Skocz do zawartości

Czujnik ciśnienia opon


Gość kris6

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję za podpowiedź ale nie posiadam takiego czujnika zastanawiam się czy wchodząc w tą opcję w merivie będzie można to porostu zresetować bez tego czujnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość sintra 98

TPMS jest bardziej zaawansowany.

DDS w rozbudowanej wersji tak naprawdę trochę udaje TPMS - tak jak u kolegi z Merivy. Roczniki Merivy np 2017 mają na pewno czysty TPMS i żadnego guzika do aktywacji wyuczania czujników, bo w ASO sporo ogumienia się nawymienialiśmy. Tak ma też Mokka, Astra J, Corsa E. Samouczące czujniki TPMS ma Insignia ale da się je wyuczyć tak samo jak Astra J, Mokka, Meriva itp. W każdym razie żaden nie ma przycisku i każdy trzeba wyuczać, bo nie ma innej możliwości. DDS był też w Vectrze C, Corsie D i Zafirze B.

Tak na marginesie nigdy nie spotkałem osobiście DDS w Merivie ani TPMS W Astrze H i jestem nie ukrywając mocno zdziwiony, szczególnie DDSem w Merivie B.

Powiem ci tak jak wymieniałem koła to spytałem o czujniki ciśnienia ,gumiarz powiedział ze mam czujniki ale działające od ABS-u ,jak pisałem czytając instrukcje na myOpel jest tam jak postępować po wymianie kół ,ze trzeba na 4 sek wcisnąć przycisk ,zapaliło mi się w czasie jazdy i jak wspomniałem wciskając po 4 sek zgasła lampka na tablicy .Więc wychodzi ze mam DDS

U mnie jest prawie identyczna konsola ,ten przycisk jest w górnym lewym rogu obok ESP

post-41494-0-66792700-1523099139_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję tego, że masz. Napisałem tylko, że NIGDY nie spotkałem DDS w Merivie. Wszystkie Merivy B jakie robiłem, miały TPMS i nie było przycisku aktywacji DDS.

DDS właśnie tak działa. Na podstawie policzonych impulsów z czujników ABS system wylicza średnicę koła i traktuje to jako stan wyjściowy. W wypadku spadku ciśnienia w jakimś kole zmniejsza się jego średnica a tym samym wzrasta ilość generowanych impulsów z koła.

 

Powiedz mi jeszcze: masz z początku produkcji auto? Próbuję ustalić jakąś prawidłowość występowania DDS w Merivie. 2015 nie widziałem nigdy, 2016 nie widziałem nigdy, 2017 nie widziałem nigdy. W zasadzie to wogóle nie widziałem w Merivie, ale te 3 roczniki miałem okazję robić przeglądy przedsprzedażne i serwisy gwarancyjne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

To znaczy że DDS był na samym początku w Meriva b to trochę się wyjaśniło

Miałem teraz chwile i przeglądnołem allegro, merive roczniki 2010-2012 wg zdjęć to z 40% ma DSS, i co zauważyłem ze to co miały to były z średniej lub wyższej wersji.To wychodzi ze DSS z tych roczników nie był w stamdarcie, więc dlatego nie spotkałeś DSS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cosmo i mery z samego początku - lipiec 2010

 

Też na początku lekko się zdziwiłem gdy po zostawieniu auta na pieruńsko nierównym terenie wyświetliła mi się informacja, że w przednim lewym mam mało powietrza, więc myślałem że mam tego nieszczęsnego TPMS'a i trzeba będzie przy każdej wymianie opon programować i modlić się żeby gumiarz nie urwał czujnika...na całe szczęście u mnie DSS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

U mnie Cosmo i mery z samego początku - lipiec 2010

 

Też na początku lekko się zdziwiłem gdy po zostawieniu auta na pieruńsko nierównym terenie wyświetliła mi się informacja, że w przednim lewym mam mało powietrza, więc myślałem że mam tego nieszczęsnego TPMS'a i trzeba będzie przy każdej wymianie opon programować i modlić się żeby gumiarz nie urwał czujnika...na całe szczęście u mnie DSS

No nie wiem ale u mnie DDs nie wyświetla które koło ,tylko ze jest problem .Wiec jak ci pokazuje które kolo to chyba nie masz DDS????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

W moim opelku na letnich oponach nie ma czujników.Kontrolka sie świeci i obawiam sie że nie przejdzie auto kontroli diagnostycznej.W menu nie ma opcji by ją wykasować.Co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności