Skocz do zawartości

Wpadł pedał sprzęgła - brak wycieków, płynu nie ubyło -> sprężyna pedału sprzęgła?


Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mateusz101195,

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz mnie coś strzeli, wymiana tarcz kotiwcznych i butli lpg - spoko, nawet sprawnie nic sie nie zesrało ale to sprzeglo to jest dramat. Teraz było tak ze sprzeglo w podloge, wrzucam 1 i po 5 sek na sprzegle samochód zaczyna jechac. Odpowietrzanie na sposoby: strzykawka i wyssanie na maksymalnie podniesionym sprzegle przez odpowietrznik, wstrzykiwanie przez odpowietrznik, pompowanie i luzowanie odpowietrznika. Przelałem chyba z 2 litry płynu hamulcowego dzisiaj a ile wchłonąłem przez skóre w rękach wole nie wiedzieć. I gówno, zmieniło sie tyle ze zamiast jechac to pedał łapie 0.00001cm od podłogi, podczas normalnej jazdy sprzeglo zachowuje sie normalnie i łapie w półowie (normalnej czyli zmiana biegów raz na 2137 kilometrów). Dzwonie do mechanika, mówie co i jak, wycieków nie ma płynu nie ubywa, pompka najpewniej się zesrała, 18k i zaczęła puszczać, bede montował nową, za pieniążki naturalnie, a stara oddaje mechanikowi i wrzuca na gwarancje ze zwrotem hajsu. Mam nadzieje że to jest to bo jak się okaże że wysprzęglik w jakiś magiczny sposób bez wycieku zesrał się po 30k to zaczne się zastanawiać nad zmianą samochodu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już je odpowietrzałem przecież, jak wymieniałem bo stara pompka się zesrała. 15min roboty mi to wtedy zajęło metodą pompowanie i popuszczanie odpowietrznika, jak przy hamulcach... Przecież to jest prosty i krótki układ, ze zrbiornika do pompki, z pompki wężykiem z tą puszką amortyzująca wibracje do trójnika, z trójnika do wysprzęglika, to się powinno za 3 spuszczeniem juz całkowicie odpowietrzyć a nie jak ja dzisiaj, butla litrowa nowego płynu + to co zleciało spowrotem do zbiorniczka pomnożyć przez 20 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno pilnowałeś poziomu płynu?

Przegroda w zbiorniczku jest bardzo wysoko i najlepiej mieć zalane płynu na max, tyle, zeby sie nie wylało ze zbiorniczka.

To max na zbiorniczku co jest znacznik, to za mało do odpowietrzania sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przerabiałem to już. Płyn pod sam koreczek, ten kwadracik gdzie przelewa się płyn do tego dzielonego miejsca na sprzęgło jest tak turbo wysoko, pilnowane przy każdym odkręceniu

Przelewałem płyn w ojcowym asterixie na jeszcze oryginalnej pompce, żadnych problemów robota na 15min włącznie z odkręceniem aku. Coś tu jest zjebane, pytanie czy to pompka czy wysprzęglik. Licze ze to pompka, w poniedziałek/wtorek wymiana 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank pompka.

Nie spotkałem przypadku, żeby wysprzęglik popsuł się bez wycieku.

 

Tylko nie kupuj toprana itd.

Kup coś markowego, cena zaboli, ale bedzie działać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyi. Teraz był montowany Sachs za 250ziko, mechanik postara się wziąć to samo, jak nie będzie coś równie markowego. Żebym ja to sprzęgło albo pompkę jescze jakoś katował to bym zrozumiał, a ja większość czasu trasa a po mieście jazda spokojna, procedury startu nawet raz nie robiłem. Części z gównolitu teraz robią 

Edytowane przez mateusz101195

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mateusz101195 napisał:

Teraz był montowany Sachs za 250ziko

Ja się na nim dawno zawiodłem .

Zepsuł się tak samo jak Bosch czy Wahler.

Zobacz na miejsce produkcji.

Co z tego że firma jak produkowane w Afryce czy Rumunii

Podobnie jest ze świecami.

Jak kupuję NGK made in Japan to przy wymianie na nowe porcelanka jest biała.

Kilka razy kupiłem z Francji to po niecałym roku porcelanka zakopcona przy sześciokącie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności