Skocz do zawartości

Składanie lusterek zewnętrznych Meriva A


Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu dokładałem do Mery lustra składane z pilota . Opiszę to dodałbym foty ale kompm odmówił współpracy ze mną i obraziłsię na tyle że padł .do tematu . W wersjach bogatych było dołożone ręczne składanie lusterek   w Mery , proste przełącznik z guzikiem , moduł / dumnie powiedziane/  a wyglada jak wielki przekażnik , no i lustra z silnikami . Dostałem na naszym rynku wtórnym wszystko . Zamontowałem .......  i działało  . Automatyczny mój palec włączał i wyłączał . Kich  z  pilota nie . Co potrzeba aby działało  .                                                                                                                                                                                                                                                          lusterka z silnikami  / lewe lustro ma 7 pinów /                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

        Moduł uniwersalny składanie lusterek  do aut  bez fabrycznych składanych lusterek na foto  Koszt około  60 zł.                                                                                                                                                                                             Zmieniamy lusterka , stare odkręcamy , nowe wkręcamy . Do instalacji elektrycznej drzwi dokładamy dwa kable . W starej wtyczce lustra znajdują się 5 pinów  a w nowej 7 pinów . . Dochodzimy do przelotki w drzwiach . Dorobiłem piny w przelotce ,i jestem w kabinie przy słupku od strony kierowcy przy nogach . Kablami  poleciałem po progu do fotela kierowcy. Pod fotelem znajduje się skrzynka z przekażnikami od centralnego zamka, które nas interesują . / foto/ W kupionym module jest schemat i wszystko opisane  jaki kabel do jakiego  kabla przytulić się . Dawno to robiłem , ale z tego co pamiętam to z modułu wychodzą dwa  przewody +12v . Jeden podłączamy  do + 12 v stały , Drugi +12 v po stacyjce , masa . Jeden z przewodów pomnę chyba biały z modułu podłączamy do jedeg z dwóch  brązowych pod przekażnikami . Przedtem musimy zlokalizować  który z tych dwóch  odpowiada za zamykanie  a który za otwieranie . Próbnikiem albo czymś co się zaświeci  . Jeśli to mamy już zrobione , to w module zostały nam jeszcze 4 przewody  dwa podłączamy do tych co wyprowadziliśmy z lustra przez drzwi  pod fotel . Dwa pozostałe prowadzimy do lustra prawego i identycznie jak w lewych ciągniemy dwa przewody przez przelotkę do lustra . To tak na szybki opis . Działa i jest ok . jakieś pytania proszę pisać gdzie się da na pocztę esemesem .dzwonić  

 Napisałem pytał się Adam 1954. Więc napisałem To co pamiętałem  pozdrawiam 

 

 

 

 

 

=

moduł  lusterek.png

przekażnik.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dalej . Co potszeba , pytacie  -- Napewno lustra z silnikiwm i 8 pinami /Pisałem wcześniej że 7 ale mooja pomyłka /  Piny  . przewody  , moduł . Piny  możn akupić razem z przewodami coś takiego jak na foto . , piny męskie bez przewodów tak jak na foto , Cyna lutownica i chęci , pozytywne :D                                                                                                                                                                                                                       Jeśli mamy już podłączone wtyki w lusterku idziemyb do przelotki drzwi jak na foto .  Pokażę taką przelorkę wymontowaną / Foto /złączona i tozłączona .Końcówka z czerwoną zaślepką jest od strony słupka .      Aby je tozłączyć trzeba tą czerwonązapadkę przesunąć w stronę słupka / foto / lekko przekręcić i rozpiąć.Wtyczka od strony słupka jest żeńska a od strony drzwi meska . Ja osobiście kupiłem na rynku wturnym z całą instalacją drzwiową tak że nie dorabiałem pinów od lustra do przelotkin . dorabiałem tylko piny we wtyczce w słupku . Jest rozbieralna i można się bez problemu dostać do pinów FOTO. Tam są wolne piny gdzie się wpinamy i składamy do kupy . to mamy z głowy / trochę czasu przy tym schodzi/ dalej lecimy do modułu pod siedzeniem / tam go umieściłem i postępowałem jak jest opisane na schemacie z zakupionego  modułu lusterek . 

przewód naprawczy.png

PIN MĘSKI KONEKTOR _Easy-Resize.com.jpg

20211202_113206_Easy-Resize.com.jpg

20211202_113633_Easy-Resize.com.jpg

Pszelotka 4_Easy-Resize.com.jpg

20211202_113906_Easy-Resize.com.jpg

Pszelotka 5_Easy-Resize.com.jpg

Pszelotka 2_Easy-Resize.com.jpg

Pszelotka 3_Easy-Resize.com.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma taki mały guziczek od składania i rozkładania to może tylko by w op comie pogrzebać aby sie same zamykały podczas zamykania pilotem drzwi? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guziczek jest do  palca , nie ma nic wspólnego z modułem centralnego zamka . Przerabiałem to . Orginał miałem komplet włącznik i tak zwany moduł zamontowałem i własnym paluszkiem uruchamiałem lustra . Wsiadając i wyśiadając upierdliwość. dlatego umodziłem dokładkę automat 

mowa o takich  fantach do lusterek montowanych w Mery 

IMG_3573.JPG

Opcomem nic się nie robi przy lustrach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Czyli jeśli mam guziczek to potrzebuje tylko modułu aby go wpiąć ?

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navia , to zupenie jest nie potrzebne . No chyba że masz na wyposażeniu . J a to wszystko kupiłem zamontowałewm i wyżuciłem . Potrzebny moduł luster taki jak napisałem i to wszystko 

Edytowane przez Mery 11

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam aukcje z takim modułem na masz ty ale tam piszą o nowych silniczkach.

 

W tym aucie co go udoskonalam jest guziczek do składania i rozkładania lusterek.

 

Dlatego pytam gdyby kupić taki moduł i go zamontować to będzie to działać czy jeszcze jakieś kable trzeba ciągnąć.

 

Tu link https://allegro.pl/oferta/modul-skladanie-lusterek-uniwersalny-7901317008

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności