Skocz do zawartości

Pojedyncze drgania na postoju


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, ja37 napisał:

Zamość masz daleko do Puław?

Po co kombinować online, tam jest gość, który to ogarnie włącznie ze strojeniem.

https://www.facebook.com/search/top?q=hpm perfomance

Daleko nie mam, mogę jechać. Tylko mi powiedz co z tym zaworem par paliwa, nie umiem znaleźć informacji o nim. Jak mam go sprawdzić, czy to nie on powoduje te problemy? Wczoraj przy tankowaniu po wyłączeniu auta i otworzenia korka wlewu paliwa nic nie syczało.

Edytowane przez adas321

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek jest on/off.

Więc jak mu dasz 12V, to ma się przełaczyć.

Opcom ci pokaże stan zaworka.

Ale to będzie tylko informacja z ECU, a czy on działa, to ECU nie wie.

Tam jest tylko cewka i nic więcej, jak wtyczka wpięta, to błędu nie będzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w drodze do pracy i wskazówka paliwa powoli leci w dół, zbliża się do full, nie wiem czy to nie zacinający się pływak, częstą przypadłość w tych autach. A co do drgań nie ma opcji żeby to była tylko poduszka? Kiedyś mechanik wspominał że ta od strony skrzyni jest w lipnym stanie powoli, wskazywałyby też na to stuki przy odpuszczeniu gazu. Wskazówka jest już na full, ale pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja. Z drugiej strony w środku paliwem nie pachnie, żadnego dziwnego cykania(oprócz wtrysków, które mocno słychać w tych silnikach) to nie słyszę, więc myślę że ten zaworek będzie w porządku 

Edytowane przez adas321

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzeb parę PLN z portfela i jedź na Puławy.

Tak zdalnie, bez danych choćby livedata z opcoma to nikt ci nie pomoże.

To już nie są silniki jak z lat 90...

Ja też mam kłopota i na razie go gryzę i gryzę i ugryźć nie mogę - czekam, aż cieplej ciut sie zrobi. (

)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety OP Coma nie posiadam, ani innych interfejsów. Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem obroty biegu jałowego na postoju i kiedy występuja te pojedyncze drgania wydają się być w porządku: 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I temat z interfejsami należy zakończyć bo jak pisałem wcześniej.

Serwisówki jeżeli ktoś ma to tyczą tylko map fabrycznych.

Dałeś grzebać tunerowi to naucz się jego wartości aby mieć porównanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po prawie 1.5 miesiąca gdybań udało się w końcu rozwikłać zagadkę dziwnych drgań. Auto trafiło do mechanika, który miał sprawdzić czemu auto puszcza czarnego dymka przy przyspieszaniu i zaczęło brać olej. Wcześniej odkryłem lekki luz wzdłużny na wirniku turbiny, więc byłem pewny że turbo do regeneracji, a tu diagnoza następująca - membrana odmy i pęknięty kolektor wydechowy. Dolot okazał się być praktycznie suchy, więc trop padł na odmę, co okazało się być słuszne, nowa pokrywa zaworów, pospawany kolektor i autko hula. Turbo od strony zimnej suche.

Edytowane przez Heli99

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, a więc byłem u tunera na poprawkę mapy po regeneracji turbiny(miałem wrażenie że auto coś słabiej z dołu jedzie, turbo regenerowane na Melett). Założyłem przy okazji większe wtryski 395cc(dopiero wtedy drgania ustały), pomiar na hamowni ii 178KM zamiast 190 które były 3 miesiące temu..tuner pogrzebał, udało mu się zrobić 190KM ale tutaj stoi w miejscu. Turbo nie chce załadować więcej niż 1bar, nie jest to wina wg, było sprawdzane, dolot niby szczelny, parametry przepływki niby pokrywają się z doładowaniem, brak jakichkolwiek błędów, logi dynamiczne wychodzą dobrze. Turbo dobrze wstaje, ale nie potrafi wypompować więcej niż 1bar. Tuner twierdzi że gdzieś musi być limiter, ale wciąż z tym walczy a ja się zastanawiam czy to nie wina źle zregenerowanej turbiny? W końcu 1700 za to zapłaciłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności