Skocz do zawartości

Omega 2.0 16v automat czy manual??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

[ Dodano: Pią Wrz 22, 2006 07:25 ]

Zapomniałem dodać - wybierz automat, będziesz happy.

 

Wlasnie kupilem w automacie 2.5 i jetem bardzo zadowolony tylko juz 2 mandaty zarobilem ;)Wiesz nawet nie trzeba wajha wrzucac przekladni 3 tylko robisz kickdawna a skrzynia sama zrzuca na 3 i masz takie odejscie przy 120 ze az poezja ;)

 

A teraz wsiadam w samochod i jade :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Miałem 2.0 16V w automacie z gazikiem II gen i chodziło bez zarzutu, ale obecnie założyłbym wtrysk, 1000 zł drożej ale nie traci mocy (ze 136KM straci z 10 a 1500kg musi ciągnąć). Guzik sport miały wszystkie, pozatym możesz ręcznie redukowaćbiegi,tzn np. jadąc w trasie na 4 potrzebujesz lepszego przyśpieszenia, to przerzucasz "wajchę" na 3 i ciągnie jak rakieta. Mi zdarzyło sięna 2biegu dojść do 110km/h.

 

Teraz jak mam automat moge sie wypowiedziec, po co zmieniac wajha na 3 jak mozesz zrobic kickdowna i aftomat :wink: sam sobie zmienia na trojeczke i jedzieeeee.... a ludzie oczka robia jak 5 zl, jeszcze ten dzwiek rozrywanego silnika V6 miodzio po prostu w nim zamieszkam chyba :!::P . Automat trzyma 3 bieg az puscisz gaz, wtedy wrzuca 4, jak sie nie myle na trojce przy wyprzedzaniu jechalem do 140 a narazie rekord ktory mam zamiar pobic to 200 pojechalem moja Omesia :P:P:P

 

jakies pytania :twisted: ? :P:D :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak......mam gdzieś w dokumetach nagrany dyktafonem dzwiek z wnetrza gdy posaidałem ome(link ponizej).To na trasie wyłaczałem radio hehe.Co do automatu jak pisałem już nie raz to ŚWIETNA SPARAWA!! A na tórce bez problemu bujniesz sie do 150 kmh.Robiłem tak do odcięcia tzn 6500 i czwarty bieg i to bez trybu sportowego:D:D

 

 

http://rapidshare.de/files/36395629/Audio02.wav.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE piekny dzwiek nagram swoj znaczy swojego samochodzika na trasie :twisted: Tak ja bylem przykladame osoby ktora ostroznie podchodzila do automatow, teraz wiem ze to fajna sprawa :wink: Mam samochod blisko miesiac a w zasadzie nigdy nie uzywalem sportu bo nie potrzeba, znakomicie V6 radzi sobie bez :P Uzywalem tylko w momencie pokazu :!: Po drugie balem sie ze 4 biegowa skrzynia to szajs w porownaniu do 4 biegowej w manualu z jaka mialem doczynienia. Nic mylnego spisuje sie swietnie i dlugo nie wymienie samochodu :P:P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdzilem C ale ze zdjec w srodku nie jest do konca cudna sprawa, zreszta i uzytkownicy narzekaja na jakosc wykonczenia... JA narazie muszesie nacieszyc B a pozniej sie pomysli, moze w miedzy czasie wyjdzie kolejna odslona Omegi, cos slyszalem ze sie przymierzaja do tego :twisted::wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod wzgledem jakościowym co do mechaniki i elektryki poszedł duży krok na przód.A wnetrze to zalezało od wersji chodz dla mnie jest ciut za kanciata :twisted: Jak za ery kaszla czy poloneza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

Przy kożystaniu z funkcji kickdown skrzynia ma lekkie opóźnienie (ok 1sek.), a gdy samemu się przełączy na 3 to odrazu ciągnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Faktycznie ale z tego co nie jedna osoba mi mówila że im mniej się miesza miedzy biegami tzn przekłada z D na 3 itp tym lepiej dla skrzyni.Wiec w sumie do kickdown funkcja S też była dobra:D chodz czasem aż za i niejednokrotnie traciłem przyczepność na tylnej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności