Skocz do zawartości

Astra H 1.8l kombi b+g 2008- wibracje podczas właczonej klimy na postoju/biegu jałowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd mam asterixa zauważyłem ciakwe zjawisko, niezaleznie od pogody, stopnia używania klimy czy prędkości nawiewu gdy rzeczona klimatyzacja jest włączona to na biegu jałowym/luzie lekko drga kierownica oraz lewarek zmiany biegów, moze minimalnie czuć na budzie. po wyłączeniu klimy objawy ustają. Nie jest to mega irytujące, ale jakby się dało tego pozbyć to byłoby całkiem spoczko (chyba że poradzicie wymienić 90% samochodu). Poduszki wszystkie w dobrym stanie, wydech cały nowy poza kolektorem wydechowym/katem(jego brakiem), niedawno wymieniona chłodnica klimy na nówke, markową (nie chinol), odgrzybione, napełnione, kompresor sprawdzony 100% sprawny. Na dnaich wymieniony był płyn chłodniczy (z płukanką radiatorów) + gumowy trójnik zbiorniczek/pompa wody/chłodnica bo mu się pękło. Wentylator nie wyje, słychać jedynie szum powietrza co jest raczej normalne (mam jeden wentylator, słyszałem że niektóre modele mają osobny na klime, w każdym razie u mnie jest jeden, z18xer silnik). Wibracje wystepują tylko na jałowym, podczas jazdy nawet nie drgnie. No i wibruje zarówno na benzynie jak i gazie, sporo jest wątków na internecie o tym ale rozwiązania żadnego nie widziałem, u jednego typka przeczytałem że koło pasowe miał uszkodzone i dlatego wibrowała buda, tutaj raczej to wykluczam. Ktoś coś jakieś rady? Może gdzieś nasmarować, naoliwić czy coś? Z chęcią poczytam każdą radę 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima daje obciążenie dla silnika .

Ja bym sprawdził w parametrach pracy silnia czy nie widać czegoś podejrzanego.

Np. spadków obrotów .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty wręcz lekko się podnoszą, porgram pokazuje mi bez klimy obciążenie pokroju 14%, z włączoną klimą 18-20%

*obciążenie silnika oczywiście 

 

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z obciążenia bez i z klima na auto 22stopnie i auto nawiew. 

Poduszki zespołu napędowego? Które konkretnie? Sprawdzane byli silnika i skrzyni biegów, wszystko z nimi okk

received_376422197543351.jpeg

received_1311344569302619.jpeg

Na kierownicy nie czuć prawieże wogóle tych wibracji, najbardziej na lewarku od skrzyni, jak sie na niego patrzy to jakby sie nie ruszał, ale jak sie trzyma reke na lewarku i wyłaczy klime czuć różnice od razu. Mogę być również przewrażliwiony na tym punkcie, tak jak i na punkcie hałasu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator wkręcając się na obroty sam z siebie wytwarza jakieś wibracje, w jaki sposób są one amortyzowane? jeżeli w ogóle są. może tutaj coś gdzieś jakaś gumeczka ze starości zmieniła się w kamień czy cos? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ją sprawdzić, przy wymianie chłodnicy prosił o sprawdzenie wszystkiego co tylko sie da i ponoć wszystko ok. Ciekawostka, wentylator na radiatorze jest tak luźno zamontowany żę mogę nim ruszać z 0,5cm przód/tył z cała obudową. Wziałem trytytke, od góry przymocowałem go do jakieś dziury w nadwoziu, w weekend jak bedzie cieplej może pokusze się o położenie na glebie i przymocowaniu go gdzieś od spodu. Góra sztywniutko obecnie, dół jeszcze ma luz. Później bede jechał to dam znać czy cokolwiek to zmieniło. Jest to ewidentnie wina wentylatora moim zdaniem, dzisiaj na szybko jak włączyłem klime to obroty wzrosły, dopóki się nie uruchomił to było wszystko ok, dopieor jak się wkręcił na obroty odczuwalne były wibracje na drążki i kierze. Zakładam że kompresor uruchamia się od razu po włączeniu (podwyższenie obrotów np o tym świadczy) a wentylator zależnie od potrzeby chłodzenia tego gazu w środku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności