Skocz do zawartości

Tarcze i klocki hamulcowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dwa pytania 

1.pierwsze pytanie brzmi czy ten (  https://allegro.pl/oferta/tarcze-klocki-przod-bosch-opel-corsa-b-1-2-i-11247915025?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci_czesci-samochodowe_pla_ss&ev_adgr=Czesci_samochodowe&ev_campaign_id=14491971570&gclid=CjwKCAiAz--OBhBIEiwAG1rIOuhDhI_TbUzS4noyhtqdCmo3vVqzGCzsDT2ueV_ODuA5N3hw07ipLxoCM_QQAvD_BwE  ) zestaw będzie pasował i będzie dobry czy lepiej nie wentylowane do mojej corsy b 1.4i 8v 60km 1997r.

2. Drugie to czy trzeba coś jeszcze do wymiany hamulców m.in np. smar jakiś, tłoczek, i jakieś narzędzia pomocnicze żeby nie trzeba było odpowietrzacz układu? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle rozpiski pasuje. Przed kupnem najlepiej zadzwoń podaj Vin i będziesz miał pewność. Do wymiany potrzebujesz oprócz lewarka, kobyłki , i kluczy szczotkę druciana , smar do prowadnic i smar montażowy do klocków, zmywacz do układu hamulcowego,  przyrząd do wciskania tłoczka ułatwi robotę, jeśli nie masz to można bez wciskać, byle osłony kurzowej nie zniszczyć. Ze smarów od lat używam ATE , są w małych tubkach . I cenowo chyba jak reszta smarów. Choć porównywałem kiedyś z K2 i Textara to ma całkowicie inna konsystencję . Na ATE się nigdy nie zawiodłem , (ręką boska niech Cię broni przed użyciem smaru miedzianego ) jeśli masz tarcze przykręcona to konkretny bit będzie potrzebny bo śruba ustalająca tarcze zazwyczaj mocno trzyma. A jeśli chcesz zrobić całkiem po bożemu to jeszcze czujnik zegarowy i sprawdzenie bicia tarczy i ewentualna korekta przekładając otwory względem tarczy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw bym sprawdził w katalogu jakie powinieneś mieć .

https://opel.7zap.com/pl/car/s93/j/0/15-2/

 

Wpisz Vin 

https://opel.7zap.com/pl/car/

I się dowiesz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin 83 napisał:

Wedle rozpiski pasuje. Przed kupnem najlepiej zadzwoń podaj Vin i będziesz miał pewność. Do wymiany potrzebujesz oprócz lewarka, kobyłki , i kluczy szczotkę druciana , smar do prowadnic i smar montażowy do klocków, zmywacz do układu hamulcowego,  przyrząd do wciskania tłoczka ułatwi robotę, jeśli nie masz to można bez wciskać, byle osłony kurzowej nie zniszczyć. Ze smarów od lat używam ATE , są w małych tubkach . I cenowo chyba jak reszta smarów. Choć porównywałem kiedyś z K2 i Textara to ma całkowicie inna konsystencję . Na ATE się nigdy nie zawiodłem , (ręką boska niech Cię broni przed użyciem smaru miedzianego ) jeśli masz tarcze przykręcona to konkretny bit będzie potrzebny bo śruba ustalająca tarcze zazwyczaj mocno trzyma. A jeśli chcesz zrobić całkiem po bożemu to jeszcze czujnik zegarowy i sprawdzenie bicia tarczy i ewentualna korekta przekładając otwory względem tarczy. 

Czy ten smar wystarczy:

https://allegro.pl/oferta/syntetyczny-smar-do-tloczkow-hamulcowych-8998068240?offerId=8998068240&inventoryUnitId=i3otn2XD-TGxi3BVbQutKA&adGroupId=ODhiNGNmMTEtOThhYS00MTFjLWJiZTQtMDZkZDJjNDhiYTA1AA&campaignId=OTFhNzY1ZTEtZjU3ZC00NWQ0LThmODYtYmIwMGVkYjgwYmFlAA&sig=8fcb4a55cd9b5f6566b591f8dcfa2b20&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_term=desc-yes

Jak nie to prosiłbym o linki do tych smarów 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam takiego. 

Screenshot_20220110_182000.jpg

W garażu mam Oba. Ten z K2 kiedyś kupiłem z braku laku. Ale nie odważyłem się go użyć, bo nawet dając go na palec widać było że jakiś taki nie przekonujący. Będę na garażu to wyślę foto dla porownania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRW , Bosch , Febi , Delphi. Podobna półka cenowo i jakościowo. O ile oryginalne. Ostatnimi czasy Mikoda też dobre opinie zbiera. Naturalnie kupisz i tańsze i drozsze. 

No i zawsze trafisz na jakąś opinie że ten się przejechał na tym , ten na tamtym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności