Skocz do zawartości

Dpf A17DTS Skąd dostaje sygnał o poziomie zapełnienia


Marcin 83

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Jakiś czas temu został wyczyszczony egr i mapsensor. Przy okazji wymieniony został olej i filtry. Niestety DPF nadal się wypalał przy 80-120km więc w kolejne do sprawdzenia poszły wtryski, DPF i katalizator. Wtryski okazało się, że maja przegrzane końcówki a DPF i kat są zapchane. We wtryskach zostaną zmienione końcówki (ale zastanawiam się czy to jest możliwe bo gdzieś czytałem, że przy wtryskach denso nie jest możliwa ich regeneracja), oraz wyczyszczony DPF i kat. 

Samochód powinienem mieć w tym tygodniu ale już zaczynam się martwić co dalej jak DPF znowu będzie krzyczał o wypalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakieś włoskie końcówki są dostępne , tylko że to takie yeti , wielu słyszało nikt nie widział. Przynajmniej ja. Zapytaj tego co je regeneruje czy wystawia papier na robotę , czy nadaje nowe kody czy na starych kodach to chodzi . Może tylko będą wrzucone do myjki . Lepiej dopytać o te sprawy. Denso nie udostępnia żadnych zestawów naprawczych do tego motoru. Ale jest możliwość kupna zregenerowanych fabrycznie przez firmę Denso wtryskiwaczy . Jeśli wtryskiwacze nie będą lały, sterownik będzie dawał odpowiednią dawkę , turbina nie rzyga olejem DPF zostanie wyprany to powinno wszystko wrócić do normy. 

A co do wtryskiwaczy to chętnie się dowiem jak u Ciebie temat został załatwiony. Bo prędzej czy później mnie też to będzie czekało .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebaby zadzwonić do Jacka z Łowicza  bo robi takie wtryski. Napewno zaklada końcówki nowe tak jak też ma i cewki i stosy piezo.  Po mojemu.mycie filtra dpf tylko go psuje bo to nie jest sitko by to czyścić, myć itp. 

Co do wypalania dpf to tu klucziwa rolę stanowi turbo, wtryski I odma. Te elementy muszą być sprawne inaczej będzie często wypalać. Co do czujnika różnicy ciśnień to po założeniu nowego trzeba zrobić kalibracje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 18:22, wesol napisał:

Trzebaby zadzwonić do Jacka z Łowicza  bo robi takie wtryski. Napewno zaklada końcówki nowe tak jak też ma i cewki i stosy piezo.  Po mojemu.mycie filtra dpf tylko go psuje bo to nie jest sitko by to czyścić, myć itp. 

Co do wypalania dpf to tu klucziwa rolę stanowi turbo, wtryski I odma. Te elementy muszą być sprawne inaczej będzie często wypalać. Co do czujnika różnicy ciśnień to po założeniu nowego trzeba zrobić kalibracje. 

Mam pęknięta membranę w odmie i z tego co mi mówił mechanik i czytałem to w astrach 1.7cdti, nie ma możliwości wymiany samej membrany tylko trzeba kupić całą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele aut ma tak ze w pokrywie zaworowej jest zgrzana odma. Niby nierozbieralne ale idzie to rozebrać i wymien8c membranę na uniwersalną  i złożyć to by działało jak należy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2022 o 18:43, Marcin 83 napisał:

Masz jakiś namiar na gościa ? Warto mieć jeśli rzeczywiście posiada końcówki i je robi .

Marcin. To Jacek Bugajski  z Łowicza.  Nawet na fb  sporo wrzuca że swoich napraw wtrysków. Bardzo, bardzo duzo tego już zrobił.  509963064. Naprawdę polecam. Mi też robił kiedyś pompowtryski. 

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 13:26, Marcin 83 napisał:

Podobno jakieś włoskie końcówki są dostępne , tylko że to takie yeti , wielu słyszało nikt nie widział.

No dobra, widziałem te końcówki . 69 zł sztuka. Pytanie jak z ich montażem , czy wszystko odbywa się na partyzanta czy jednak nie jest to wielki kłopot . IMG_20221228_120907.jpg

Znalazłem też nowe wtryskiwacze za..... 670 zł.  Na allegro sprzedawca jest od 4 lat. Ale w necie o firmie bardzo mało informacji , i na google mapa nic. Przy tej cenie to żadna regeneracja by się nie kalkulowała.

A jak u Ciebie kolego temat się rozwinął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności