Skocz do zawartości

Wymiana skrzyni1.7Cdti


Rekomendowane odpowiedzi

Gość irek711

Wszystkie biegi źle wchodzą ? Ja kiedyś też miałem problemy ale gorzej było z tymi na dół o ile dobrze pamiętam. Diagnoza mechanika wybierak ale że wolałby nie robić bo dostęp kiepski. Stwierdziłem że samemu trochę się pobrudzę. Obyło się bez wymiany. Okazało się że wybierak luźno lata . Dobrałem odpowiednią podkładkę pod śrubę mocującą.

Dobrze dokręciłem i po zabawie. Tak więc kanał , ktoś do pomocy żeby wcisnął sprzęgło i próbował wrzucać biegi i od spodu patrzeć i ewentualnie ręką pomóc . Jak da się wrzucać to ewidentnie wybierak. Jak nie da się ręcznie od dołu to albo sprzęgło albo skrzynia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie wyobrazić tego twojego drążka skrzyni biegów.

jedyny drążek, do drążek zmiany biegów, czyli wajcha w środku w kabinie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi o samo sterowanie - po VIN-ie bym poszukał tutaj ( https://opel.7zap.com/pl/car/x03/h/5/  ) - bywa że coś się zużyje i robi kłopot a mechanikom nie chce się tym bawić bo dużo roboty a mało kasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o coś co jest pod wajha. Na postoju wyłaczonym silniku biegi wchodzą ok. Po odpaleniu auta ciężej wbić 1 lub 2 a po rozgrzaniu jazdą około 40 km to bardzo ciężko wbić niższy bieg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek - nie wiem co ty masz zamontowane w aucie, ale myślę że mechanik powinien sprawdzić pająka - czyli nie wajchę tylko to co jest na skrzyni zamontowane do wybieraka.

U mnie zużyta jedna tulejka spowodowała że nie mogłem włożyć 5 biegu z 4 tylko musiałem na 3 najpierw przerzucić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek711

Kolega dobrze to określił . Problemem może być pająk bo wybierak to jest w skrzyni. Ja też błędnie to określiłem. U mnie był luz na mocowaniu całego tego pająka choć diagnoza padła na luzy na pająku . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie odzywam, bo dalej nie wiadomo jakie sterowanie biegami jest.

linki, czy drut.

W merivach były i takie i takie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest to nie wiem. Wiem że aby wsteczny wbić trzeba podnieść do góry ta na drązku. Generalnie wasze rady są ok ale pytanie dlaczego dzieje się to tylko po porządnym rozgrzaniu auta. Trasa 50 km lub w upalny dzień wystarczy 20 km i klops.Naprawdę bardzo cięzko wbić jedynkę. Jeden mechanik obstawia skrzynie biegów drugi wybierak pod drązkiem. Wymienię oba ale one nie mają wpływu na temperaturę gdyż są na zewnątrz skrzyni .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem żebyś się określił, a sprawdzisz po nr VIN w katalogu.

Ja tobie nie sprawdzę bo mam inny VIN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod drążkiem nie ma wybieraka, może zdjęcie zrób, jak zdejmiesz mieszek?

A regulacja biegów, czy luzy obojetne w której części mechanizmu zmiany biegów mają wpływ na trudności z wbiciem biegów.

Pierścionek do góry się ciągnie w każdej skrzyni opla :)

 

EDYTA

Myślę, że wymiana oleju też by pomogła.

Proponuję taki, jaki jest zalecany do M32, to naprawdę bardzo dobry olej.

Można dosypać dwusiarczku molibdenu - nie zaszkodzi.

Edytowane przez ja37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności