Skocz do zawartości

kontrolka ciśnienia powietrza


marek2219

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry

Mam pytanie, zapaliła mi się kontrolka ciśnienia powietrza w oponach po złapaniu gumy, moja meriva posiada system DSS, a pytanie jest takie jak wykasować tą kontrolkę nadmieniam że nie posiadam przycisku adaptacji DDS ani też w menu nie ma takiej opcji jak resetowanie tegoż. proszę o pomoc ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem jakiejś "samoadaptacji" - typu: po wyrównaniu ciśnienia odczekaj 20 minut, a potem przez 10 minut jedź z prędkością powyżej 20 km/h;

jeżeli nie ma czujników to chyba ciśnienie w obu kołach na osi musi być "takie samo"...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam koleżanki i kolegów z forum. Temat -czujniki ciśnienia powietrza w oponach.zakupiłem felgi aluminiowe z wtórnego obiegu od Merivy A, były w nich czujniki jak na poniższym zdjęciu. Moja jest z 2005 r. Przeglądałem tisa, nie ma nić o czujnikach tym roczniku. Pogrzebałem Opcomem w Cidzie i jest zakładka o ciśnieniu w oponkach. Pytanie — czy da się te czujniki zgrać z tym modelem Mery ? Fotka poglądowa 

czujnik ciśnienia.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przejrzeć dokładnie menu opcoma, u mnie z tego co pamiętam, to opcja zaprogramowania TPMS występuje w konfiguracji wariantu w BCM i IPC (znalazłem screeny) i bodajże także w IMMO i nie jestem pewien czy i nie w silniku. Także pozmieniaj (z "nie występuje" na "występuje") i poprogramuj wszędzie, gdzie znajdziesz moduł TPMS, poniżej screeny z mojej "biedrony", choć ja nie mam TPMSu. No i w Merivie menu opcoma może być inne. Ciekawe, jak jest z aktywowaniem samych czujników, bo na YT jest sporo filmików konfiguracji za pomocą dodatkowego urządzenia (na alledrogo urządzonko za ok.40zł).

 

120753307_817.BCM-menuprogramowania(4).thumb.png.1afa56d8b8f6027a33c9841ce82365fd.png1076186052_817.IPC(zestawwskanikw)-menuprogramowania(2).thumb.png.141c1029faf407cc8a17e266798737d9.png

 

EDIT:

Znalazłem stronkę o systemach TPMS w oplach, fajna tabelka w której opisane są modele opli z datą produkcji, sposobem aktywacji czujników (3opcje) w zależności od modelu i rocznika, n-ry katalogowe czujników i inne pierdołki.... no i Mery A nie ma w tym wykazie, także nie wiadomo, czy posiada moduł TPMS, z drugiej strony, skoro masz zakładkę....

TUTAJ MASZ LINK

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bogoes napisał:

Spróbuj przejrzeć dokładnie menu opcoma, u mnie z tego co pamiętam, to opcja zaprogramowania TPMS występuje w konfiguracji wariantu w BCM i IPC (znalazłem screeny) i bodajże także w IMMO i nie jestem pewien czy i nie w silniku. Także pozmieniaj (z "nie występuje" na "występuje") i poprogramuj wszędzie, gdzie znajdziesz moduł TPMS, poniżej screeny z mojej "biedrony", choć ja nie mam TPMSu. No i w Merivie menu opcoma może być inne. Ciekawe, jak jest z aktywowaniem samych czujników, bo na YT jest sporo filmików konfiguracji za pomocą dodatkowego urządzenia (na alledrogo urządzonko za ok.40zł).

 

120753307_817.BCM-menuprogramowania(4).thumb.png.1afa56d8b8f6027a33c9841ce82365fd.png1076186052_817.IPC(zestawwskanikw)-menuprogramowania(2).thumb.png.141c1029faf407cc8a17e266798737d9.png

 

EDIT:

Znalazłem stronkę o systemach TPMS w oplach, fajna tabelka w której opisane są modele opli z datą produkcji, sposobem aktywacji czujników (3opcje) w zależności od modelu i rocznika, n-ry katalogowe czujników i inne pierdołki.... no i Mery A nie ma w tym wykazie, także nie wiadomo, czy posiada moduł TPMS, z drugiej strony, skoro masz zakładkę....

TUTAJ MASZ LINK

Dzięki, nie pomogło mi to. Opcoma przejrzałam na wszystkie sposoby i nic takiego nie mam. Poza jednym, w CIDZIE aktywowałem zakładkę TPSM i to na tym się kończy w Mery. O programowaniu czujników, czytałem i oglądałem. Zatem muszę wszystko, jak założę do Mery czujniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności