Skocz do zawartości

Bicie podczas hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów chciałbym zasięgnąć tutaj pomocy/rady. Dzisiaj byłem na wymianie kół, wymieniłem z 13 zimowych na 14 letnie. Po zmianie kół podczas hamowania odczuwam wypychanie hamulca tak jak hamowania w aucie z ABS a jego nie mam. Felgi wcześniej jeździły na corsie b i wulkanizator powiedział że bicie jest przez brak pierścieni centrujących. Tak więc zrobiłem że gdy zakładałem je do swojej C kupiłem pierścienie z nadzieję że będzie wszystko ok lecz niestety tak nie jest. Gdy zaciągnę ręczny tak samo czuję bicie na podwoziu ale nic na kierownicy. Podczas normalnej jazdy jest lalka nic nie bije tylko w czasie hamowania. Jakieś sugestie? Opony są nowe (Continental) a koła dopiero co wyważone. Gdy po jeździe sprawdziłem bębny to jeden był na tyle ciepły że nie dało się go dotknąć a drugi prawie zimny. Będzie wina to bębnów czy może czegoś innego? Dlaczego na mniejszych kołach nie było to odczuwalne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zapewne koła na zimówkach miały wyższy profil opony i były węższe. Continental jest dość twardą i sztywną oponą wszystko na niej się czuje. Od hamulców po układ zawieszenia do sprawdzenia. Też można podnieś koło na lewarku i zobaczyć czy nie ma jakiś luzów na łożyskach piast chwytają za koło uniesione w górze. Nowe opony też mogą posiadać defekty, ale jak są wyważone i felgi nie były krzywe to trzeba szukać jakiś luzów/uszkodzeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przez zły dobór opon przez poprzedniego właściciela profil opony był ten sam co na właściwej 14. Na tył niby poszły te z lekkim biciem ale że to jest odczuwalne tylko przy hamowaniu? Jakby coś było z felga lub opona to by bilo cały czas chyba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie odczujesz przy ostrzejszym hamowaniu i ostrym przyspieszaniu, chociaż to jest tylna oś, a napęd jest na przedniej. Inaczej by było czuć jakbyś miał tył napęd. Przód ciągnie tył i tylko hamowanie ujawnia usterkę. Mam felgi stalówki z Opla Vectry B na handel jakbyś potrzebował, w dobrej cenie z jako takimi oponami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jutro spróbuję zamienić koła stronami bo na przedniej osi są proste i z nimi nic się nie dzieje. Jeśli dalej będę odczuwał bicia po zaciągnięciu ręcznego to problemu zacznę szukać w bębnach. W każdym razie dzięki za podpowiedź i jutro zacznę z tym działać.

Edytowane przez leeryx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki aby była błahostka, lecz pamiętaj jak temat zacząłeś to dokończ. Jeśli ustalisz usterkę podziel się tym na forum ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zamieniłem przód z tyłem dalej to samo więc one odpadają. Właśnie ściągałem bęben hamulcowy i widzę że cylinderek nierównomiernie dociska szczęki i polał się płyn hamulcowy. Czy to bicie może być wina cylinderka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  być wina zużytych bębnów.

1mm na średnicy kwalifikuje bębny do wymiany.

Jak polał sie płyn, to dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo zwlekałeś z wymianą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn sie polał przez to że za głęboko wcisnąłem pedał hamulca przy sprawdzaniu. Wszystko w środku wyczyściłem szczęki są jeszcze ok więc w poniedziałek trzeba będzie jechać kupić nowe bębny lub te przetoczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, leeryx napisał:

lub te przetoczyć.

Umiesz czytać, czy nie.

załóżmy bębny maja 280mm średnicy w środku.

Dopuszczalne zużycie to 281mm

Ty już kropisz płynem hamulcowym i jeszcze chcesz toczyć???????

Co chcesz toczyć?

Cylinderki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności