Skocz do zawartości

Piła stołowa/ukośnica do cięcia kostki


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

poratujcie bo nijak nie mogę znaleźć informacji - czy z taką ukośnicą jak na przykładzie tutaj (marka przypadkowa) https://www.makita.pl/search.html?search=1&svalue=ukośnica&tm_submit_search= jestem w stanie ciąć kostkę brukową? Oczywiście nie zawodowo ale parę kostek sobie dociąć...

oczywiście muszę tarczę odpowiednią dołożyć - ale tu pojawia się problem - te do drewna są 30mm a te diamentowe 26mm (otwór do mocowania), to że średnica jest trochę mniejsza to nie problem. Obroty są te same.

Czy da się tak zrobić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co szlifierka kątowa ma taki bajer na tarczę cienką do cięcia i na tarcze grubą do szlifowania, po prostu obracasz ten cały dysk/nakrętkę kolistą w zależności jaką zakładasz tarczę. Te do cięcia drewna mogą mieć mniejsze obroty, a co do średnicy trzeba to tak przykręcić aby nie było możliwość poluzowania się tarczy podczas pracy. Takie cięcia najlepiej na tarczy diamentowej, jeśli nie jest chłodzone wodą/chłodziwem to nie ma co używać dużej siły nacisku i dać jej samej ciąć, mam na myśli żeby nie dusić sprzętu. Pokaż jakieś zdjęcia jak ta kostka wygląda i ile chcesz tego przerobić. Mam sąsiada budowlańca i jak będę wiedział co konkretnie zamierzasz zrobić to jutro zadzwonię i zapytam jak by to ugryzł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwie szlifierki kątowe - dużą i małą (tzw flex) ale to wszystko jest "w ręcę" i przez to cięcię niezbyt stabilne i dość niebezpieczne przy kostce która ma 20cm x 10cm... Trzeba ją jakoś przytrzymać ale jednocześnie nie ograniczać obszaru cięcia...

a że chciałem sobie kupić taką pilarkę stołową do drewna ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest taka zwykła kostka brukowa 20x10x8? No to jeszcze nie ma tragedii, można ją dać na jakiś stół/stanowisko i przytrzymać ściskami stolarskimi albo nawet w imadło to skręcić i zrobić to chirurgicznie nawet takim flexem. Tylko przy takim ściskaniu/skręcaniu dać jakąś twardą deseczkę tak żeby nie niszczyć kostki. Musisz sobie porównać taką typową pilarkę stołową do drewna ze sprzętem przeznaczonym do cięcia takiej kostki, wtedy porównaj obroty/moc/średnice tarczy i będziesz wiedział czy można takie rzeczy robić. A przydałby się adapter czy inne mocowanie żeby tarczę przykręcić na sztywno, chyba że sprzęt przewiduje różne średnice mocowania. Zawsze możesz kupić pilarkę i tarczę na flexa :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem jak dobrze sobie kostkę ustawisz/przytrzymasz i trzymasz oburącz flexa dając mu swobodę aby samym swoim ciężarem ciął. Ale wiadomo kurzy/pyli się odłamki wszędzie lecą nie ma lekko. Jak byłem młodszy to z tatą jeździłem do pracy i na fuchy i w metalurgi i budowlańce trochę się pracowało. Teraz jest fajnie jak się przejeżdża koło stacji CPN, budynków rodzinnych, szkół i innych hal i ma się tą świadomość, że dzięki twojej pracy to jest wybudowane :DWeekendy/wakacje/ferie były aktywne, teraz to mi szkoda tych dzieciaków bo bankowo 80% nie potrafiłaby sobie zmienić dętki w rowerze, a już nie mówić o klejeniu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarzysz taką małą fabrykę w gliwicach? jakieś auta tam produkują - ja ją budowałem :)

z flexem jakoś idzie ale nie jest zbyt ładnie, dlatego chcę sobie ułatwić ale nie wydawać na profi sprzęt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś to mogę załatwić w dobrej cenie tarcze do cięcia granitu. Cena gdzieś w około 150 zł. Ale ta tarcza to przetniesz wszystko. I tarcze 230 mm i 125. Większe też mamy. Nie są to tarcze jak z marketu tylko pożądane profesjonalne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności