Skocz do zawartości

Składanie lusterek zewnętrznych Meriva A


Rekomendowane odpowiedzi

Lusterka ogarnięte.Ladnie składają się po zamknięciu auta a otwierają po włączeniu zapłonu.Tak jest lepiej bo każde otwarcie auta nie musi załączać silniczków niepotrzebnie.Jutro wstawię filmik z działania. Moduł użyłem ten z ali https://allegro.pl/oferta/uniwersalny-system-automatycznego-skladania-11099219460?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=CjwKCAiA5t-OBhByEiwAhR-hm6XogdyUw1xaQmXVpK5PH8y7QgBSMw930VKEvbQiMQx-YnugyRrfBhoCMigQAvD_BwE

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co i jak podłączałeś. Może inni skorzystają . Wstaw zdjęcia .

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł zakupiłem z aukcji którą podałem powyżej .Oryginalnie jest 9 kabli.My potrzebujemy tylko 6 jeśli chcemy by lustra otwierały się po zapłonie. Instrukcja jest dla tych co posiadają oryginalnie moduł fabryczny  jak na foto.Znajduje się pod fotelem kierowcy lub czasami pod zaślepka koło gniazda OBD.Modul ten posiada fajna wtyczkę do której się wepniemyIMG20211231112547.thumb.jpg.6900bfaba134265fd66cc10b185bec5b.jpgpobrane.jpeg.c2291060c9de2d4ddcb4c51aff39ee2e.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis pinów we wtyczce: Czarno- brązowy to otwieranie lusterka. Pin2

 

Czarno-fioletowy to zamykanie lusterka. Pin7

 

Brązowy to masa .Pin5

 

Czerwony to zasilanie po zapłonie z bezp. F53 Pin6

 

Bialo-czarny to sygnał z przycisku do sterowania lusterkiem Pin 8

 

W złączu X3 pin 3 jest sygnał sterowania z przycisku ( bialo-czerwony).Podłączanie zaczynamy od Plusa stałego kolor czerwony nowego modułu.Pod fotelem łatwo go znaleźć.Gruby czerwony przewód.Nastepnie plus po zapłonie z naszego nowego modułu(kolor żółty) podpinamy pod czerwony przewód z kostki oryginalnego modułu.Mase(czarny przewód) podpinamy do brązowego w kostce.Przewod niebieski z naszego modułu- sygnałowy od centralnego zamka(zamykanie) wpinamy również pod fotelem tam gdzie mamy przekaźniki od centralnego zamka.od zamykania i otwierania są kable brązowo białe.Trzeba sprawdzić probówka który jest o czego.Zostaje nam do podłączenia z naszego modułu przewód pomaranczowy sygnałowy do zamknięcia lusterek.Wpinamy go do kostki do przewodów fioletowo czarnych.Nastepnie przewód brązowy(otwieranie lusterek) z modułu wpinamy do kostki do przewodów brązowo czarnych i gotowe.Dodam że oryginalny moduł oczywiście wywalamy i w kostce odcinamy  sygnałowy  przewód biało czarny od sterowania guzikiem do składania lusterek. Otwieramy piwko i cieszymy się efektem naszej pracy.Dodam jeszcze że do kostki w samochodzie łatwo się spać zaciskając przewody na konektorkachimages.jpeg.00854577faa837464db5600879bd0df5.jpeg.Idealnie pasują żeby je wpiąć.Przewody które nam zostały to biały,szary i zielony. Zielony mizna podłączyć do sygnału z otwierania drzwi wtedy lusterka prawdopodobnie będą się otwierały po otwarciu z pilota a nie jak u mnie po zapłonie. Szczerze nie próbowałem nawet bo ja chciałem po zapłonie to zrobić by niepotrzebnie przy każdym otwarciu samochodu uruchamiać silniczki lusterek.Szary i brązowy nie wiem od czego dokladnue bo nie sprawdzałem dokładnie.Prawdopidobnie są potrzebne jak jest dokładana instalacja lusterek albo jak ktoś chce się wpiąć w przełącznik lusterek w boczku drzwi.

Planuje jeszcze dołożyć do instalacji wyłącznik.Przyda się w zimie jak lusterka zamarzną żeby nie narobić problemow

Edytowane przez Grzechu87

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Navia napisał:

Grzechu8czy działa nadal przycisk od składania lusterek ?

Nie.Napisalem że go trzeba odciąć.Nie wiem co by było gdyby został ale mnie to niepotrzebne jest by ręcznie składać lusterka.Byl tu post MERY 11 i on to również nie zaleca by został ten przewód.Wielkie  podziękowania dla niego ponieważ mnie zainspirował do montażu bajeru

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzechu87 napisał:

Nie.Napisalem że go trzeba odciąć.Nie wiem co by było gdyby został ale mnie to niepotrzebne jest by ręcznie składać lusterka.Byl tu post MERY 11 i on to również nie zaleca by został ten przewód.Wielkie  podziękowania dla niego ponieważ mnie zainspirował do montażu bajeru

Wielkie brawa. Brawo. Przyznasz, że nie było to zbyt trudne tylko pracochłonne. Ja u siebie też doszedłem, aby przełączyć otwieranie po kluczyku, zeszło mi trochę. Ja mam inny moduł, no inną instalację która sam dokładałem. Jeszcze raz gratuluję.:beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mery 11 napisał:

Wielkie brawa. Brawo. Przyznasz, że nie było to zbyt trudne tylko pracochłonne. Ja u siebie też doszedłem, aby przełączyć otwieranie po kluczyku, zeszło mi trochę. Ja mam inny moduł, no inną instalację która sam dokładałem. Jeszcze raz gratuluję.:beer:

Zainspirowales mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności