Skocz do zawartości

Błąd P0403


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Arek Agila 2004,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postaram się zrozumiale opisać problem, ale najpierw parametry autka Opel Agila 1.2 Twinport 2004 

Kod silnika z12xep 

Od jakiegoś czasu jeździłem z błędem P0403 .

Kasowałem go co kilka dni przez elma wpiętego w obd , błąd powracał odrazu .

Sugerując się opisem błędu zakupiłem nowy zawór EGR .

Po zdjęciu mojego zaworu i porównaniu z zakupionym okazało się że mój zawór działa ale bardzo ciężko a w zakupionym porusza się delikatnie.

Dziś wymieniłem na nowy lecz ups po skasowaniu błędu znów na wyświetlaczu pojawił się błąd, po sprawdzeniu okazało się że to ten sam błąd P0403. 

Proszę o nakierowanie jakie kroki trzeba podjąć dalej by wyeliminować ten błąd. 

może jakiś schemat i wartości do pomiaru miernikiem mojej wtyczki.

Pozdrawiam.

20210305_132821.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://fault-code.com/p0403/

Witaj. Tu pomniejszy opis. Jesli chodzi o wartosci napięć to jesli uśmiechniesz sie do Adama zapewne wszystko rozpisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w linku już czytałem na innej stronie ale bez wartości na ftyczce w instalacji nic nie sprawdzę. 

Przy starym zaworze sytułacja była taka , raz na jakiś czas bardzo żadko zaświeciła się kontrolka i zgasła potem po dłuższym czasie problem narastał zezwiększającom częstotliwością .

Wyjołem zawór EGR wyczyściłem zawór (grzybek) po wyczyszczeniu otwierał się ciężko tak jakby się przycinał w podstawie ( miał opór).

Po zamontowaniu działał jak przed kontrolka autka z kliczem zapalała się i gasła , oczywiście co 10 razy wyskakiwała kontrolka silnika, i tak coraz częściej aż do momentu gdzie zapala się nonstop więc dziś wymieniłem zawór jak opisałem wcześniej a tu myk jak paliła się kontrolka tak po skasowałem błąd i jest to samo ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P0403 to 3 typy błędów .

Niskie napięcie - zwarcie do masy

Wysokie napięcie  - zwarcie w obwodzie prądowym

Wadliwe działanie obwodu - przerwa w obwodzie.

Obwód to nie tylko EGR a też przewody i sterownik .

Wiec trzeba zmierzyć przewody  a potem sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności