Skocz do zawartości

Opel Mokka 1.4 turbo A14NET. Pytanie odnośnie pracy owego silnika. Cyknięcie i inna praca silnika. Dziwny objaw jakby włączało elektrozawór.


Gość Pawlik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam OPEL MOKKA 1.4 Turbo silnik A14NET. 

Mam pytanie odnośnie dziwnej przypadłości. Podkreślę że nie mam żadnych błędów tzn. CHECK ENGINE się nie zapala auto jeździ ma zryw i wogóle. Jednak podniosłem maskę i na wolnych obrotach słychać jak wtryski cykają silnik chodzi równo jednak jest takie cyknięcie (jakby jakiś elektrozawór się włączał czy coś) silnik chwilę słychać że chodzi trochę inaczej tzn. jakby duży pobór prądu był za chwilę dobrze później cyknięcie jakby coś się wyłączyło i znowu normalnie. 

Te cyknięcie dochodzi gdzieś od strony łańcuszka rozrządu chyba. Bynajmniej tak mi się wydaje. Możliwe że łańcuch się rozciągnął przy 109 000 ? Czy coś może być ze zmiennymi fazami rozrządu? W tym silniku jest normalne że po otwarciu korka wlewu oleju widać krzywkę? ;D

Mogę dodać film o co chodzi jednak nie wiem za bardzo jak :/

 

Jako doświadczeni posiadacze kojażycie żeby coś takiego u was było? Mam czym się przejmować? Czy te silniki tak mają? Dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Czyli jedynym wyjściem podłączenie kompa? Myślałem że to się robi jak CHECK się zapali ;D. Ogólnie jakich maszyn diagnostycznych używacie do Opla? Co byście polecili?

 

Kurcze myślałem że ktoś coś takiego miał i odpowie gdzie uderzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie op comy chińskie klony . Coś na elm możesz ściągnąć i na podstawy też wystarczy( darmowe i na tel) 

Na kompie sprawdzisz i parametry i inne błędy które się nie wyświetlają jako check engine. Silnik 1.4 jest dosyć popularny , a z racji tego że na słuch to każdy może interpretować coś innego to znajdź gdzieś w okolicy swojej jakiś komis z takim autem , zagraj głupa i idź posłuchać jak taki motor u obcego cyka. Chyba że masz jakiegoś znajomka z takim silnikiem to prosta sprawa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Namierzyłem bez kompa co to może być. Mianowicie jest to sprężarka od klimy. Co raz się załącza mimo wyłączonej klimy. Hmm tak chyba nie powinno być? Jak włączę klimę pracuje tak samo włącza się i wyłącza. Ciężko teraz sprawdzić czy ona działa. Mieliście taki problem?

 

Ok. Już wiem. Nawiew ustawiony na szybę więc się załącza co jakiś czas żeby osuszyć szybę... z czymś takim spotykam sie pierwszy raz. Pewnie jeszcze nie raz mnie coś zaskoczy ;) 

 

Jeszcze jedno. Od ilu stopni na zewnątrz ona się załącza tak na stałe. Bo teraz nawet po włączeniu cykl pracy jest na przemian.

 

Edytowane przez Pawlik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie podłączać i niczego nie szukać.

Tak ma być. Okresowo co jakiś czas zasprzęgla kompresor klimy nawet na wyłączonej klimie. Ten typ tak ma. Wszystko jest dobrze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności