieneś się martwić na zapas :D

 

Jakaś część aut jest pewnie "skręcona" na liczniku ,ale nie wszystkie. Jak autko ma 300000km to nie wystarczy tylko licznik cofnąć,ale jest wiele innych rzeczy takich jak fotel.kierownica,mieszek biegów,pedały,tarcze hamulcowe itp.Pewnie jacyś fachowcy potrafią zadbać i o to.

Tydzień temu widziałem 4 letniego Forda Mondeo na liczniku miał nastukane 300 tys i naprawdę nie było widać po tapicerce mieszku itp. żadnych śladów zużycia (widocznie autko chulało po autostradach)

Wczoraj kupił go mój kolega spojrzałem na licznik a tam trochę pona 100 tys. ;] ja wiem jaki miało przebieg ale teraz to mu już nie powiem bo po co psuć nerwy jak i tak już za późno. A najgorsze jest to, że Ci którzy sprowadzili to auto to także jego dobrzy znajomi i nie dość, że cofneli licznik to jeszcze zarobili na aucie 6000 zł :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co,ale nadal cofa się liczniki.Przecież i tak wszyscy o tym wiedza.kupisz auto z 90 000km,a domyślasz sie ze ma 300 000km.Trudno tak już w tym kraju jest że wszyscy kancą.A co do opli to niestety mają słabe punkty,a jednym z nich jest pompa,potem blacha,uk.kierowniczy,zawiecho itd.Niemcy nie jeżdżą na "opale",a jednak pompy też im siadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co,ale nadal cofa się liczniki

Bo polski kierowca użytkujący samochód do celów prywatnych robi w roku 10 - 15 tys. km i 3 letni samochód z przebiegiem 300 tys byłby dla niego szokiem więc woli żyć złudzeniami :( . Zresztą wystarczy zajrzeć na Allegro większość nastolatków z przebiegiem 100 - 180 http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif Kiedyś w komisie oglądałem Passata i pytam ile ma najechane a gość mi na to "a ile by pan chciał żeby miał - będzie na jutro http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cwaniak.gif "

 

A wracając do tematu pompy mnie najbardziej martwi, że z tego co wyczytałem na kilku postach w Oplu umiera ona nie dając wcześniejszych objawów :o no bardzo mi się to nie podoba bo np. w moim poprzednim dieslu BMW 525TD pompa umierała sobie przez rok dając dość wyraźne symptomy (falowanie obrotów, czasem zgasł) i okresowo pomagała zmiana oprogramowania nastawnika pompy (U mnie wytrzymało rok później sprzedałem auto.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

witam użytkowników mam taki problem ja u wszystkich użytkownikoów padła pompa wtryskowa silnik 2.2 dti 2003 serwis opla powiedział ze tej pompy nie da sie naprawić wg serisu padł czujnik predkosci obrotów pompy i sterowniki.Może ktos z panow moze cos doradzic co ztym problemem zrobicserwis proponuje mi nową pompe .Tylko co me dziwi to to ze przed diagnozzą podobno kosztowała ok 12 tyś a teraz ok 6 tys .am wrazenie ze opel chce namie zarobić ile naprawde kosztuje i czy warto z pompa jechac do Boscha? 8)8):(:mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Lip 22, 2008 20:56 ]

witam ws.mam taki porblem .Padla pompa wtryskowa w zafirce 2.2 dti SEris opla powiedzial że te pompy są nie naprawialne padl czujnik obrotów pompy i sterowniki . mam wraze nie ze serwis mnie chce naciagnac przed diagnozą twierdzili ze nowa kosztuje ok 12tys teraz mówia ze 6 tys ciekawi mnie ile naprawde kosztuje nowa.Mam zamiar zabrac pompe do Boscha osobiscie tzlko czy to cos da .Prosye o jakas rade co z tym zrobic____

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Niestety mnie rowniez spotkala ta przykra awaria,W mojej Astrce padla pompa.

Moje pytanko brzmi czy ktos z klubowiczow wymienial tylko sterownik a nie regenerowal calej pompy

znalazlem pare linkow np http://moto.allegro.pl/item392073972_naprawa_pompy_wtryskowej_vp44_opel_audi_ford_saab.html

 

Czy jest sens robic cos takiego jakie sa za i przeciw

Jestem z Krosna i w Boschu polecili mi regeneracje w serwisie Boscha Mroczek w Bochni czy ktoś korzystał z ich usług?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Zafira 2.0 2001r.

W okolicy pompy mocno jest mokro.

Przy wlaczonej klimie nie rowno pracuje silnik .

Czy nalezy podjac juz jakies dzialania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nalezy podjac juz jakies dzialania?

Wycieki tak!! Należy się przyglondnąc skąd to cieknie!! .Najcześciej jest to z nadmiarów i koszt niewielki!! Natomiast druga sprawa to klima silnik zawsze chodzi nie równo gdy się ją załącza !! i więcej pali!! Jeżeli to dopiero zauwazyłes to również sprawdzic łożyska w sprężarce bo może sie juz koncza!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja juz jestem po tej watpliwej przyjemnosci wymiany pompy w zafirze.

Calkowity koszt: pompa z wymiana, plus wymiana poduszki pod silnikiem i jednego lacznika stabilizatora to 2700. Wiec z tego co tu czytam calkiem niezle.

Oczywiscie pompa regenerowana z roczna gwarancja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności