Skocz do zawartości

Układ CR nie wyrabia się??


Gość theeye7777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość theeye7777

Witam. 

Czy możliwe jest aby po podniesieniu mocy nową mapą zbyt dużo układ zasilania paliwem nie wyrabiał się? 

Tak jak to ma miejsce przy lpg np

Szczególnie jeśli włączy się wypalanie dpf

Edytowane przez theeye7777

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość theeye7777

Może źle się wyraziłem. 

Mam silnik z19dt

Ze 120KM podniosłem na 170KM bo tak wychodziło z hamowni niby. 

Teraz mam błąd p0001-75 ale tylko wtedy gdy jest wypał dpf lub jak klima działa na maxa i błąd wyskakuje jak wdepne gaz w podłogę i złapie silnik 3300obr.

Normalnie błąd nie wyskakuje tylko w tych 2 przypadkach. 

I na moje rozumowanie jeśli układ zasilania ON jest przystosowany do konkretnych osiągów które dość sporo podniesiemy to może się nie wyrabiać będąc sprawny przy tym.

Bo np w Vagach jak podnoszę moc o kilkanaście KM to przy seryjnym osprzęcie. 

Jak kilkadziesiąt to już wtryski większe, turbo i IC. 

A tu mnie teraz trochę zdziwiło że aż o tyle można podnieść bo z tego co czytałem to te 120KM robili na 155 góra. 

A z19dth kręcili na 180KM.

Tak rozumując mam teorię że winna jest nowa mapa i przez nią ten błąd. 

I nie byłem u byle partacza w stodole tylko w normalnym zakładzie gdzie kumple już kilkanaście aut robili i niby tyle można było wg hamowni wyciągnąć. 

Tylko akurat ja pierwszy oplem bo inni robili VAGi

Edytowane przez theeye7777

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak 20-30% max na seryjnych gratach. U ciebie jest 41,6% podniesiona moc względem seryjnej. Zgłoś reklamacje i poproś o zrobienie na 150-155KM, może też być jakiś błąd w mapie, jeśli rzeczywiście ktoś bawił się po raz pierwszy w Oplu na silniku 1.9CDTI 120KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przesadzone jak na sam chip bez modów w gratach. Popatrz na wszystkie oferty chipa w tym motorze. Zazwyczaj 20-25 kucy wyciagna na mapie , nie bez przyczyny oferty przyrostu mocy o 50 kucy nie znajdziesz. Na pewno zdrowe dla silnika nie jest takie podlanie paliwem bez modyfikacji mechanicznych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość theeye7777

Na codzień nie korzysta się z pełni momentu jednak czasem aby wyprzedzić sid przydaje. 

W tym tygodniu jadę do tunera żeby zrobił na około 145-150KM

Chce wrzucić serię żeby zobaczyć czy błąd nie wyskoczy, jednak ja jestem przekonany że układ się nie wyrabia i będę starał się żeby poprawił co zepsuł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności