Skocz do zawartości

Zmiana oleju głośna praca


Asykom1

Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/gm-5w30-dexos2-5l-olej-syntetyczny-general-motors-7366748657

A ten olej to jest identyczny co ten wyżej czy nie, bo mi się zdaje że troszkę inny z tego co porywnywalem opis na stronach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-olej-gm-opel-5w30-dexos2-5l-7247306690

Ten olej zamówiłem teraz, mam nockę w pracy więc pogrzebałem. Czytałem dużo o podrabianiu tych olei mam nadzieję że ten jest oryginalny. Proszę jeszcze o zerknięcie czy napewno będzie idealny do Meriva a 1.4 i czy to oryginał 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniony zobaczymy czy będzie ciszej. Weszło mi 3.5 l gm. Na miarce nie jest do pełna jeden prostokont czysty bez oleju, to chyba dobrze. Zawsze lałem tak 3/4 110 olej i 30 filtr. Z allegro zrezygnowałem dogadałem się z sprzedającym i kupiłem w sklepie 

Edytowane przez Asykom1
Ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też slyszalem ze ciszej ale maską była otwarta, zobaczę jak będę jechał, bo ręce całe w oleju miałem i nie chciałem brudzić w środku. Złapałem 2 litry oleju a reszta w ziemię poszła i musiałem to wycierać. Będę jechał do pracy dam znać jak chodzi. Prędzej w środku praktycznie silnika nie było słychać przy zgaszonym radiu, a na motul było słychać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plzejechalem się 6 km i nie słychać takiego cykania jak było z motulem, a czy ciszej to zdaje mi się że tak w kabinie podczas jazdy troszkę silnik słychać. LPierwszy raz jechałem i nasłuchiwałem tak długo i w głowie już się pierdzieli. Dzięki za rady i pomoc, zobaczymy co będzie z gm. Dodam że jak odkrecilem korek to widać wałek i ładny czysty podchodzi pod taki złoty kolor. Korek będzie jutro jakiś niemiecki za 20zl, oryginalnych nie mają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vectrze po przejściu z GM na Motula też głośniej pracował silnik. Później powrót na GM i unormowało się. Zmieniam olej co 10-12tys.km. Zwracaj uwagę na hologramy przy bańkach, jest dużo podróbek na rynku. Od Motula odchodzę, stawiam na GM/Vavoline. Na Motulu jakby głośniej pracowały zawory, wrażenie suchej konsystencji oleju. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hologram był przyklejony na naklejce nie była zesobom połączona od początku, a w necie podobno ma być tak pisze. Dlatego zrezygnowałem z allegro,, ale w sklepach 3 wszystkie takie były więc wziolem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie po wymianie oleju na gm przestał wyciekać, wszystko spalone, ale zauważyłem że delikatnie mam mokre chyba płyn, lecz nie widać żeby ubywało. Po prawej stronie silnika wygląda jakby był termostat idą węże, ale po lewej od strony rozrządu też wygląda jakby termostat. Mogę prosić o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności