Skocz do zawartości

mieszanka - benzyna


ja37

Rekomendowane odpowiedzi

Troche za ubogo.

Proponuję zmienić sondę.

powinno oscylowac do około 0,9mV

 

Co do mojego pytania o miesznkę.

Cos mi sie nie zgadza.

Sonda wyrzucała mi zbyt ubogą mieszanke, według waszych opinii miałem za mało benzyny w mieszance?

 

Otóż było jej za duzo!

Poleciała mi membrana w regulatorze ciśnienia paliwa i paliwo przewodem podciśnienia sobie spokojnie zasuwało do kolektora.

 

Co wy na to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry, teraz ja się momyliłem w voltach :D

 

Zmieniłem ten regulator i wszystko jest ok.

Już check mnie nie wkurza, tylko trochę za niskie są obroty, znów musze dyszą powietrza pokręcić.

Chociaż w sumie na tych 500 obrotach nawet równo pracuje, może zostawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie przy tych 500 nie rzuca, pracuje spokojnie, jak x14sz na 900 obrotach.

W sumie przy kolektorze 18E jest taki myk, że jak ustawię benzynę na te 800 obrotów, to wolne na gazie mam 1100....

Na razie zostawię, 500, na zlocie pewnie sie okaze jak to chodzi w sumie.

Będzie i jeżdżenie i stanie w korku na rynku w Koronowie, wiec zaryzykuję test ;/

Najwyżej poduchy wymienie, należy im się, przeszły 290kkm juz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Witam jestem tu nowy i w sprawach mechaniki samochodowej całkiem zielony :placze:. Ale lubię wiedzieć co dzieje się z moim samochodem :beer: . A problem wygląda następująco:

po przejechaniu paru km zapala się kontrolka "sprawdz silnik" -> ta pomarańczowa zapala się na benzynie na gazie cisza i spokój. Wiem że ta kontrolka wskazuje 100 rużnych błędów więc oddałem samochód w ręce mechanika który po 2 tygodniach prób i testów odkrył że to sonda lambda wysyła błąd 44 i 45 mieszanka zbyt bogata i uboga sprawdził sondę która jest ok sprawdził pompę paliwa też jest ok więc wymienił mi komputer bo uznał ża jest niesprawny i wysłał mnie go serwisu lpg by po jego wyczynach z silnikiem sprawdzić instalację a tam wyszło że sonda jednak nie jest sprawna :beer::placze: Więc po wymianie sondy , wyregulowaniu instalacji lpg i analizie spalin wyszło że na gazie jest wszystko w 100%ok a na benzynie kontrolka nadal pokazuje mieszanka zbyt bogata a ja muszę jechać na przegląd

samochód to astra f 1.6 92r przejechane ponad 250000 :placze: proszę o pomoc ewentualne sugestie i naprowadzenie na rozwiązanie tego problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności