Skocz do zawartości

Wymiana radia z CD MP3 na Touch & Connect w Meriva A


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Mery 11 napisał:

Szukałem cdc40 operę z USB

A to były takie? Wszystkie CDC40, które oglądałem nie miały USB :( ja bym najchętniej przytulił CD70 NAVI albo DVD90 NAVI, ale właśnie z USB i takich chyba nie było...

9 godzin temu, Mery 11 napisał:

przy CD70 z auxsem z dołożyłem USB

Były CD70 z USB czy modziłeś coś?

9 godzin temu, Mery 11 napisał:

kamera, cofania na wyświetlaczu CID

Dostać CID do Corsy D graniczy z cudem akurat, ale jakby się udało w końcu to jak kamerę podłączyłeś? Ja tylko z tego powodu szukam CID'a w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Albercik napisał:

ale jakby się udało w końcu to jak kamerę podłączyłeś? Ja tylko z tego powodu szukam CID'a w ogóle.

Tylko aby to podłączyć potrzebny jeszcze konwenter

Masz poczytaj sobie :

https://forum.opel24.com/topic/85607-schemat-do-gid-w-mery-tyczy-silników-z16xe-oraz-z14xep-oraz-z17dth/?do=findComment&comment=742785

 

https://forum.opel24.com/topic/85607-schemat-do-gid-w-mery-tyczy-silników-z16xe-oraz-z14xep-oraz-z17dth/?do=findComment&comment=742820

 

Edytowane przez Navia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @Navia muszę postudiować temat, bo widzę, że tu konwerter jest użwany by przejść z chincha na RGB, ale ja mam w domu kamerę z RGB, więc może by się dało ją podłączyć bez niego. Kwestia tylko jak przełączać sygnał pomiędzy radiem, a kamerą, ale to pewnie ruscy (nie)przyjaciele już rozkminili ;)

 

Niemniej - intryguje mnie jeszcze ten temat USB, bo przy zmianie z Touch&Connect na cokolwiek innego muszę dodać Bluetooth oddzielnie, a te fabryczne nie obsługują A2DP (odtwarzania muzyki). Tutaj akurat Touch&Connect pokazuje swoją przewagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kamerę mam w lampce podświetlenia rejestracji a obraz w lusterku wstecznym. Mam monitor z możliwością podpięcia dwóch sygnałów i dlatego mam też kamerkę z przodu. Wszystko służy do parkowania. 

Cały wątek o tym jest na forum w tym samym dziale.

Co do radia też myślałam nad chińczykiem ale wiem że w nich słabo odbierają stacje radiowe a ja podczas jazdy słucham głównie radia. I zakup Touch & Connect za tym przemawiało. No i mam to co chciałam.

Ostatnio w OpCom zmieniłam ustawiania aby było CD Mp3 i cały czas wyświetla mi się spalanie. Oczywiście mogę resetować oba liczniki od komputera pokładowego . Jedynie nie mam dostępu do ustawień ale w Op Com mam ustawiony język PL i nawet po odłączeniu akumulatora nic się nie zmienia. Data i godzina ustawia się automatycznie z radia. Nawet gdy była zmiana czasu nic nie musiałam przestawiać , czy ustawiać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Navia napisał:

Jedynie nie mam dostępu do ustawień ale w Op Com mam ustawiony język PL

Ooo, a to ciekawe. Ja nie znalazłem miejsca w OpComie, żeby zmienić język wyświetlacza (OpComa mam od majfrendów) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łączysz się z wyświetlaczem ? Aby dokonać zmian musisz znać CarPass.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Albercik napisał:

Ooo, a to ciekawe. Ja nie znalazłem miejsca w OpComie, żeby zmienić język wyświetlacza (OpComa mam od majfrendów) ;)

 

Jak masz cd 30 i Gida to ustawisz z poziomu radia , nie wiem jak z dotykowym radiem . Ale w opcomie jest opcja zmiana jezyka ale t u lko z radiem cd 30. Gid i cid z cd 70 nie ustawi sie ,trzeba wgrac inny soft , co uczynilem u siebie z cidem . USB podlaczylem do auxa minidzekiem . Nie mam mozliwosci przesowac zmieniac utworow na pamieci flesz , leci ciurkiem . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mery 11 napisał:

Jak masz cd 30 i Gida to ustawisz z poziomu radia , nie wiem jak z dotykowym radiem .

Nie mogę z poziomu radia, bo moje CD30 jest bez przycisku "OK", a mój majfriendowy OpCom nie potrafi zmienić typu radia w wyświetlaczu...

 

16 minut temu, Navia napisał:

A łączysz się z wyświetlaczem ? Aby dokonać zmian musisz znać CarPass.

Tak, z wyświetlaczem. Mój OpCom jest chyba trafiony niestety i muszę kupić nowego... CarPass oczywiście, że znam, zarówno z auta, jak i oryginalny z GID - inaczej bym go nie wymienił :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja miałam CD MP3 . A do zmiany ustawienia języka nie musi być jednak CarPass.

 

Wchodzisz tą ścieżką jak zrzucie:

 

2024-04-08_112110.thumb.jpg.b9c34d4cfd639d487e05fe30c3edb91e.jpg

 

Mój wyświetlacz jedynie nie działa z moim rocznikiem a tylko o rok niższym. Nie wiem czemu ale przynajmniej da się ogarnąć wyświetlacz.

Przekręcam kluczyk i mam tak:

 

IMG_20240408_111642.thumb.jpg.c5d2fa13282f1a3cd65eb8092314e940.jpg

 

Po chwili już pokazuje komputer pokładowy:

 

IMG_20240408_111647.thumb.jpg.cbcf31bb071853a21ac1b68953a55264.jpg

A jeszcze zapytam @Albercik czy masz w radiu język PL i nawigacja ci działa ? Bo ja sobie załatwiłam nawigację. Język aby wgrać to koszt całego radia więc nie opłacalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Navia napisał:

No ja miałam CD MP3 . A do zmiany ustawienia języka nie musi być jednak CarPass.

 

Wchodzisz tą ścieżką jak zrzucie:

 

2024-04-08_112110.thumb.jpg.b9c34d4cfd639d487e05fe30c3edb91e.jpg

 

Mój wyświetlacz jedynie nie działa z moim rocznikiem a tylko o rok niższym. Nie wiem czemu ale przynajmniej da się ogarnąć wyświetlacz.

Przekręcam kluczyk i mam tak:

 

IMG_20240408_111642.thumb.jpg.c5d2fa13282f1a3cd65eb8092314e940.jpg

 

Po chwili już pokazuje komputer pokładowy:

 

IMG_20240408_111647.thumb.jpg.cbcf31bb071853a21ac1b68953a55264.jpg

A jeszcze zapytam @Albercik czy masz w radiu język PL i nawigacja ci działa ? Bo ja sobie załatwiłam nawigację. Język aby wgrać to koszt całego radia więc nie opłacalne.

 

Tak do GIDa jest tonieoplacalne, wgranie nowego softu 

31 minut temu, Albercik napisał:

Nie mogę z poziomu radia, bo moje CD30 jest bez przycisku "OK", a mój majfriendowy OpCom nie potrafi zmienić typu radia w wyświetlaczu...

 

Tak, z wyświetlaczem. Mój OpCom jest chyba trafiony niestety i muszę kupić nowego... CarPass oczywiście, że znam, zarówno z auta, jak i oryginalny z GID - inaczej bym go nie wymienił :D

 

 

CD70 nawi posiadam jakby co . Wyswietlacze mam Gida I CID ale do Meriwy A i Corsy C wylogowane  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności