Skocz do zawartości

Niezrownoważona praca cylindra - bląd ?


Marv

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

W Astrze K diesel 1.6 cdti ,136 KM w ciagu roku wyswietlł mie sie 3 razy   bład jak w tytule .

NIezrownowazona praca cylindra drugiego,blad przejscowy,na żolto pdswietlony.Zauwazylem ze silnik wtedy pracuje lekko nierownomiernie,po czym usterka samoistnie ustepuje.

Czy ktos z was miał podobnie ?

Czy to oznacza np. ze jes tproblem z wtryskiwaczem ?

Edytowane przez Marv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym silniku problemem są m.in. wtryski. Pisałem wielokrotnie, że ten silnik to straszna mina - rozrząd, wtryski, osprzęt...

Doraźnie pomoże wykonanie wyuczania czujnika reluktancyjnego wału korbowego i wyuczanie małej dawki na jałowym. Doraźnie. Może miesiąc-dwa. Wtrysk trzeba będzie wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,dzieki za podpowiedż.mialem pewne podejrzenia ze to wtryskiwacz wariuje .

A co do samego samochodu z tym silnikiem - osobiscie jestem bardzo zadowolony jak narazie .Auto ma piec lat, przejechane 112 tys. km i  do tej pory nic sie nie dzialo zlego... Wczesniej mialem same benzyny i po przesiadce na diesla jestem mile zaskoczony frajda z jazdy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Do pierwszej awarii.

A trzeba było wcześniej trochę poszukać na guglach...

https://mokkaforum.pl/topic/387-silnik-diesla-16-cdti-whisper-diesel-czyli-b16dth-przestroga/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre silniki skończyły się dawno temu, póki miały z przodu "C" to jeździły, jak pojawiło się "Z" to już nawet bloki są z gównolitu.......

Piszę o benzynach oczywiście.

C20XE to było nie do zajeżdżenia.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, idą nowe czasy i trzeba to brac na klate. Moja stara astra f lata temu palila 5 litrow w mieście. Teraz super ekologiczne diesle maja problem zeby osiągnąć ten limit. Maja za to sporo udogodnien typu egr dpf chłodniczka spalin wtryskiwacze elektroniczne koła dwumasowe turbiny ze zmienna geometria. Niestety nie unikniemy tego. Trzeba brac na klate postęp. Tak jak i modułowość części. Zamiast wymienić swozen trzeba cały wahacz, Zamiast kawałek gumy w przewodzie to caly przewód z plastikowymi kruccami ,jest pieniądz do zrobienia to producenci chętnie go zrobią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano......

Kurde, Kasia mi kazała sprzedać kosiarkę i bardzo mi jej brakuje teraz.....

Niby Z20LET, ale skrzynie mielił, i na 5 biegu kapcie 15' smażył ..... a tylko 360Nm było :)

 

Dwie chłodnice były a i tak się gotowało jak się przycisnęło......mam nadzieję, że astra mi sie odwdzięczy tym samym, zakułem :)

Ale pewnie będę pierwszy, który wsadzi do astry skrzynię F40, bo te M32 to jakieś słabe są.

Edytowane przez ja37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności