Skocz do zawartości

Meriva A - ogrzewanie postojowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafalt1717

Cześć.

 

Mam opla z ogrzewaniem postojowym - załączam zdjęcie. Chodzi mi o jego użytkowanie. Nie wiem jaki to producent i nie mam instrukcji obsługi. Znalazłem jakiś temat, w którym kto to opisał i zacytuję:
 

Cytat

Przelacznik jest od wyboru rodzaju pracy urzadzenia wietrzenie grzanie

Pierwsze raczej latem drugie zima

Przytrzymujac ok 3 sek zegar ustawiasz zegar urzadzenia aktualna godzine

Strzalkami lewo prawo przewijasz cyferki jak ustawisz godzine zatwierdzasz setem potem minuty strzalkami i znow zatwierdzasz setem

Zegar ustwiony

Urzadzenie mozesz wlaczyc na dwa rozne sposoby

Pilotem wcisakajac zalacz mozesz tez w dowolnym momencie wylaczyc rowniez z pilota

Mozna tez ustawic stala godzine zalaczania urzadzenia

Wciskasz zegar (nie przytrzymujesz) ustawiasz godzine i minuty zalaczenia automatycznego po zatwierdzeniu setem minut kolejnym krokiem ustawiasz czas dzialania w minutach jak nie ustawisz czasu dzialania tylko nacisniesz jeszcze raz sete to dziala tylko ok 15-20 minut ale to w zupelnosci wystarczy do rozgrzania autka

 


Moje pytania są takie:
1) Czy jest to oryginalnie zakładany ogrzewacz w oplach i czy można do niego doposażyć pilot czy to raczej niemożliwe?
2) Nie wiem czy ktoś programował stałe godziny włączania się automatycznego - jeżeli tak to jak je zresetować żeby załączać tylko manualnie?
3) Czy podany wyżej opis użytkowania jest ok?

Będę wdzięczny za pomoc.

 

ogrzewanie postojowe.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że masz dokładnie ten model Mini Uhr 06 (link do instrukcji niemieckiej):

 

Eberspächer

 

pozostaje Ci tylko kwestia nalezienia w necie instrukcji w bardziej "ludzkim" języku jeśli nie władasz niemieckim...

Edytowane przez zloty_2000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne bo analogowe. Zawsze możesz w analogu podłączyć nawet telefon zmodzony i uruchamiać przez tel piec. Można też założyć centralkę oto z pilotami jak i nawet centralkę zmodzic bardzo prosto uniwersalna centralkę np od sterowania brama czy centralnym zamkiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rafalt1717 napisał:

Dzięki wielkie za instrukcje - może ktoś ma przetłumaczoną i się podzieli.

Jak można tym sterować z tele lub dorobić pilot?

 

Musiałbyś poczytać jak do tego dodać centralkę do zdalnego sterowania. Pewnie jest ich do wyboru do koloru i tylko trzeba wiedzieć gdzie to wpiąć.

 

Co do instrukcji napisz do producenta, namiary na polski oddział znajdziesz na wujku G, może mają przetłumaczoną instrukcję i Ci prześlą (albo angielską będą mieli).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

w google przetłumaczę, ale poszukam też oryginału

tzn., że jeżeli ktoś ogarnia temat może tu dodać centralkę niekoniecznie oryginalną do zdalnego sterowania? może w ASO to ogarniają - ciekawe jaki koszt, podpytam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie spokojnie zrobią tylko od ogrzewań postojowych. Kupa firm jest takich bo tiry bez tego i taksiarze też by chyba umarli. Ja u siebie w okolicy to naprawiam taksiarza ale w sharanach, alhambrach galaxy.  W Stalowej Woli masz szpeca od tego.  

Analog załącza się poprzez podanie plusa na jeden lub czasem dwa kabelki więc podłączenie tego to bułka z masłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalt1717

Ja nie sprawdzałem dokładnie jak to działa. Dzisiaj to załączałem, nic nie dmucha. Na dworze temp. minusowa, szyby zaszronione. W końcu coś ruszyło - stuki pod maską, tak jakby się coś rozpędzało, myślałem, że tak ma być. Nic nie dmucha i nie dmucha otworzyłem drzwi a spod maski TUMAN pary, prawdopodobnie pary bo biała. Mam nadzieję, że nic się nie spaliło. Nie chciałem już wieczorem kombinować, ale mam obawy jakby się to załączyło automatycznie na parkingu. 
Co może być nie tak? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności