Skocz do zawartości

Check engine p0171 LPG


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ArKos napisał:

Zawór par paliwa połączony z układem dolotowym ma wpływ na pracę na OBU paliwach. Jeśli byłby uszkodzony, to na benzynie również byłyby błędy. Teraz możesz ich wyprostować i zażądać zwrotu kasy za nietrafną diagnozę.

Jedź z tym autem albo do dobrego gazownika (choć wątpię, czy ktokolwiek z nich posiada GDSa i MDI do diagnostyki LPG w tym aucie) albo znajdź warsztat specjalizujący się w Oplach. Ta instalacja to Landi Renzo z po*ebanym sterownikiem, w którym NIC nie da się zmienić ani regulować. Jedyna rzecz to możliwość zmiany ciśnienia parownika. Diagnoskop oplowski pozwala podejrzeć parametry pracy silnika na LPG oraz samego sterownika LPG a na tej podstawie już wiadomo, co należy wymienić w instalacji. Ja podejrzewam koniec wtrysków, bo z tym najczęściej się spotykałem. Na pozycji 2 stawiam wykończony parownik. I jestem wręcz pewien, że któraś z tych rzeczy niedomaga (być może i obie).
Mam miejsce, gdzie NA PEWNO to naprawią, ale to na śląsku, czyli kawał drogi ze stolycy.

No właśnie na benzynie nie było i nie ma żadnych błędów, jedynie raz wyskoczył check ale niby sonda za katem, więc została wymieniona i błąd do tej pory na pb nie wraca, dziwne bo można stwierdzić że właśnie zaraz po wymianie sondy zaczął pojawiać się check na LPG. Parownik wymieniony w listopadzie, zrobione około 15 tys kilometrów, później czujnik ciśnienia gazu przy listwie(grudzień), sonda (maj), zawór par paliwa (lipiec). Jeżeli to wtryski to mogą tak bez żadnych objawów padać? I czy wymiana wtrysków to tylko ASO?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 godzinę temu, TomekTomekW napisał:

Jeżeli to wtryski to mogą tak bez żadnych objawów padać?

Objawem padania wtrysków jest generowanie zbyt ubogiej mieszanki (zacierają się i nie otwierają do końca) lub generowanie zbyt bogatej mieszanki (nie domykają się).

 

1 godzinę temu, TomekTomekW napisał:

I czy wymiana wtrysków to tylko ASO?

Nie, wymieni to każdy warsztat mający pojecie. Lub też gazownik. To zwyczajne wtryski Omegas produkowane przez Landi Renzo i stosowane w bardzo wielu koncernach jako LPG fabryczne (Dacia, Renault, Opel, grupa VAG np. Skoda itp). Tyle że drogie są, bo sztuka >200zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ArKos napisał:

Nie, wymieni to każdy warsztat mający pojecie. Lub też gazownik. To zwyczajne wtryski Omegas produkowane przez Landi Renzo i stosowane w bardzo wielu koncernach jako LPG fabryczne (Dacia, Renault, Opel, grupa VAG np. Skoda itp). Tyle że drogie są, bo sztuka >200zł.

A wiesz może czy po wymianie trzeba ustawiać jakieś parametry? Czy po prostu podmiana i można spokojnie jeździć?? I pewnie najlepiej komplet wymienić? A co powiesz o regeneracji, czy jest sens?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, TomekTomekW napisał:

czy po wymianie trzeba ustawiać jakieś parametry?

 

22 godziny temu, ArKos napisał:

Ta instalacja to Landi Renzo z po*ebanym sterownikiem, w którym NIC nie da się zmienić ani regulować.

 

Co jest niejasne?

 

19 godzin temu, TomekTomekW napisał:

Czy po prostu podmiana i można spokojnie jeździć??

 

Sprawdzić poprawność pracy i parametry livedata

 

19 godzin temu, TomekTomekW napisał:

I pewnie najlepiej komplet wymienić?

 

Zdecydowanie

 

19 godzin temu, TomekTomekW napisał:

A co powiesz o regeneracji, czy jest sens?

 

Nowy wtryskiwacz lekko ponad 200zł. Regeneracja 200-250. To ma sens. Zdecydowanie ma sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału jednak przekonuje się do wymiany wtrysków, aktualnie mam pomarańczowe medy i takich będę szukał, auto ma obecnie 186tys przejechane więc chyba tak czy inaczej pora na nich, mam nadzieję że wymiana pójdzie bez problemów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArKos napisał:

Nowy wtryskiwacz lekko ponad 200zł. Regeneracja 200-250. To ma sens. Zdecydowanie ma sens.

Co myślisz o zamienniku Vercesi IG6 4.0/1 pomarańczowy którego koszt około 180zł a z Landirenzo około 400zł??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje się Landi. Kupuje się to:

https://allegro.pl/oferta/wtryskiwacz-gazu-lpg-astra-j-insignia-corsa-ori-12274136083

Wydajność jest identyczna. Po prostu kolor zielony został zastąpiono pomarańczowym.

I jak widać to nie jest 4 stówy. I jest to oryginał GM.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2022 o 18:18, ArKos napisał:

SPRAWDZIĆ I NAPRAWIĆ INSTALACJĘ LPG

@ArKos sprawdziłem u mechanika korekty, na benzynie +3 a po przełączeniu na LPG +30, więc pewnie wtryski do wymiany, a zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, miałem czujnik ciśnienia przy listwie 5,5bar z LR, mechanik mi go wymienił na Boscha 3,5bara, może mieć to jakiś wpływ, po wymianie 2-3 miesiące jeździł bez problemu aż do pierwszego checka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, TomekTomekW napisał:

może mieć to jakiś wpływ

Nie.

40 minut temu, TomekTomekW napisał:

po przełączeniu na LPG +30

Wtryski nie otwierają się do końca lub parownik daje za mało gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArKoswymieniłem wtryski razem z listwą, błędy usunięte, od razu po wymianie korekty na LPG nadal w okolicach +30, ale postanowiłem trochę pojeździć może się unormuje, po przejechaniu około 20km włączył się check, postaram się usunąć jeszcze raz, pojeździć trochę na pb i dopiero przełączyć go na LPG a jak to nie pomoże to już sam nie wiem co dalej i gdzie szukać, co dalej byś radził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności