Skocz do zawartości

Pompa wysokiego cisnienia z19dth jak wyjąć


Gość Tomjab

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, do rozbiorki zmusila mnie awarie klap wirowych, ktore zostana zaslepione ... obecnie mam problem z wyjeciem pompy wysokiego cisnienia... kolo zebate zablokowane, nakretka odkrecona, trzy nakretki od bloku rowniez wykrecone, ale nie chce wyjsc I puscic kola... czy mozna ją wybic czy jakis inny patent?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwosc i sporo penetratora. O ile pamietam tam jest osadzenie koła na samym stożku. Mozesz sprobowac sciagaczem jesli takowy posiadasz, młotki odradzam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć ściągacza do kół rozrządu. Taki dostępny i w miarę przyzwoity to z firma Yato YT-06340. Pewnie jest na klinie te koło zębate, też są pompy tylko na stożku. Popsikać z dwóch stron i użyć ściągacza który będzie zapierał się na głównym wałku, inaczej można uszkodzić koło, bo wał/trzpień ciężko by było skrzywić. 

 

Zanim kupisz ściągacz czy pożyczysz zmierz wymiary koła i zakres ściągacza żeby nie okazał się ani za mały ani za duży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, WariatPSM napisał:

Można użyć ściągacza do kół rozrządu. Taki dostępny i w miarę przyzwoity to z firma Yato YT-06340. Pewnie jest na klinie te koło zębate, też są pompy tylko na stożku. Popsikać z dwóch stron i użyć ściągacza który będzie zapierał się na głównym wałku, inaczej można uszkodzić koło, bo wał/trzpień ciężko by było skrzywić.

Tylko ze ja wlasnie nie chce kola sciagac... mlotka unikne napewno... jutro rano jeszcze zobacze co da sie z tym zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest na stożku nie na klinie to możesz przesunąć kąt wtrysku, ratuje cię tylko samodzielny znak na kole i stożku. Znalazlem filmik na YT. Zobacz od 7 min jak gość uporał się z pompą. Na stożku jest klin, zblokujesz koło nie zdejmując rozrządu i wyciągniesz tak jak on. Ale upewnij się na 100%, że masz na klin. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam ustawienie pompy nie ma znaczenia. Ona bije tylko cisnienie. 

https://forum.vectraklub.pl/topic/220481-tut-wymiana-uszczelnień-w-pompie-wtryskowej/

Może chłopaki z vectry sie nie pogniewaja, 

 

Naturalnie na klinie nie zmienisz ustawienia. Ale przy wymianie paska kołem pompy mozna kręcić dowolnie

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy CR są i 2 tłoczkowe i trzy tłoczkowe więc nie ma opcji by synchronizować pompy z rozrządem. Rozrząd CR jest tak samo prosty w budowie jak silników vaga na pompowtryskach. Nawet lepszy bo mniejsze opory robi dla paska dlatego też CR miewa interwał co 200 a nawet 240 tys km do wymiany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam robię wymiany co 60tys.km. W Vectrze już fruwał napinacz i nie miał najechane 60, tylko zaczynał 50tys.km. Też nie potwierdzę czy poprzedni właściciel wymienił sam pasek czy komplet, wiadomo jak to na tych serwisach czasem. W Vectrze A 1.6 benzynka, jak znajomy mi wymieniał rozrząd to powiedział, że rolka była z 96r., a auto było serwisowane w jednym z serwisów Opla w Szczecinie na grube FV. Był to może wtedy 2011-2012r. 

 

Taki off top zrobiłem... 

 

Kolega Tomjab z Manchesteru nam później powie jak sobie poradził z wyjęciem. Może jakieś fotki wrzuci dla innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak w swoich autach wymieniam tylko pasek rozrządu. Jeśli widzę że pompa jest drętwa to pompę też wymieniam. Rolek nie ruszam. Producent podaje nawet że rolki wymienia się co druga wymianę w niektórych autach. Ale ja dokładam smaru do rolek i chodzą bardzo dobrze dalej. Rolki to łożysko i jeśli będzie miało smarowanie to będzie chodzić  nawet i 20 lat.  

 

Tak w jednym ASO w Szczecinie robiłem to bywały różne sytuacje ale  raczej nie jakieś drastyczne. Jakieś tam wymiany filtra na jakiś zamiennik bo nam na magazynie brakło itp sytuację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności