Skocz do zawartości

Pytania odnośnie zawieszania i hamulców?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość parkerinio

Witam! 

Od 2 tygodni jestem posiadaczem Opla Insignii. 

Dane techniczne:

Rok produkcji : 2009

Benzyna 2.0 turbo 220km 4x4 sport

Przebieg : 100 tys. Km

Skrzynia biegów manualna 6-biegowa 

Kod silnika : A20NHT 

 

Mam trochę głupawe pytanie odnośnie zawieszenia. Nie wiem czy to auto ma zawieszenie FlexRide czy zwykłe. Może wie ktoś jak mogę je rozpoznać? 

 

Mam też pytanie odnośnie układu hamulcowego. Podczas hamownia powyżej 70km/h odczuwam drgania samochodu oraz kierownicy. Również przy jeździe powyżej 140km czuć wibracje. Czym mogą być spowodowane te nieprawidłowości? Jeżeli ma to coś do rzeczy to mam założone opony zimowe. 

 

Z góry dziękuję za ewentualną pomoc. 

Pozdrawiam! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amory do flex masz z wtyczka, zanurkowac pod auto i poogladac, co do drgań trzeba sie przyjrzeć jak wygladaja tarcze i klocki, czy prowadnice jarzma i slizgi klocka czyste , czy tłoczek odbija, i uszczelki całe, to tak bez wydawania kasy, jesli wszystko wygląda ok to trzeba by zrobic pomiar bicia tarczy . Ogólnie przeglad ukladu hamulcowego. A drżenie też moze powodowac zle wyważona felga, skrzywiona, kończące sie łożysko , drążki kierownicze, jak i końcówki drążka. Tak ze i uklad kierowniczy przydalo by sie sprawdzić. Najlepiej 30 zł do ręki i na stacje diagnostyczna podjechac. 

Screenshot_20200723-233842(1).png

Edytowane przez Marcin 83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość parkerinio
15 godzin temu, Marcin 83 napisał:

Amory do flex masz z wtyczka, zanurkowac pod auto i poogladac, co do drgań trzeba sie przyjrzeć jak wygladaja tarcze i klocki, czy prowadnice jarzma i slizgi klocka czyste , czy tłoczek odbija, i uszczelki całe, to tak bez wydawania kasy, jesli wszystko wygląda ok to trzeba by zrobic pomiar bicia tarczy . Ogólnie przeglad ukladu hamulcowego. A drżenie też moze powodowac zle wyważona felga, skrzywiona, kończące sie łożysko , drążki kierownicze, jak i końcówki drążka. Tak ze i uklad kierowniczy przydalo by sie sprawdzić. Najlepiej 30 zł do ręki i na stacje diagnostyczna podjechac. 

Screenshot_20200723-233842(1).png

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie rdzy, którą znalazłem pod samochodem. Czy jest tragicznie? Screenshot_20200724_150047_com.android.gallery3d.thumb.jpg.b2fb85dd86b373319b2d8105c84cd3f5.jpg

Screenshot_20200724_150103_com.android.gallery3d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... Bajecznie to nie wyglada. Wieszak trzyma sie siła socjalizmu :-D a te wzmocnienie to pod insignia nie bylem. Ale juz dżadża ostro sie za nie wziela i raczej kwalifikuje sie na wymiane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość parkerinio
W dniu 24.07.2020 o 16:36, Marcin 83 napisał:

No... Bajecznie to nie wyglada. Wieszak trzyma sie siła socjalizmu :-D a te wzmocnienie to pod insignia nie bylem. Ale juz dżadża ostro sie za nie wziela i raczej kwalifikuje sie 

Ostatnio mechanik sprawdzał całe podwozie i oprócz tych wieszaków od wydechu i kilku innych osłon to wszystko jest okej i stwierdził, że można to bez problemu wymienić. Pytanie czy jest sens to wymieniać jeżeli maksymalnie tym samochodem będę jeździł do 2 lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak zaawansowanej korozji wieszaka tłumika możesz spodziewać się awarii w każdej chwili. Dziura w drodze, próg zwalniający i tłumik na ulicy, tylko jak już urwie się to może pociągnąć za sobą pozostałe elementy wydechu i nie skończy się tylko na wymianie samego wieszaka czy tłumika. Pewnie przeglądu też nie przejdzie jak będzie porządny diagnosta. Wyobraź sobie, że jedzie za tobą motocyklista i urywa ci się tłumik... dwa lata użytkowania nie zwalnia od poprawnej eksploatacji pojazdu. U mnie już czepiają się za przepaloną jedną żarówkę stopu i muszę wymieniać od ręki żeby podbili dowód, taka ich praca i w sumie to zrozumiałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności