Skocz do zawartości

Problem z przednimi hamulcami ( corsa d)


Gość jasiu_20

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś także odczepilem ten wężyk podciśnienia ż serwa i podcisnienie jest nawet spore. Przylozylem lekko do wejścia do serwa i wyłączyłem silnik. Wyciągnąłem wężyk po tym i zastali powietrze więc podciśnienie trzyma zaworek sprawny. A czy nie jest tak że niesprawne serwo nie powinno trzymać podciśnienia ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co uszkodzić się mogło, popatrz ogólnie na budowę serwa i zastanów się co by najbardziej pasowało twojemu objawowi, mi jak na razie już nic nie przychodzi do głowy, co innego jak widzisz usterkę na żywo wtedy zakres działania można zmienić dosłownie w sekundę. Doradzamy, obstawiamy a finalnie i tak ty się pierwszy dowiesz ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie serwo jest w środku pod kokpitem więc nie mam jak ocenić stan na oko i także wymiana nie będzie taka prosta i  to jest główny powód dla którego chciałbym mieć pewność że to serwo. 

Adam1954 czyli jak podcisnie jest w środku serwa i trzyma i po naciśnięciu pedała nic nie słychać żadnego syczenia to znaczy że jest serwo sprawne ? Dobrze to zrozumiałem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam 

Problem rozwiązany

Przede wszystkim przepraszam za wprowadzenie w błąd oczywiście auto ma ABS a nie jak wcześniej pisałem że nie 

U mnie padło właśnie na pompę abs 

Oba przednie kanały w pompie były zablokowane i w sumie hamował tylko tył 

Po wymianie wszystko w porządku 

Pozdrwaim mam nadzieję że się komuś przyda 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość Corsa d jeden cztery

Zablokowaną w ten sposób pompę naprawiłem sam. Bez rozkręcania pompy ani żadnego przewodu.

Zablokowany był prawy przód. Do tego stopnia że wsunięty tłoczek nie wysuwał się a tarcza rdzewiała.

1. Pompujemy hamulec aż będzie wysoki następnie uruchamiamy silnik z wciśniętym hamulcem.

U mnie hamulec obniżał wysokość i delikatnie wpadał dalej w kierunku podłogi. Tym sposobem podobno odpowietrza się pompę ABS. W ten sposób tłoczek docisnął klocki do tarczy.

2. Dopóki trefne koło jeszcze hamuje, należy (w okresie letnim) znaleźć łączkę pokrytą rosą lub deszczem. 

Chodzi o to żeby słabo hamujące koło miało szansę się zablokować. Wówczas pompa zacznie uruchamiać zastały zaworek w pompie.. 

U mnie dwa dni z rzędu po kilka hamowań na trawie. Potem około 10 hamowań na szutrowej drodze z 40km/h do zatrzymania.

Pedał wciśnięty bardzo mocno. Najlepiej jeśli druga osoba obserwuje czy słabe koło się blokuje.

W zimę wystarczy zamarznięta kałuża.

Proszę aby ktoś potwierdził że się udało. 

Dodam jeszcze że poprawa nie jest częściowa tylko kompletna. Opel Corsa D 1,4 2008

Edytowane przez Corsa d jeden cztery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 4.09.2020 o 11:11, Corsa d jeden cztery napisał:

Zablokowaną w ten sposób pompę naprawiłem sam. Bez rozkręcania pompy ani żadnego przewodu.

Zablokowany był prawy przód. Do tego stopnia że wsunięty tłoczek nie wysuwał się a tarcza rdzewiała.

1. Pompujemy hamulec aż będzie wysoki następnie uruchamiamy silnik z wciśniętym hamulcem.

U mnie hamulec obniżał wysokość i delikatnie wpadał dalej w kierunku podłogi. Tym sposobem podobno odpowietrza się pompę ABS. W ten sposób tłoczek docisnął klocki do tarczy.

2. Dopóki trefne koło jeszcze hamuje, należy (w okresie letnim) znaleźć łączkę pokrytą rosą lub deszczem. 

Chodzi o to żeby słabo hamujące koło miało szansę się zablokować. Wówczas pompa zacznie uruchamiać zastały zaworek w pompie.. 

U mnie dwa dni z rzędu po kilka hamowań na trawie. Potem około 10 hamowań na szutrowej drodze z 40km/h do zatrzymania.

Pedał wciśnięty bardzo mocno. Najlepiej jeśli druga osoba obserwuje czy słabe koło się blokuje.

W zimę wystarczy zamarznięta kałuża.

Proszę aby ktoś potwierdził że się udało. 

Dodam jeszcze że poprawa nie jest częściowa tylko kompletna. Opel Corsa D 1,4 2008

Postąpiłem dziś zgodnie z Twoim opisem z moją Corsa D 1,2 2008 na ośnieżonej bocznej drodze z 40 razy hamując z 50km/h do zera aż ABS zadziałał i po sprawdzeniu autko przestało ściągać w prawo przy hamowaniu na suchej nawierzchni . Także sposób działa - a już myślałem że będę musiał wymieniać pompę hamulcową .

Dziękuję użytkownikowi forum Corsa d jeden cztery

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności