Skocz do zawartości

Jaki alternator corsa c 1.3cdti


Gość Danielcorsac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Danielcorsac

Witam.

Mam problem z alternatorem ponieważ mało ładuje hałasuje nagrzewa się w moim oplu corsa c . Chciał bym kupić nowy ale rozbieżności są tak duże że nie wiem jaki kupić bo są do wyboru 

12v 75a/90a/105a

14v 75a/90a/105a

Jednak na moim starym poza napisem Valeo nie ma żadnych numerów ani nic takiego może ktoś pomóc dodam corsa c 2004r klimatyzacja 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Danielcorsac napisał:

12v 75a/90a/105a

14v 75a/90a/105a

Skąd wziąłeś te bzdury?

Masz katalog to wpisz do niego swój Vin i się dowiesz jaki powinieneś mieć.

https://opel.7zap.com/pl/car/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

I w dodatku u mnie po wyjęciu go na stół nie ma żadnej naklejki jedynie co pisze na nim to Valeo 100715 ale nie ma czegoś takiego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma ? Pierwsze co wyskoczy jak w wyszukiwarkę wpiszesz:

 

 

https://auto24parts.com/pl/p/OPEL-CORSA-Z13DT-VALEO-100715%2C-228151902DR%2C-R9759-/96017

Masz tam kody oryginału zamienników i możesz sobie gdzie indziej szukać czy inny wybrać 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Bóg zapłać dobrodzieju ale dalej nie wiem jakie są na nim napięcia bo tam nie pisze czy to 12v czy 14 v i ile amper żebym wiedział na przyszłość i jaki kupić używany bo ten na tej stronie trochę drogi jak za używkę 320zl 

Edytowane przez Danielcorsac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Danielcorsac

Niestety nie koszt regeneracji nie opłacalny u nas wyjęcie 80zl zakup części 300zl plus robocizna plus założenie wolę kupić używkę bo nie wiem ile opel jeszcze pojeździ a nie da rady znaleźć tabliczki znamionowej alternatora niestety a z linku wyżej po wpisaniu Vin samochodu wychodzi że ma być 100a a takiego nawet podobnego nie ma w sprzedaży bo są z dodatkowymi wtyczkami a mój posiada tylko jeden gruby plus na 13 klucz i drugi masa 10klucz do tego problemy z voltami są i 12v i 14v ... A wy jakie macie tam u siebie alternatory czy różnica w amperach spali mi instalacje czy tylko na volty zwracać uwagę w sensie kupić np 12v i 90a lub105a czy 14v i 75a bo średnio z prądem stoję 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu, nic sam nie mierz i nie rób.

12 minut temu, Danielcorsac napisał:

mój posiada tylko jeden gruby plus na 13 klucz i drugi masa 10klucz

Chyba, że chcesz mieć znajomy pożar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki zamontowany w corsie 1,3 cdti z 2006

https://imgur.com/a/6jOB7d0

a3055 AS

widze że cena 500+

 

Poszukaj więc używkę - coś musi być na alledrogo do 100zł i montuj

Voltami i Amperami się nie przejmuj - oczywiście lepiej 90-100A niż 70A bo to diesel i na zime do świec może się przydać 90A.

 

A co się mu dzieje bo jak masz możliwość to warto samemu zajrzeć? Napinacz odciągnać i pasek bye bye + dwie/trzy śruby mocujące. Wiadomo jak nie masz możliwości to nic tanio nie zrobisz. Choć lepiej regenerować niż kupić używkę która też wartałoby sprawdzić, Nie mówie już o nowych za 500+

Przemyśl sprawę.

Edytowane przez waldek2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności