Skocz do zawartości

Coś drży


Gość Sigusiek

Rekomendowane odpowiedzi

Zmęczone są również (prawdopodobne) świece, dlatego że podczas pierwszego odpalenia rano lub po dłuższym postoju gdy się już wychłodzi puści białego dymka, przy dodaniu gazu dymu wydostaje się więcej. Gdy upłynie około 5 minut dymienie znika, więc to raczej właśnie świece. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

29 minut temu, Sigusiek napisał:

Zmęczone są również (prawdopodobne) świece, dlatego że podczas pierwszego odpalenia rano lub po dłuższym postoju gdy się już wychłodzi puści białego dymka, przy dodaniu gazu dymu wydostaje się więcej. Gdy upłynie około 5 minut dymienie znika, więc to raczej właśnie świece. 

No to chyba raczej nie swiece. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece w Dieslu są tylko do momentu rozpalenia (niektóre działają krótko po rozpaleniu), później samo ciśnienie doprowadza do zapłonu. Czasem jak kula jedna świeca to naprawdę zaczynają się problemy z rozpalaniem w niskich temperaturach.Coś co miało DPF a później nie ma to musi lekko dymić, odpala to jeździć jak na diesla przystało czasem jakaś mała trasa bo w mieście męczy się strasznie, na krótkich odcinkach. 

 

Sigusiek jest dobrze jak wszystko chodzi/działa w aucie w systemie binarnym tzw. 0/1, tak/nie. Takie domyślanie się i prawdopodobieństwa męczą człowieka i nie wie czego może spodziewać się, moja rada dać do dobrego mechanika niech określi konkretnie kondycje silnika i osprzętu albo sprzedać trochę taniej i nie męczyć się dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WariatPSM napisał:

Świece w Dieslu są tylko do momentu rozpalenia (niektóre działają krótko po rozpaleniu), później samo ciśnienie doprowadza do zapłonu

W nowszej generacji diesla w oplu również swiece nie tylko przy zapłonie grzeją. Łatwo je rozpoznac, powyzej 500zl za sztuke. :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówił że to raczej świece, dlaczego raczej? Bo na kompie nie pokazywało żadnego błędu. Moje domyślenie jest takie że nie pokazywało bo zostało dużo pozmieniane w systemie i to może dlatego. Mówisz że sprzedać, lecz auto teraz normalnie jeździ, zbiera się i jest okej tylko myślę o tych świecach bo nie wiadomo jaka będzie zima, a nie chce mieć problemów gdy będzie mi się śpieszyć a on nie będzie chciał zagadać albo będzie długo kręcił, a szkoda męczyć rozrusznik. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zimą to już co rok żegnamy się bardziej. Kable rozruchowe kupić w razie "W", jak słabo kręci i nie zaskakuje to dodatkowe wspomaganie przyda się. Opel jest kapryśny i nieprzewidywalny :D Oby działał i jeździł jak pszczółeczka cały czas.

 

Trochę uciekamy od sedna sprawy, a tematy muszą być przejrzyste dla innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej szerszeń haha. Wiem że uciekamy od tematu, wielkie sory za to lecz cóż, sam nie przypuszczałem, że jedno z drugim będzie tak związane, a to drugie będzie gonić trzecie... 

Tutaj filmik jak mniej więcej u mnie kopci, lecz u mnie trochę dłużej ale kolor taki sam (ja go nazywam biały) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności