Skocz do zawartości

Nieszczelność w silniku.


Heli99

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie znowu, po uporaniu się z piskiem z koła wracam z następnym problemem. Od pewnego czasu zauważyłem że gdy wcisne pedał hamulca na postoju to syczy jakby spod niego, wiem że lekkie syczenie jest normalne, ale z takim jak u mnie nie spotkałem się jeszcze w żadnym innym aucie. Auto hamuje bardzo dobrze, wręcz jak brzytwa w moment staje w miejscu. Było u mechanika lecz ten stwierdził że to normalne i uśpił trochę moja czujność. Problem taki, że gdy stoję np w korku i mam nogę długo na hamulcu nożnym to potem auto jest zmulone, słabsza reakcja na gaz wręcz czuć jak ciężej chodzi pedał gazu.. Czasami na zimnym zdarza się też że gdy wcisne sprzęgło obroty potrafią skoczyć do góry. Auto miało czyszczona przepustnice niedawno. Wydaje mi się, że może być problem z nieszczelnością w okolicach serwa, a co wy myślicie? Autko Corsa D 1.6 Turbo, dodaje film żeby ukazać jak syczy pedał hamulca.

 

 

Edytowane przez Heli99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adam1954 napisał:

Wygląda na serwo nieszczelne .

 

Nieszczelne serwo może powodować problemy z podciśnieniem, czyli turbo również napotyka problemy co się rowna spadkowi mocy dobrze rozumiem? A orientuje się ktoś czy do Corsy D 1.6T podejdzie serwo z cywilnej Corsy? Ponieważ o takim numerze jak mój nie jest dostępny nigdzie niestety, są używki z OPC, ale również numer inny, choć wyglądowo są takie same.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem wcisnąć 30 razy hamulec na odpalonym silniku i nie stwardniał pedał hamulca, czyli serwo wygląda na sprawne? Dodam że kilkukrotne wciśnięcie pedału hamulca powoduje lekkie drgania, ale to chyba normalne.

Edytowane przez Heli99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma stwardnieć jeżeli masz dobre podciśnienie?

5 godzin temu, Heli99 napisał:

Ponieważ o takim numerze jak mój nie jest dostępny nigdzie niestety,

Szukaj w ASO

https://opel.7zap.com/pl/car/

 

35 minut temu, Heli99 napisał:

Dodam że kilkukrotne wciśnięcie pedału hamulca powoduje lekkie drgania, ale to chyba normalne.

 

Nie jest normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany, sprawa dość błaha..okazało się że nieszczelne jest łączenie downpipe z turbiną, poprzedni mechanik gdy ściągał downpipe zrobił to po druciarsku i puszczała spaliny właśnie na tym łączeniu, oprócz tego sprawdzony wg, podciśnienia, szczelność dolotu i wszystko sprawne, a na zdjęciu pokaże gdzie konkretnie była nieszczelność 

IMG-20210227-WA0000.jpeg

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności