Skocz do zawartości

Jaka uszczelka anteny dachowej - Opel Astra G Hatchback


Gość Pietrov_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam od 2016 roku Opla Astrę G Hatchback z 2002 roku. Nadszedł czas na wymianę uszczelki anteny dachowej w moim modelu ponieważ obecna jest sparciała co widać na dołączonych fot. Dodam, że moja podstawa anteny zawiera w sobie dyszę spryskiwacza tylnej szyby. Przeglądając oferty w Internecie sugerowałem się tym faktem dlatego zakupiłem konkretny model pod Hatchbacka z dyszą spryskiwacza szyby tylnej. Niestety po otrzymaniu uszczelki i przymiarce stwierdzam, że znacząco odbiega ona od formy podstawy anteny co widać na ostatnim zdjęciu.

Pytanie do osób które znają temat, czy moja podstawa anteny dachowej jest jakaś niestandardowa, lub z innego modelu samochodu?

Ewentualnie jeżeli w tych modelach również występowała taka podstawa to jaką uszczelkę mam kupić?

Będę wdzięczny za pomoc/porady.

 

Pozdrawiam,

Majster Trytytka :)

IMG_20201005_173716a.jpg

IMG_20201005_173729a.jpg

IMG_20201005_173755a.jpg

IMG_20201005_132626a.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafalgrzegorz napisał:

 

Panowie,
Model którą wskazał Adam na allegro kupiłem i właśnie ta wersja nie pasuje (Przedstawiłem to na 4 zdjęciu).

Kształtem bardziej odpowiada ta wersja tylko mylące jest dla mnie że to pod GPS (u mnie brak jest tego gadżetu) natomiast nei widać tu dyszy spriskiwacza.

Myślicie, ze ta uszczelka będzie pasować?

https://allegro.pl/oferta/opel-astra-g-ii-2-uszczelka-anteny-dachowej-gps-7748362215?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor_pla&ev_adgr=Akcesoria+-+Elektronika+samochodowa&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_chemiakcesor|9088980212|g|c&ev_adgr=|105451263802|446422435601|&utm_term=aud-462909978407:pla-374114516803||-|-1031063|&utm_content=|pla|mc:130450185-p:7748362215|&gclid=EAIaIQobChMI47mAqLOK7AIVldeyCh2R1AG2EAQYAyABEgLFK_D_BwE  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem kolego polega na tym że producent nie przewidział uszczelek, dlatego pisałem o pomiarach tego uchwytu który masz - i dopiero coś szukać.

Zawsze można kupić całość nową - ale w oryginale cena powala, a używka ma tą samą przypadłość co twoja.

Według fotki wygląd twojego uchwytu antenowego sądzę że właśnie autko mogło być przygotowane pod odbiornik z GPS i też dlatego pisałem byś sobie sprawdził w katalogu po nr VIN jak Aśka opuściła fabrykę.

 

Jest jeszcze opcja inna jak nie można dostać ori uszczelki - można spróbować popytać fachowców od wklejania szyb czy by się podjął takiej rzeźby. Ale to jest rozwiązanie ostateczne i najlepiej jak jeszcze nie ma przecieków.

Ja do swojej Zośki też nie mogę nigdzie trafić uszczelki - owszem są ale mają całkiem inne rozmiary

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności