Skocz do zawartości

Swap silnika opel astra j 1.6 115km 85kw


Domino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dość nietypowe pytanie, jestem posiadaczem Opla astry j 1.6 115km 2010r (przedlift) i planowałem trochę przy niej pomajstrować lecz potrzebuje porady. Czy jest opcja wrzucić silnik 2.0 turbo od opc/gtc badz od astry h? Chodzi mi tu o bardziej o to czy dałoby radę. Dzwoniłem do 10 warsztatów w 5 powiedzieli ze się da a w 5 ze nie, chciałbym aby każdy zabrał głos w tej sprawie i napisał co o tym sądzi. 
Plan się zrodził kilka dni temu a mieliśmy zrealizować go dopiero na lato, dużo czasu na przemyślenia i przygotowania, jak tam Pany jest opcja?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich fanów motoryzacji!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 benzin była w jotce tylko w wersji OPC. 

Samochód delikatnie się różni rozmiarami , 

Moim zdaniem wydasz worek pieniędzy , 

Raz silnik, skrzynia , zaciski jarzma pewnie pompka hamulcowa , być może piasta półosie , sterownik z kabloteka , i znaleźć kogoś kto to i mechanicznie wstawi , dorobi, przerobi i softowo. Pomijam już takie pierdoły jak pompki paliwa i inne rzeczy które po drodze na bank wyskocza  , sprawdź cenę tarcz hamulcowych do wersji OPC i chyba temat się sam rozwiąże Screenshot_20221221_095805.jpg

SWAP z astry h to inna generacja samochodu i schody mogą być jeszcze większe . 

Czy sie da? Na pewno . Czy koszta będą duże ?  Moim zdaniem tak. Czy taka przeróbka będzie możliwa i legalna prawnie?  nie mam pojęcia 

Chyba taniej wyjdzie sprzedać swoją fure, dołożyć to co w mody byś wrzucił i kupić legitne OPC 

https://www.olx.pl/d/oferta/opel-astra-j-gtc-oplc-line-2-0-biturbo-CID5-IDPRGAe.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o swapie na 1.6 Turbo 180 KM? Na twoim miejscu nie pchałbym się w 2-litrówkę, tylko został przy 1.6, ale pomyślał właśnie nad jej uturbionym wariantem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 09:38, Domino napisał:

Dzwoniłem do 10 warsztatów w 5 powiedzieli ze się da a w 5 ze nie

Ci drudzy mają rację.

Nie sztuka wepchać fizycznie silnik w budę. Sztuka to uruchomić, patrząc przez pryzmat elektroniki (programowanie sterowników itp.)

 

W dniu 21.12.2022 o 09:38, Domino napisał:

chciałbym aby każdy zabrał głos w tej sprawie i napisał co o tym sądzi.

Sprzedaj, dołóż i kup mocniejsze.

 

W dniu 21.12.2022 o 09:38, Domino napisał:

Plan się zrodził kilka dni temu

Niestety, poroniony poród.

 

W dniu 21.12.2022 o 09:38, Domino napisał:

2.0 turbo od opc/gtc badz od astry h

Fizycznie wszystko do zrobienia. Na pewno nie z Astry H, bo sie tego nie da uruchomić, albo będzie to kosztować krocie. Nawet silnik rdzennie z Astry J będzie problem w kwestii sterownika silnika. Albo sterownik standalone trzeba kupić i pokombinować z programowaniem pozostałych (nie będzie wtedy działać np. tempomat, ESP itp). Standalone dobrej klasy to wydatek 3-4.5k. Plus koszty kombinowania przy pozostałych sterownikach. Astra J to nie Astra H, gdzie przekładało się sterownik, programowało i już jechało. Tu raz zaprogramowanego sterownika NIE DA SIĘ zaprogramować do innego auta. Nawet kupując fabrycznie nowy sterownik za 6-7k jest problem, bo programowanie odbywa się online z serwera GM i soft jest dobierany na podstawie VIN czyli do silnika, jaki był oryginalnie. I tego przeskoczyć się nie da, chyba że jakiś magik będzie się bawił w klonowanie zawartości EPROMów z poszczególnych aut.

 

Skórka nie warta wyprawki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2022 o 10:01, Marcin 83 napisał:

Prawdziwe opc, to benzyna.

No i te 20-letnie alufelgi......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to tylko OPC-line , ale chyba pierwsze mi wyskoczyło i z automatu zassałem (co do felg są gusta i guściki ) 

Ale jak by mi kto taka dawał to nie mial  bym śmiałości odmówić ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności