Skocz do zawartości

Kilka problemów przy Corsie CDTI 1.3 D (Z13DTH)


Gość rochlech

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochlech

Witam panowie!

Na wstępie dodam że auto nie jest moje, ale chyba przyszedł czas na fryzjera, więc zaczynamy.

Problemy jakie zauważyłem i te których sam się pozbyłem:

 

1. Smród spalin w kabinie przy włączonej wentylacji/klimie

- pojechałem do znajomego, podnieśliśmy - okazało się że łącznik elastyczny ma luz więc zacząłem go szukać aby wymienić (jak u siebie w aucie), ale wszyscy mi odpisują, że jest dostępny tylko z rurą... :unsure:

część nr.1 : https://opel.7zap.com/pl/car/s07/g/4/33-1/#1

i tutaj przykładowa oferta, która nie zgadza się jedną cyfrą ale po podaniu vin-u, sprzedawca zapewnia że będzie pasować: https://allegro.pl/oferta/rura-kolektorowa-corsa-d-1-3-cdti-7-2006-11714973633 hmmm

lub iparts https://www.iparts.pl/czesc/rura-wydechowa-bosal-750157,0-41-750157-1415367.html

 

Podejrzewam również zapchany DPF - tutaj nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać, myślę o wycięciu lub wyjęciu filtra i oddaniu go do czyszczenia w Stalowej - czy ktoś z was już praktykował, czy to tylko naciągani na kasę i kupa roboty?

Auto robi bardzo krótkie odcinki, do 5-10km dziennie...

 

2. Wtryski się pocą i jest urwana jedna świeca, następnie podpięta do jakiejś blaszki obok w celu oszukania czujnika (wcześniej świecił się kluczyk, natomiast po odłączeniu świecy zapaliła się kontrolka, informująca o problemach z emisją spalin).

Kontrolki zapewne mógłby mi usunąć znajomy ale nie chodzi o to aby się oszukiwać tylko bezpiecznie jeździć.

Z tą urwaną i przykręconą na lewo świecą była jeszcze taka przygoda, że któregoś wieczora przy dolewaniu płynu do szyb, zauważyłem że non stop jest rozżarzona do czerwoności, rozumiem że przy podaniu iskry i chwilę po ale nie przez godzinę...... Zaniepokoiło mnie to, dlatego pojechałem spytać znajomych o co kaman...

Samochód jest w kraju jakieś 3-4 lata, sam nie zaglądałem do niego wcześniej, zapewne tak przyjechał ale chcemy to skorygować. Jeśli nie uda się rozwiercić urwanej świecy - zostawimy jak jest i będzie jeździł do zarżnięcia.

- podjechałem do kolejnego znajomego, który zajmuje się silnikami i w tym tygodniu ma zadzwonić żeby podstawić auto, we wtryskach do wymiany są prawdopodobnie uszczelki/oringi

 

3. Przy wciskaniu pedału sprzęgła pojawia się stukot, co prawda niewielki ale samo przerabiałem u siebie w sprzegle...

- chcę to zostawić na koniec, jak będzie cieplej - bo z tego co się dowiedziałem może to być  coś małego a może to być dobrych kilkanaście stówek...

 

4. wyciek na misce olejowej

 - mam nadzieję, że masa uszczelniająca załatwi sprawę...

 

Będę wdzięczny za porady i pomoc ponieważ nie jestem w temacie części do opli, poniżej zdjęcia usterek.

IMG_20220130_202640.jpg

IMG_20220130_202646.jpg

IMG_20220130_202704.jpg

IMG_20220130_202709.jpg

IMG_20220131_155102.jpg

IMG_20220131_155808.jpg

IMG_20220131_155919.jpg

Edytowane przez rochlech

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezla manufaktura :huh:   wywal tą swiece bo auto z dymem puscisz  ,,, zastąp zarowką 5w i bedzie czysto na desce ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochlech
15 godzin temu, mati11294 napisał:

niezla manufaktura :huh:   wywal tą swiece bo auto z dymem puscisz  ,,, zastąp zarowką 5w i bedzie czysto na desce ...

 

Świeca jest wyjęta z tej prowizorki, ale w bloku dalej siedzi ta urwana część, w tym tygodniu znajomy ma się tym zająć. Samochód jeździł tak kilka dobrych lat...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: jezeli urwana jest szczelna nie ma sensu dlubac w glowicy  bo to bedą koszty   ... 3 swiece wystarczą   chodzi mi o to zeby zamiast stosowac swiecy w roli oszukania modulu  sastosuj zarowke 5w i bedzie bezpieczniej 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochlech
1 godzinę temu, ja37 napisał:

Są zestawy do wykręcania takich rzeczy, ale nie wiem czy opłaca sie to kupić na raz...

Być może, kolega na warsztacie zajmuje się tym więc na szczęście nie będę niczego kupował. Ktoś z was miał taka sytuację z urwana świecą? Szczerze mówiąc, skoro jeździ tyle lat to pojeździ i do końca, ale pozostałe problemy zdają się być większym problemem, ktoś coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rochlech napisał:

Ktoś z was miał taka sytuację z urwana świecą?

Rozumiem, że sobie jaja robisz.

Teraz jedna.

Za tydzień druga i za miesiąc trzecia z czwartą.

Jak ja kocham te oszczędne nowe małolitrażowe klekoty :)

Mniam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rochlech napisał:

Szczerze mówiąc, skoro jeździ tyle lat to pojeździ i do końca,

I tak będziesz robił z każdym elementem tego silnika?

Jak się urwie koło to przecież ma jeszcze 3?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochlech
18 godzin temu, adam1954 napisał:

I tak będziesz robił z każdym elementem tego silnika?

Nie, w pewnym momencie trzeba oddać na złom jeśli naprawy są nierentowne i kupić coś nowego. Poza tym zarówno mechanik jak i @mati11294powiedział że można tak jeździć, więc... @ja37 ja nie ukrywam wad, w swoim samochodzie mam zapisaną każdą usterkę która wystąpiła i którą naprawiłem, łącznie z wymianą żarówek, więc nie rozumiem dlaczego od razu podejrzewasz mnie o kłamstwo i kombinatorstwo. Poza tym jeśli dokładnie czytałeś mój pierwszy post, to na pewno zauważyłeś że samochód nie jest mój.

 

Samochód nie jest z 2017 tylko 2007, więc nie ma sensu próbować przywracać mu fabrycznego wyglądu za wszelka cenę, na karoserii pojawiła się ruda, więc jak każdy wie, rudego z imprezy nie wygonisz....

 

5. Czujniki parkowania... ktoś, coś?

Edytowane przez rochlech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności