Skocz do zawartości

Omega 2.0 16v automat czy manual??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, mam okazje kupic omesie 98 rok w wersji pelnej CD 2.0 16v za 15 tys ale w automacie. Nie jestem przekonany co do automatu bo szczerze mowiac nigdy jej nie widzialem a tym bardziej nie dotykalem. Mam wiele uwag co do tego typu skrzyni. Jak sie zachowuje przy predkosci 150 km/h i wyprzedzaniu. Z tego co sie doweidzialem tego typu ople maja skrzynie 4 biegowa a z doswiadczenia mojego brata ktory ma skrzynie 4 biegowa w manualu strzsznie narzeka. Byc moze w automacie jest inaczej. Pytanie rowniez do osob ktore maja pojecie, czy w tym roku omegi mialy juz guziczek sport i jak dziala?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też mam wiele uwag do automatów, ale właściciele automatów przekonują, że wszelkie obawy to przesądy. Nie porównuj też 4 biegowego manuala do 4 biegowego automatu - to inna historia. Napisz do Maro! na PW. On ma Omegę w automacie z 98 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieku juz napisalem zobaczymy co odpowie, mimo wszystko chetnych udzialu w dyskusji zapraszam:)

 

[ Dodano: Nie Sie 06, 2006 16:21 ]

Hm na innym forum koledzy doradzaja mi 2.5 V6 bo nie wiele wiecej pali (srednio 0.5 litra). I tak sie zastanawiam podobno nawet ubezpieczenie jest takie same przy 2.0 i 2.5 silniku. Hm czy to jest dobre rozwiazanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2.5 V6 nie narzekam a do Omegi byłby tym bardziej wskazany. 2.0 16V pracuje w Omedze poprawnie, ale też nie można się spodziewać nie wiem jakich osiągów.

Dzieku juz napisalem zobaczymy co odpowie

Napisz jeszcze do Maro! na http://forum.vectraklub.pl . Tam bywa częściej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hm zdaje sobie z tego sprawe, na drugim forum jest zacieta debata na temat omegi, i jak sprawdzilem moim zdaniem V6 ma jeden minus, 6 cylindrow drozszy gaz:DOOOO i widze przy okazji ze ze Slupska kolega, ja pochodze z Ustki:)

Narazie sytuacja wyglada tak, ze jutro znajomy jedzie do niemiec, jak znajdzie w dobrym stanie V6 to przywiezie jak nie to 14 mam 2.0 16v w automacie, najwyzej bede plakac:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 cylindrow drozszy gaz

Żeby 2.0 16V grało tak jak trzeba to też musisz wstawić sekwencję IV generacji więc nie zaoszczędzisz.

ze ze Slupska kolega, ja pochodze z Ustki
Ano ze Słupska, zgadza się :mrgreen: A kolega widzę daleko od swoich stron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A no daleko, mieszkajac w ustce nie zapracowalbym na omesie, ale sprowadza z niemiec znajomy z Ustki:)Moze sie przedstaw, hehe moze sie znamy:P Co do gazu, to rozne opinie slyszalem, na GII tez calkiem przyzwicie pracuje, nie wiem ale jakos z czasem i kolejnymi artykulami przekonujesie do automatu w 2 litrowym silniczku. Czas pokaze, w czwartek mysle ze bedzie podjeta ostateczna decyzja, zobaczymy czy cos znajdzie czy nie a po drugie ta 2 litrowa podobno jet jak nowka i stan techniczny i wizyalna no i wersja reflection. No wlasnie ktos kojarzuy czym sie poszczegolne wersje CD roznia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na GII tez calkiem przyzwicie pracuje

W kwestii gazu jestem zupełnym laikiem, ale z lektury forum wnioskuję, ze przy II gen. występują strzały, co jest niebezpieczne dla elektroniki i wielu innych części silnika, taka instalka nie współpracuje też jak należy z komputerem, co powoduje różne komplikacje, wreszcie pogarszają sie osiągi auta.

No wlasnie ktos kojarzuy czym sie poszczegolne wersje CD roznia?
Te litery tak naprawdę nic nie znaczą. Tzn. znaczą, ale w każdym kraju co innego. CD przeznaczona na rynki starej Unii to jednak zawsze przyzwoity wypas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak masz racje kolego z sasiedzkich rejonow:), ale wersje CD maja jeszcze dodatkowe oznaczenia:

CD Reflection, CD Edition, CD voyager, CD Sport i wkoncu samo CD. w googlomani nie znalazlem nic ciekawego odnosnie tych oznaczen, tylko to, ze reflection jest najbogatsza i rozni sie od pozostalych tylko jakoscia materialu tapicerki welurowej;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem 2.0 16V w automacie z gazikiem II gen i chodziło bez zarzutu, ale obecnie założyłbym wtrysk, 1000 zł drożej ale nie traci mocy (ze 136KM straci z 10 a 1500kg musi ciągnąć). Guzik sport miały wszystkie, pozatym możesz ręcznie redukowaćbiegi,tzn np. jadąc w trasie na 4 potrzebujesz lepszego przyśpieszenia, to przerzucasz "wajchę" na 3 i ciągnie jak rakieta. Mi zdarzyło sięna 2biegu dojść do 110km/h.

 

[ Dodano: Pią Wrz 22, 2006 07:25 ]

Zapomniałem dodać - wybierz automat, będziesz happy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności