Skocz do zawartości

Meriva B silnik1.3 CDTI czy nie za słaby ?


Gość Thomas102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jutro mam zamiar  wybrać  się  celem popełnienia zakupu :)  opelka Meriva w silniku 1.3  cdti. Sprzedawca zapewnia mnie że to wersja 90 - konna w/g vin wychodzi że 75 kM . Czy to aby nie za mało ?

Czy są może sposoby bezpiecznego czip tunningu ? Gdyby ktoś miał chwilę na sprawdzenie czy się nie mylę - podaję  vin W0LSD9EB2B4270580  

Pozdrawiam 

A no i zapomniałem dodać - rocznik 2011

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Citroena Xsare Picasso 2.0HDI 90KM, ma 205Nm i ostro leci do 100km/h w 14.5 sek. Vectrę niedawno sprzedałem miała 1.9CDTI 120KM, 280Nm i 11.5sek do 100km/h. Masy podejrzewam, że zbliżone. Prowadzenie i wyprzedzanie Vectra w porównaniu do Cytryny to Szatan, nic nie trzeba było zastanawiać się czy redukować, róznica 75Nm i 30KM, jak dla mnie kolosalna.

 

Teraz ten 1.3 75KM ma 16.9sek a 95KM ma 13.8sek. Czyli porobisz Cytrynę o 0.7 sek do 100km/h w wersji 95KM, jak dla mnie obie wersje silnika 1.3CDTI nie nadają się na trasę, ewentualnie do miasta bądź jazdy o właściwościach autobusu miejskiego. Zaraz będzie hejtowanie, ale jak zakupisz to spróbuj wyprzedzać po kilka zestawów na trasie. Do miasta ok pod względem spalania i mniejsza składka OC, a tak z bolączek to chyba jest rozrząd od strony skrzyni biegów, więc przy wymianie trzeba zrzucać skrzynie. 

 

Po zimie może będę zmieniał na inne auto i minimum 115/130/150KM z marki VW w Klekocie (diesel) albo benzyna + lpg min 150KM. Kombiak albo minivan. Ewentualnie Zafira B w 1.9CDTI 120/150KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie vectra lub zafira ma być alternatywą. Niestety moja pani uważa że za duże :) .  Samochód ma służyć do jazdy wokół komina z opcją wyjazdu na wakacje i tu rzeczywiście pewnie rodzi się problem. Miałem kiedyś scenica po lift z silnikiem 1.4 95 kM i sprzedałem go właśnie ze względu na silnik - 5 osób i lekka górka to było wyzwanie.

 Chyba jeszcze  przemyślę ten zakup.

:)

Dziękuję  za zainteresowanie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz spokojnie i auto będzie Ci służyć do przemieszczania się z punktu a do b i chcesz oszczędne pod względem spalania auto to 1.3 cdti Ci zupełnie wystarczy

 

miałem 7 lat astrę h 1.3 90 km, zrobiłem nią jakieś 100 tys. i dla mnie mocy zawsze wystarczało, ale głównie jeździłem po mieście

 

teraz przesiadłem się na merivę B 1.3 95 km, właściwości i możliwości silnika bardzo podobne co astra, więc dla mnie ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko  że w/g  vin  to autko ma tylko  75   kM a to już  zdecydowanie  za malo ...

Chociaż sprzedawca  twierdzi inaczej , tylko że  vin nie kłamie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sprawdzałeś Vin?

https://portal.insignia-club.pl/vindekoder/

 

Według niego masz silnik A13DTE a to jest 70KW czyli 95 KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności