Skocz do zawartości

Z22SE gaśnie po płukance silnika


Gość velekopelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość velekopelek

Witam,

 

Parę dni temu chciałem wymienić wszystkie płyny w vectrze i przy okazji postanowiłem dokupić płukankę silnika -producent L...Y .

 

Płukankę zalałem na ciepłym silniku .Po ok. 5min. silnik sam zgasł .

Zdjąłem prawe koło i za pomocą klucza chyba 24 zrobiłem kilka obr. wałem -wał się obracał więc myślałem że wszystko ok. .

Zlałem stary olej wymieniłem filtr oleju.

Zalałem nowy olej motul 5w40.

Silnik po odpaleniu lubi sobie co parę sek. dziwnie stukać a na rurze wyd.mam dziwną lepką maź której wcześniej nie było.

Wymieniłem panewki ale to nie to.

Wymieniony czujnik poł. wału oraz listwa DIS świece -silnik dalej gaśnie na ciepłym ale o dziwo daje się uruchomić.

Jeszcze raz zmieniłem ojej wraz z filtrem ale nic to nie dało.

Błędów w ECU brak.

Kompresja 19bar.

 

Jako że problem pojawił się po wlaniu płukanki wnioskuję że coś dzieje się z silnikiem-tylko co?

Jak by się zacierał na pierscieniach (spuchły by tłoki) to bym go nie odpalił a tu odpala od razu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pokołosie lub nasilenie się problemu z układem zasilania ? Pisałeś że wtedy Ci gasnął, temat nie został doprowadzony do końca. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek
1 godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Nie jest to pokołosie lub nasilenie się problemu z układem zasilania ? Pisałeś że wtedy Ci gasnął, temat nie został doprowadzony do końca. 

Fakt miałem problem z paliwem... wtedy winne okazało się być paliwo - to ono robiło pęcherzyki powietrza(jak by paliwo fermentowało?).Po wymyciu ukł. paliwa i zalaniu innej benzyny problem znikł.

Teraz problem pojawił się jak dolałem płukanki do silnika.

Nie wiem może olej był za bardzo rozrzedzony i dlatego silnik mi zgasł na tej płukance?.

Bo silnik od rozrzedzenie oleju/przegrzania raczej sam nie zgaśnie?

 

Adamie mam włożone tłoki od YH dlatego kompresja jest u mnie większa.

Edytowane przez velekopelek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zrób mapę pod tą konfigurację.

Nie ma nic za darmo.

Nie wiem, czy w ogóle się uda, bo taka kompresja już pod klekota podchodzi.

Albo wróć do serii, wtedy cokolwiek pomożemy, a tak, to tylko szklana kula pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość velekopelek

Mapa ponoć nie ma tu nic do rzeczy bo ecu w z22se ma dużą samoadaptację a zmiana mapy jest trudna i ecu sam powraca do ustawień fabrycznych.

 

Jedyne co mi teraz przychodzi na myśl to zdjąć głowicę i sprawdzić tłoki.Trochę kosztowne.A niby ludziska tak bardzo zachwalają płukanki silnika.Nigdy więcej tego świństwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas stosuję przy wymianie oleju i nic się nie dzieje.

Myślę to stało się nie przez płukankę ale przy okazji 

 

3 godziny temu, velekopelek napisał:

Adamie mam włożone tłoki od YH dlatego kompresja jest u mnie większa.

Do YH to jest w normie

 

2022-05-15_184616.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam różnica jest tylko w tłokach ? Wydaje mi się że czapka może być inna , a uszczelnienia ? 

Jest tam czujnik temperatury oleju ? Czy tylko czujnik ciśnienia ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności