Skocz do zawartości

Awaria światła cofania Opel Corsa E


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od kilku dni mam problem ze światłem cofania w tylnej lampie w Oplu Corsa E.

Przy wrzucaniu biegu wstecznego pojawia się komunikat "awaria światła cofania"- wymieniłem do tej pory żarówkę (wcześniejsza po wyjęciu nie była przepalona), ale niestety nie rozwiązało to problemu. Próbowałem znaleźć odpowiadający bezpiecznik pod pokrywą silnika oraz pod kierownicą, ale niestety nie wiem który konkretnie odpowiada za tylne światło cofania- sprawdziłem większość związanych z oświetleniem i wszystkie są ok.

Czy kojarzycie który konkretnie bezpiecznik odpowiada za to światło?

Czy ktoś z Was przerabiał już ten temat w Corsie E? Na forum znalazłem jedynie problemy w C. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zdejmij wtyczkę z włącznika wstecznego na skrzyni i zewrzyj spinaczem czy drutem - powinny się zapalić. Mając miernik, taki zwykły multimetr można sprawdzić, czy włącznik wstecznego na skrzyni jest sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo co u siebie naprawiłem światło cofania. Samochód (Corsa E benzyna 90KM z 2019r.) błędów nie zgłaszał. Światło cofania zapalał  dopiero po agresywnym wrzuceniu wstecznego. Wymontowałem czujnik, na stole był dobry. Zwarcie przewodów we wtyczce zapalało światło cofania i aktywowało czujniki parkowania. Jak odkręcałem czujnik to zauważyłem, że był słabo dokręcony. Wkręciłem czujnik do oporu, podłączyłem wtyczkę i wszystko działa jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, misci napisał:

Ledwo co u siebie naprawiłem światło cofania. Samochód (Corsa E benzyna 90KM z 2019r.) błędów nie zgłaszał. Światło cofania zapalał  dopiero po agresywnym wrzuceniu wstecznego. Wymontowałem czujnik, na stole był dobry. Zwarcie przewodów we wtyczce zapalało światło cofania i aktywowało czujniki parkowania. Jak odkręcałem czujnik to zauważyłem, że był słabo dokręcony. Wkręciłem czujnik do oporu, podłączyłem wtyczkę i wszystko działa jak trzeba.

Dzięki za odpowiedź, spróbuję zrobić tak samo u siebie- widzę, że to ten sam sposób, co podany przez ArKosa.

Czy posiada ktoś może zdjęcie, żeby zobaczyć gdzie umiejscowiony jest czujnik cofania na skrzyni w Corsie E?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy minimum inicjatywy od siebie możesz wykazać?
Nieznajomość techniki byłaby usprawiedliwiona, ale lenistwo już nie.
Google. Tam nie banują. 

Trzeci rysunek

https://www.google.com/search?q=gdzie+jest+włącznik+cofania+corsa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwidndvS9pr9AhXTqYsKHf9iDaMQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=929&dpr=1

Za mało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ArKos napisał:

A czy minimum inicjatywy od siebie możesz wykazać?
Nieznajomość techniki byłaby usprawiedliwiona, ale lenistwo już nie.
Google. Tam nie banują. 

Trzeci rysunek

https://www.google.com/search?q=gdzie+jest+włącznik+cofania+corsa&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwidndvS9pr9AhXTqYsKHf9iDaMQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=929&dpr=1

Za mało?

Jeżeli potrafisz czytać ze zrozumieniem, to czytając mój wpis kolejny raz zauważysz, że pytałem o zdjęcie w Corsie E- wkleiłeś mi link do Corsy B (niestety przez te 25 lat układ pod maską nie jest już ten sam), ale doceniam Twój czas na dodanie tak pomocnego komentarza :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończmy to! Otwierasz maskę, patrzysz z góry na skrzynie biegów i widzisz przewód elektryczny do niej doprowadzony. Po tym przewodzie zbliżasz się do czujnika (wyłącznika) światła cofania. Bierzesz w rękę klucz 22 o dokręcasz, albo odkręcasz jak chcesz sprawdzić czujnik na stole. Czujnik uszczelniony jest szczeliwem do gwintów. Ja nic nie robiłem tylko wkręciłem go ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski start na forum. Podpadka adminowi. Nie jest źle. Niedługo wpadnie spytać, która godzina, a jak mu się odpowie, to będzie problem bo przecież są różne strefy czasowe.

Ja przestaję rozumieć ludzi.

Ma internet. Potrafi z niego korzystać, bo znalazł nasze forum. Ale nie potrafi znaleźć odpowiedzi na tak proste pytanie. Nie potrafi myśleć syntetycznie. Szukam jaka jest skrzynia w Corsie E. Jak znajdę (a znajdę) to szukam gdzie jest włącznik wstecznego. Cała filozofia. Przy okazji przeglądania dowiaduję się wielu innych rzeczy o swoim aucie, bo przez czytanie zdobywa się wiedzę. No ale po co. Lepiej zrobić oczy kota ze Shreka i zarzucić komuś, że nie czyta ze zrozumieniem.

Nie wiem kto, ale ktoś zdefiniował współczesne społeczeństwo, jako dotknięte analfabetyzmem wtórnym, czyli brakiem rozumienia słowa pisanego. I tak chyba jest. Dorzuciłbym do tego brak inicjatywy własnej i brak logicznego myślenia.

Wszystko na gotowe dostać. Pozabierać wam te internety, komputery, telefony, i wyginiecie jak dinozaury.

Forum jest od tego aby pomagać, ale nie aby wyręczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności