Skocz do zawartości

Gaśnie przy ruszaniu - Meriva 1.8 +LPG


Gość marjanoo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marjanoo

witam,

od jakiegoś czasu pojawiły się problemy zaraz po odpaleniu i ruszaniu. Przy dodawaniu gazu silnik gaśnie. Prócz tego po przełączeniu na gaz auto szarpie i jazda nie jest płynna. Wczoraj wymieniona cewka i świece (widoczne ślady iskrzenia na jednym z gniazd cewki. Niestety problemy nie zniknęły. Na zimnym silniku trzeba odczekać 2-3min żeby można było dodać gazu i żeby samochód nie zgasł. Na gazie jazda jest płynniejsza, ale szarpie nadal.

Mechanik zasugerował wyczyszczenie/kalibrację przepustnicy. Ma to sens? To może być ta przyczyna?

 

Drugim problemem jest ostatnio często wyłączające się radio/podświetlenie wyświetlacza oraz przycisków na środkowym panelu. Dzieje się to i na postoju jak i podczas jazdy. Nawet przy wyłączonym silniku radio potrafi się nagle wyłączyć. Może ktoś spotkał się takimi objawami i wie, gdzie szukać przyczyny?

 

dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marjanoo napisał:

Mechanik zasugerował wyczyszczenie/kalibrację przepustnicy. Ma to sens? To może być ta przyczyna?

Ja najpierw polecałbym wyłaczenie LPG i jazda 100-200 km na samym Pb .

A potem szukanie.

Czyszczenie przepustnicy jeżeli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

Masz dwa paliwa więc trzeba wykluczyć czy nie jest winnym LPG

Domyślam się że LPG regulowano dawno temu albo nie na drodze.

17 godzin temu, marjanoo napisał:

Nawet przy wyłączonym silniku radio potrafi się nagle wyłączyć. Może ktoś spotkał się takimi objawami i wie, gdzie szukać przyczyny?

W zasilaniu radia. Od bezpiecznika do samego radia.

 

17 godzin temu, marjanoo napisał:

Drugim problemem jest ostatnio często wyłączające się radio/podświetlenie wyświetlacza oraz przycisków na środkowym panelu.

Brak styku na wtyczce.

Popsikać sprayem na kontakty i zobaczysz czy jest poprawa.

A ogólnie to tytuł poprawiłem aby był zgodny z poleceniami które miałeś na czerwonej tablicy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tu do głowy jeszcze przychodzi kostka stacyjki.

Czasem zużyją się styki i przerywa na ułamek sekundy napięcie co może skutkować wyłączaniu się radia i podświetlenia które zaświeca się po podaniu zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 27.02.2021 o 15:15, adam1954 napisał:

Ja najpierw polecałbym wyłaczenie LPG i jazda 100-200 km na samym Pb .

A potem szukanie.

Czyszczenie przepustnicy jeżeli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.

 

Masz dwa paliwa więc trzeba wykluczyć czy nie jest winnym LPG

Domyślam się że LPG regulowano dawno temu albo nie na drodze.

W zasilaniu radia. Od bezpiecznika do samego radia.

 

Brak styku na wtyczce.

Popsikać sprayem na kontakty i zobaczysz czy jest poprawa.

A ogólnie to tytuł poprawiłem aby był zgodny z poleceniami które miałeś na czerwonej tablicy.

 

Pomogło czyszczenie przepustnicy. Skasowanie błędów i jak ręką odjął. Po temacie.

Gaz jest regularnie regulowany i serwisowany, więc to akurat nie mogło być przyczyną.

 

Jeśli chodzi o radio to bezpiecznik wymieniony, styki przeczyszczone. I temat wraca co jakiś czas. Bez względu na warunki atmosferyczne czy też inne czynniki (typu wyboje na drodze czy coś innego. Zostaje albo z tym żyć albo kupić nowe CD30.

W dniu 27.02.2021 o 15:15, adam1954 napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marjanoo napisał:

Gaz jest regularnie regulowany i serwisowany, więc to akurat nie mogło być przyczyną.

Jak regulowany? Na postoju pewnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adam1954 napisał:

Jak regulowany? Na postoju pewnie.

W serwisie gdzie gaz był montowany. Więc gaziarz sprawdza sobie najpierw na postoju a potem z podpiętym komputerem robi sobie przejazd żeby sprawdzić parametry.

I tak co 10 000km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teoretycznie ok.

Ale w praktyce to u mnie gazownik też tak robił .

I niestety nie regulował dobrze.

Nie ma możliwości aby w ciągu dnia porządnie wyregulować LPG.

Nie ma na to warunków na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adam1954 napisał:

To teoretycznie ok.

Ale w praktyce to u mnie gazownik też tak robił .

I niestety nie regulował dobrze.

Nie ma możliwości aby w ciągu dnia porządnie wyregulować LPG.

Nie ma na to warunków na drodze.

Dzięki za radę, ale jak do tej pory nie miałem problemów z gazem. Poza tym nie znam nikogo kto zostawiłbym samochód na kilka dni na regulację gazu. 

Jeśli twój gazownik nie regulował dobrze to polecam zmienić na innego. Z pewnością na forum znajdziesz polecanych z twojej okolicy. Trzymam kciuki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marjanoo napisał:

Dzięki za radę, ale jak do tej pory nie miałem problemów z gazem. Poza tym nie znam nikogo kto zostawiłbym samochód na kilka dni na regulację gazu. 

Jeśli twój gazownik nie regulował dobrze to polecam zmienić na innego. Z pewnością na forum znajdziesz polecanych z twojej okolicy. Trzymam kciuki.

 

Adaś to sobie robi sam, tak że nie musi korzystać z serwisu lpg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marjanoo napisał:

Jeśli twój gazownik nie regulował dobrze to polecam zmienić na innego. Z pewnością na forum znajdziesz polecanych z twojej okolicy. Trzymam kciuki.

Ja wyżej .

Właśnie przez takich gazowników zacząłem sobie stroić sam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności