Skocz do zawartości

Meriva B 1,7 CDTI 110KM odpala na zimnym, na ciepłym silniku już nie


Gość Ario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono

Od kilku dni borykam się z problemem w Merivie B, kiedy silnik jest zimny auto odpala od strzału, lekko falują obroty i głośno chodzi. Jak silnik się rozgrzeje i zgaszę go to już nie odpali, kręci normalnie ale nie odpala. Wymieniłem akumulator, filtr paliwa oraz czujnik wału korbowego, i nadal to samo. Dziś zauważyłem że jak mi odpalił po ostygnięciu do 50-60 stopni kiedy wdusiłem sprzęgło by zredukować bieg na 2gi auto zgasło, odpalił bez problemu, ale 2a razy kiedy naciskałem sprzęgło obroty spadły gwałtownie do 400 i wróciły prawie do 1000. Auto było podpinane do Tech II, Opcom i Delphi, zero błędów.

Ręce mi już opadają, oczy bolą już od czytania co może być a co nie

Czy ktoś też tak miał???

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 27.11.2021 o 19:08, Ario napisał:

Witam szanowne grono

Od kilku dni borykam się z problemem w Merivie B, kiedy silnik jest zimny auto odpala od strzału, lekko falują obroty i głośno chodzi. Jak silnik się rozgrzeje i zgaszę go to już nie odpali, kręci normalnie ale nie odpala. Wymieniłem akumulator, filtr paliwa oraz czujnik wału korbowego, i nadal to samo. Dziś zauważyłem że jak mi odpalił po ostygnięciu do 50-60 stopni kiedy wdusiłem sprzęgło by zredukować bieg na 2gi auto zgasło, odpalił bez problemu, ale 2a razy kiedy naciskałem sprzęgło obroty spadły gwałtownie do 400 i wróciły prawie do 1000. Auto było podpinane do Tech II, Opcom i Delphi, zero błędów

I do tego dziś doszło mi jeszcze że silnik sam zgasł i zero reakcji na pedał gazu, gasł nie gwałtownie tylko w ciągu 3 sek obroty spadały do zera

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz ponownie podepnij do komputera .

Błąd już jakiś powinien wyskoczyć.

Może być wiele rzeczy.

Od czujnika wału aż po układ paliwowy, włącznie z regulacją zaworów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adam1954 napisał:

I teraz ponownie podepnij do komputera .

Błąd już jakiś powinien wyskoczyć.

Może być wiele rzeczy.

Od czujnika wału aż po układ paliwowy, włącznie z regulacją zaworów

był podpięty kilka minut temu pod opcoma i delphi, zero błędów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adam1954 napisał:

Sprawdź wiec w parametrach czy podczas kręcenia silnikiem widać obroty i jakie jest ciśnienie na listwie

dziś i jutro tego nie sprawdzę, ale jak odpali to przez kilka minut obroty falują w granicy 700/1100 potem drastycznie spadają do 500 na min i powoli lecą w dół aż do wyłączenia silnika, trwa to około 3 do 4 sekund

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adam1954 napisał:

Sprawdź wiec w parametrach czy podczas kręcenia silnikiem widać obroty i jakie jest ciśnienie na listwie

Wyskoczył błąd P2453

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin 83 napisał:

Czujnik różnicy cisnien , albo padł albo jest zatkany i pokazuje niewiarygodne wartości i wywala błąd 

wymieniony

nadal to samo

 

Roz@eb@e mnie ta Meriva B 1,7 Cdti 110km
Auto na ciepłym nie odpalało, na zimnym tak, teraz nie odpala a jak odpali to spadają obroty i gaśnie. Wymienilem czujniki od wału korbowego, rozrządu, scv i różnicy ciśnienia w Dpf
I co, i festiwal spi@rd@lenia trwa nadal. Auto nie chce odpalić, pokazują się błędy na czujnikach z dolotu rząd 1 i inne g@wna związane z dpf
Runce opadają
Zamawiam jeszcze rozrusznik
Jak to nie pomoże to poleje bezyną, podpalę i granat wrzucę do środka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności