Skocz do zawartości

Astra K wypiaskowany próg przedni - drzwi.


Gość mariomario

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariomario

Witam ...

Zakupiłem Astrę K i po dokładnym przyjrzeniu się progu przedniego (za przednim kołem) i dolnego rantu drzwi ujrzałem że zabezpieczenie antykorozyjne czyli mastyka która jest pomalowana w kolor nadwozia gdzie nie gdzie jest wypiaskowana. Czyli lakier jest poobijany i matowy a drzwi na dolnym rancie mają kilka uderzeń po kamykach i trzeba by było porobić jakieś zaprawki. Czy wy też tak macie ? Bo trochę nie zdziwiłem.:x U mnie nawet w starej fabii czegoś takiego nie było...

Obejrzyjcie swoje autka i dajcie znać ...pozdrawiam.

...nieee no Panowie to na pewno te kamienie z pod opon lecą i kaleczą lakier na przednich drzwiach ...na samych rantach. Czyli tam najszybciej można spodziewać się korozji. Jak oni zaprojektowali to auto ? bez sensu.:mellow: Sprawdzałem teraz skodę Fabię z 2005 roku nic tam takiego nie ma....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość splitz070

Załóż sobie chlapacze.. Albo kup następna Fabię..

 

Wysłane z mojego P30 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukształtowanie nadwozia i cieniutki lakier swoje robią....

zabezpieczyć i ewentualnie zainwestować w oryginalne chlapacze /przesadnie drogie nie są.../;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

pytanie...czy oryginalne chlapacze coś dadzą ... Fabia jest inaczej zbudowana więc tam problem nie występuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

adam1954...

Na pewno masz rację, ja teraz jeżdżę po normalnej ulicy bez chlapaczy i rzeczywiście nawet nie słychać żeby kamyki uderzały w przednie drzwi ( kiedyś miałem fiestę i był ten sam problem, ale słychać było że wszystko bije w przednie drzwi) więc wypiaskowało. Myślę że poprzednik szybko jeździł po jakiejś żwirówce i po tych 47 tysiach musiało coś tam polecieć w przednie drzwi. Ja zamontuje chlapacze i myślę że problem zniknie...ewentualnie nakleję naklejki bezbarwne na rantach drzwi....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

eeeee Panowie ale w golfie 7 też podobna sytuacja nooo może nie w tym stopniu ale dziś oglądałem jedną sztukę i tam też drzwi poobijane od kamieni,....Co wy na to....?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradzisz, kupując nowe auto możesz dać je do samochodowego SPA i założyć dodatkową powłokę, jak nie folię to natryskową formę ochrony. Lakiery poprzez wymogi mają coraz mniejsze powłoki, najważniejsza jest ta ostatnia tzw. klar przy lakierach typu metalik (chociaż teraz są jakieś wodne). Zresztą teraz tak to poszło do przodu, że naprawdę trzeba się orientować co producenci stosują. Poza metalikiem był akryl z odrobiną dobrego utwardzacza i rozpuszczalnika dawał taką warstwę, że po ponownym woskowaniu auto wyglądało jak nowe, zobacz jak ze starszych aut odkleja się klar najbardziej z czerwonych samochodów jakie to są płaty. Kupić w miarę dobry egzemplarz i zabezpieczyć. Ewentualnie powtarzać proces co rok albo kilka lat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariomario

WariatPSM...Może być SPA ...ale najmniejszym kosztem będzie założyć fabryczne chlapacze i ewentualnie na dolnych rantach nakleić przezroczystą taśmę i to powinno pomóc ...Właśnie ja chyba tak zrobię , najpierw fabryczne chlapacze a potem zobaczymy jak to wystarczy go super jak nie to okleję go taśmą przezroczystą i na pewno będzie dobrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być profesjonalnie zrobione nie na przeźroczystą taśmę, a dlaczego? Bo jeśli zacznie się odklejać pod wpływem warunków pogodowych i drogowych, zacznie zbierać się pod nią syf/wilgoć/sól, to tylko przyspieszy korodowanie elementu. Jak wiadomo na zakończeniach i rantach najszybciej.Już lepiej jakąś folie/okleinę z klejem przezroczystą nałożyć przy pomocy opalarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności