Skocz do zawartości

Pinout odbiornika centralnego zamka Agila b


Gość ganmpr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Chcialbym zapytać czy ktoś z kolegów ma może rozpiskę wyprowadzeń owego odbiornika? Problem polega na tym, ze nie działa mi pilot. Namierzylem odbiornik. Dołączone są do niego trzy przewody. Jeden to zapewne masa, drugi  dane i trzeci to zasilanie. Niestety nie dochodzi do niego zasilanie(nie wiem czy uszkodzony przewód czy tez wyłączona opcja z programu). Jeśli ktoś z kolegów mógłby pomoc w określeniu, który pin to zasilanie i jaka jest wartość napięcia zasilającego, to byłbym wdzięczny. Dodam, ze pilot jest sprawny. Próbowałem tez generowania kodu z nadajnika x-horse wiec pozostaje tylko kwestia samego odbiornika a w zasadzie jego zasilania. Gdzieś wyczytałem, ze bcm czasem wyłącza zasilanie tego odbiornika. Dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Brązowo- biały to niskie napięcie odniesienia anteny otwierania  i połączony z masą

Różowy to sygnał aktywacji zdalnego otwierania

Jasnozielony to sterownaie przekaźnikiem wysokiej prędkości wentylatora chłodzenia.

 

Zasilanie modułu centralnego to bezpieczni FI31

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, adam1954 napisał:

Brązowo- biały to niskie napięcie odniesienia anteny otwierania  i połączony z masą

Różowy to sygnał aktywacji zdalnego otwierania

Jasnozielony to sterownaie przekaźnikiem wysokiej prędkości wentylatora chłodzenia.

 

Zasilanie modułu centralnego to bezpieczni FI31

Dzięki za odpowiedz ale czegoś nie rozumiem. Co ma przekaźnik wentylatora wspólnego z odbiornikiem zamka? I czym jest napięcie odniesienia? Zaglądając do modułu i patrząc na kartę katalogowa układu bodajże TDA wnioskuje, ze na wtyczce mamy gnd, vcc  i data. Tylko czy zasilanie to 12v czy tez 5v?

kawałek schematu

0DCF3B67-4DE1-4C9D-91A2-16C16515EE71.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dopiero dzisiaj znalazłem chwilkę czasu. Sprawdziłem tą masę i faktycznie jest na pinie 12, czyli tak jak na twoim schemacie.

Na pozostałych dwóch pinach pojawia się cyklicznie co 2s około 0,5V. Jestem w kropce. Czy na podstawie twoich schematów możesz powiedzieć, gdzie zlokalizować te przewody w BSI (czy też BCM) - która wiązka?

Czy one biegną bezpośrednio do modułu głównego, czy też przez jakieś inne peryferia?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności