Skocz do zawartości

ASTRA G 1.7 TD (DTL) Brak mocy check engine


Gość Krzysztofk48

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2020 o 20:02, adam1954 napisał:

Ok a co z błędem sondy?

Błedu sondy nie ma 

 

Ale dziś sprawdzałem skanerem i jest  1 błąd p1220  wiem że to jest błąd pompy ( nastawnika wtrysku )

 

A czy nie mam się czego obawiać że stanie mi w drodze gdzieś i nie zapali czy mam jezdzić aż całkem pompa padnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A czy jak pompa padnie to nie stanie w drodze.?

Ile ty masz lat że zadajesz pytania na poziomie przedszkolaka?

 

Błędu sondy nie ma bo jej nie ma.

Ja bym się zainteresował dla czego w aucie w którym sondy nie ma wychodzi taki błąd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień Dobry

Wiem że tego tematu jest wszedzie ale nic nie pasuje do moich objawów

Około pół miesiąca temu kupiłem nowy ( stary ) samochód i przez pierwsze tygodnie chodził świetnie bez zastrzeżeń ale około tydzień temu zaniepokoiło mnie zachowanie mego samochodu.

A teraz opis mego problemu

A więc tak od początku Mam swój komputer do diagnostyki więc podłączyłem i wyskoczyli mi 2 błędy P0400 i P1220 Skasowałem te błędy ale przejechaniu się wyskoczył CHECK i znowu podpiełem kompa i przeczytałem błedy i znowu były te 2 ale i tu dziwna sytuacja bo mi się wydaje że wyskoczenie błędu silnika jeden raz to jeden błąd czy nie ?

Więc sprawdzam po kolei wszystko EGR czysty działa membrana działa elektrozaworki przeczyszczone wymienione na nowe używane ale sprawne  przewody podciśnienia od tej pompy Vacum do elektrozaworku byli zalane olejem więc wymieniłem to Vacum pompe i P0400 nie ma nie wyskakuje błąd ale czasem sporadycznie ten p 1220 i to tak na zimnym podczas mocniejszego przyspieszenia.

I podczas ruszania nie ważne czy na zimnym czy ciepłym i podczas przyspieszania na 2 biegu i na 1  wali tak z rury czarnym dymem i czuć szarpania a podczas jazdy na 3 biegu takie 1300 obrotów to dymi tak na siwo nie  na czarno że aż ciemno nie wiem co to może być niby te p1220 to pompa ale nie wydaje mi się żeby to pompa bo by na biało dymił

Prosze o pomoc

a i silnik to 1.7 td astra g

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://forum.opel24.com/topic/89819-astra-brak-biegów/?tab=comments#comment-721859

 

O co chodziło z tymi tematami?

 

 

 

 

 

2020-05-31_210914.jpg

18 minut temu, zawww napisał:

Mam swój komputer do diagnostyki

 

Jaki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności