Skocz do zawartości

Wymiana radia z CD MP3 na Touch & Connect w Meriva A


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Navia napisał:

Wchodzisz tą ścieżką jak zrzucie:

Hmm, u mnie nie ma właśnie opcji zmiany języka. A jak wejdę w menu to jest, tylko nie mogę zmienić typu radia, bo mój opcom się wywala, jak wchodzę, żeby zmienić typ radia. Muszę zobaczyć, czy tego mojego klona da się zaktualizować.

 

4 godziny temu, Navia napisał:

Przekręcam kluczyk i mam tak:

 

4 godziny temu, Navia napisał:

Po chwili już pokazuje komputer pokładowy:

to prawidłowe zachowanie :) komputer pokładowy pokazuje się dopiero, jak uruchomisz silnik. A sam zegarek pokazuje tylko wtedy, gdy wyświetlacz przechodzi self-test. Mój się zachowuje dokładnie identycznie, a pochodzi z Corsy D MY'07, czyli takiej, jak moja. Dodatkowo - jak zgasisz silnik, ale nie wyjmiesz kluczyka - też będzie się pokazywał sam zegarek. Oczywiście - dotyczy to tylko sytuacji, gdy masz GID'a, ale bez oryginalnego radia (np. z chińczykiem, albo właśnie T&C). Jak masz fabryczne radio - po włączeniu zapłonu, ale bez odpalania silnika pokazuje się informacja z RDS, a zegarek z datą poniżej. Komputer też pojawia się dopiero po odpaleniu auta.

 

4 godziny temu, Navia napisał:

A jeszcze zapytam @Albercik czy masz w radiu język PL i nawigacja ci działa ? Bo ja sobie załatwiłam nawigację. Język aby wgrać to koszt całego radia więc nie opłacalne.

Nawigacja oczywiście, że zdziała. Muszę tylko kartę SD kupić z nowszą mapą, bo moja mi pokazuje często, że jadę po polu :D jak typowy rolnik (niedawno się przeprowadziłem na wieś) :jupi:

Polskiego oczywiście nie mam i rozmawiałem z tym Czechem, który napisał program, ale sam język to 500 zł + przesyłki kurierskie międzynarodowe (do Czech z do PL), więc sobie odpuściłem ;)

 

4 godziny temu, Mery 11 napisał:

Tak do GIDa jest tonieoplacalne, wgranie nowego softu 

My tu o T&C akurat, bo w tym radiu nigdy nie było fabrycznie polskiego :)

Edytowane przez Albercik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Navia napisał:

No ja miałam CD MP3 . A do zmiany ustawienia języka nie musi być jednak CarPass.

 

Wchodzisz tą ścieżką jak zrzucie:

 

2024-04-08_112110.thumb.jpg.b9c34d4cfd639d487e05fe30c3edb91e.jpg

 

Mój wyświetlacz jedynie nie działa z moim rocznikiem a tylko o rok niższym. Nie wiem czemu ale przynajmniej da się ogarnąć wyświetlacz.

Przekręcam kluczyk i mam tak:

 

IMG_20240408_111642.thumb.jpg.c5d2fa13282f1a3cd65eb8092314e940.jpg

 

Po chwili już pokazuje komputer pokładowy:

 

IMG_20240408_111647.thumb.jpg.cbcf31bb071853a21ac1b68953a55264.jpg

A jeszcze zapytam @Albercik czy masz w radiu język PL i nawigacja ci działa ? Bo ja sobie załatwiłam nawigację. Język aby wgrać to koszt całego radia więc nie opłacalne.

 

Umnie po kluczyku jest radyjko , potem nawiguję sobie przyciskami , albo pokrętłem na radiu 

20240408_114450.jpg

20240408_114454.jpg

20240408_114623.jpg

20240408_114444.jpg

Ups , dogury nogami się wstawiło ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mery 11 napisał:

dogury

"do góry" ;) A tak serio, @Mery 11 to u Ciebie tak działa, bo masz fabryczne radio. My z @Navia mamy Touch&Connect i ono nie współpracuje z wyświetlaczami na desce (nie da się obsługiwać ich z poziomu radia). Jak wkładam moje CD30MP3 to mogę wejść do ustawień (przycisk SETTINGS), ale nie mogę nic zatwierdzić, ani wejść w żadną funkcję (nie ma przycisku OK). Natomiast z kierownicy mogę wejść jedynie w komputer pokładowy (BC) i stoper. Nie mam też zakładek na górze widocznych (mam GID'a, nie CID'a, ale to bez znaczenia). Wydaje mi się, że ekrany z zakładkami są z nowszym softem (ale tu pewności nie mam). U mnie, na górze, się wyświetla data, na środku dane spalania, a na dole temperatura, pusta ramka od klimy automatycznej (nie mam.... jeszcze :D ) i godzina. Tak, jak na zdjęciu u @Navia

Edytowane przez Albercik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Albercik napisał:

"do góry" ;) A tak serio, @Mery 11 to u Ciebie tak działa, bo masz fabryczne radio. My z @Navia mamy Touch&Connect i ono nie współpracuje z wyświetlaczami na desce (nie da się obsługiwać ich z poziomu radia). Jak wkładam moje CD30MP3 to mogę wejść do ustawień (przycisk SETTINGS), ale nie mogę nic zatwierdzić, ani wejść w żadną funkcję (nie ma przycisku OK). Natomiast z kierownicy mogę wejść jedynie w komputer pokładowy (BC) i stoper. Nie mam też zakładek na górze widocznych (mam GID'a, nie CID'a, ale to bez znaczenia). Wydaje mi się, że ekrany z zakładkami są z nowszym softem (ale tu pewności nie mam). U mnie, na górze, się wyświetla data, na środku dane spalania, a na dole temperatura, pusta ramka od klimy automatycznej (nie mam.... jeszcze :D ) i godzina. Tak, jak na zdjęciu u @Navia

 

Tu masz fotki GIDa i cdc 40 opera  do Corsy c

IMG_5459.JPG

IMG_5458.JPG

Edytowane przez Mery 11

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mery 11 napisał:

Tu masz fotki GIDa i cdc 40 opera  do Corsy c

Jak u siebie ustawię na radio T&C to mam tak samo. Ale wolę to ustawienie od CD MP3

Bo gdy ustawiam na T&C pisze T&C no radio. I wówczas mam tak ekran podzielony. 

Widać to w moich pierwszych postach tego wątku. 

Edytowane przez Navia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mery 11 udało mi się przeprogramować wyświetlacz. Okazało się, że ten OpCom 2014, co miałem na dysku to VauxCom jest. I on dał radę bez problemu :)

 

image.thumb.png.866838c91653b598d465a47a9461b7ef.png

 

P.S. co do tej ramki od klimatronika, to dopiero w VauxComie, po wejściu w programowanie, miałem następne strony z ustawieniami i tam musiałem dodatkowo odznaczyć, że nie mam klimatronika. Wybrałem też, że mam Touch&Connect w ustawieniach, ale mój wyświetlacz jest od przedliftowej Corsy z Francji i niby przyjmuje kodowanie, ale po wejściu ponownym pokazuje się "Incorrect", czyli nie do końca to ogarnia. Ale to się ogarnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Jak kręcę rolką na kierownicy, albo ją wciskam to wchodzi mi od razu w komputer pokładowy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności