Skocz do zawartości

Proszę o pomoc GID Meriva 2006 z17dth


Gość yolax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam merivę 1.7 cdti z silnikiem z17dth. Mój "problem" zaczął się gdy wymyśliłem, że zamienię cd70 na 2din na androidzie aby mieć już zawsze aktualne mapy i zostawię cida (2-liniowego), który będzie mi wyświetlać info o spalaniu oraz zasięg.

Zebrałem sporo informacji na ten temat, kupiłem opcoma w wersji 1.7 i zacząłem się bawić. Uruchomiłem nigdy nie ustawiony od początku komputer i jakie było moje rozczarowanie gdy okazało się, że widać same "F" a zasięg pokazuje jakieś bzdury. W międzyczasie sprzedałem cida i kupiłem gida 3-liniowego od merivy, ktoś podsunął schemat dot mojego silnika i gid, byłem u elektryka żeby posprawdzał wiązki. Ponoć brakowało jednego przewodu od sterownika silnika z pinu 1 do x5 pin 29. Zrobiłem to i moim oczom ukazało się - po ponownym wgraniu indeksu 027 - średnie spalanie i być może nawet prawidłowy zasięg. 

Jednak została kwestia spalania chwilowego. Ktoś mi mówił o zielonym kablu ze sterownika wspomagania na pin 13 wtyczki wyswietlacza, ale ten przewód widzę jest. Nawet dziś wpiąłem się na krótko pomiędzy te dwie wtyczki (sterownik wspomagania a wyswietlacz) i chwilowego jak nie było, tak nie ma.

Mam ogromną prośbę o pomoc co mogę jeszcze zrobić, co sprawdzić, co podłączyć. 

Walczę już od jakichś 3-4 miesięcy i gdyby chińczycy robili zaślepki deski po wyświetlaczu, to bym się go pozbył w cholere... ale nawet chińczycy jeszcze na to nie wpadli.

 

Acha, znam temat o przypadku kolegi "Mery 11". Czytałem i dzięki temu mi jeszcze ręce nie opadły. Tylko, że z jego profilu wynika iż on posiada lub posiadał benzynę 1.6 więc informacje o pinach z tego tematu nie są raczej dla mnie.

 

Napisałem do użytkownika Drahe, bo z forum wiem że on zna się na takich przypadkach i to właśnie on pomógł użytkownikowi Mery 11 z benzyniakiem, ale jest cisza. 

 

Cenię sobie każdą pomoc. 

 

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez yolax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.facebook.com/marcin.pillich.7

 

Spytaj.

Tuningiem sie zajmuje, a na razie "ma wolne" przez koronkę, może ci zrobi.

Ma wolne, ale chory nie jest, żebyś mnie źle nie zrozumiał :)

To mój dobry kumpel.

I chyba do Świdnika/Puław daleko nie masz.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję się skontaktować. Rzeczywiście, daleko nie mam, ale zrobienie tego bezpośrednio mogłoby mnie obecnie drogo kosztować (5-30tys) ;-) 

Myślę, że gdyby ktoś mi to wytłumaczył co i gdzie podłączyć, zrobiłbym to "pod blokiem" :) 

Edytowane przez yolax
literówki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź :) Schemat jak najbardziej ok, dla elektryka samochodowego ;) Ja jestem bardziej na poziomie Mery 11 ;) Na pewno elektrykowi to pokażę jeśli sam nie podołam, a rzecz w tym, że lubię i wolę coś zrobić właśnie sam. Ja do tej pory posługiwałem się czymś takim jak w załączniku. Czy mógłbyś się do tego odnieść i  podpowiedzieć, czego może brakować w tej układance z przewodów?

Dokument.pdf

Edytowane przez yolax

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności