Skocz do zawartości

Akumulator Astra K - funkcja start stop


Gość lukkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Akumulator dobiega końca swojego żywota - Czy możecie polecić mi jaki akumulator wrzucić do Astry K 1.4T - z funkcją start stop.

I jeszcze jedno pytanie - mianowicie coś świruje mi skrzynka bezpieczników - wyrzuca mi błędy świateł a one działają - czy ewentualnie jeśli znalazłem taką skrzynkę powinna ona mieć identyczne oznaczenia ( RH- 0000 itp czy mogą one się różnić? ) - wersja wyposażenia ta sama co u mnie.

Dziękuję za odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to bym zrobił z aku.

A potem zobaczysz czy zniknie.

 

 

Tak z ciekawości jaki przebieg i ile lat wytrzymał Ci aku?

Ile cykli włączania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 15:15, adam1954 napisał:

Na razie to bym zrobił z aku.

A potem zobaczysz czy zniknie.

 

 

Tak z ciekawości jaki przebieg i ile lat wytrzymał Ci aku?

Ile cykli włączania 

Witaj Kolego,

Szczerze powiedziawszy ile cykli to ciężko powiedzieć. Przebieg 90 tyś. km, z 2017 roku. To w sumie ma prawo chyba już dawać oznaki słabości. Na prostowniku ładowanie jest bardzo małym prądem. W większości był eksploatowany przez Kobietę na krótkich dystansach po mieście.

 

W dniu 8.02.2021 o 17:33, wesol napisał:

Aku najlepiej AGM lub chociaż w technologii EFB. Marka to już wedle uznania. Chyba że wyłączysz sobie na stałe SS to można zwykły aku. 

Dziękuję bardzo za podpowiedź, popatrzę zatem za AGM ;) Miłego dnia!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do start stopa to raczej tylko AGM,

jeżeli AGM do zwykłego prostownika podpinany był, to z tego co internety donoszą może szybko po nim być...

standardowo w Astrze K ze S/S chyba 80AH siedziało;

z tego co userzy na innym forum piszą wynika, że z AGM-ami w Astrze K jest zdecydowanie mniej problemów niż ze zwyklakami;

od 2017 raczej nie miał prawa "umrzeć" chyba, że wadliwy był... /u mnie aku - standardowy - bodajże po 8-miu miesiącach od odebrania auta udał się do krainy szczęśliwych akumulatorów.../;

PS.

jeżeli masz auto z 2017 - sprawdź czy poprzedni właściciel nie miał przedłużonej gwarancji.... chyba, że sprowadzone zza granicy;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można można ładować i agm.prostiwnikiem. jest to Aku który jest nawet w stanie większy prąd przyjąć na klatę. Więc można go nawet szybciej naładować. Mam stary agm i używam go do zasilania UPS na budowie. Nie mam tam jeszcze prądu więc by jakieś tam światło mieć mam ups. Tak to mam agregat prądotwórczy. Raz na jakiś czas biorę Aku na doładowanie i tyle. Taki zwykły kwasiak ale spory bo 180 Ah to zdechł mi bo się chyba zwarcie zrobili czy cela się oberwała jak miałem na budowie. To dla budowlańców bo radio posłuchać czy komórkę podładować mieli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Dziękuję Wam za podpowiedzi, stary akumulator okazał się padaką. Zakupiłem AGM 80AH i błędy również zniknęły :D Śmieszna sprawa bo zostałem pokierowany tak, że usterka ze światłami leży po stronie skrzynki bezpieczników. Wszystkie mierzyłem i było ok więc uwierzyłem, że może coś ze skrzynką. A wystarczyło wymienić tylko akumulator.  

Pozdrawiam Was i jeszcze raz dzięki! ;)

Edytowane przez lukkom
literówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności