Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Montaż świateł dziennych LED

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jarek

jarek
  • Forumowicz
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 02 czerwiec 2011 - 08:34

Swiatla zainstalowane i dzialaja!

Jak wylaczysz silnik to lampy dzienne tez sie powinny wylaczyc. Po co Ci lampy dzienne przy wylaczonym silniku? U mnie lampy dzienne gasna po 10 sekundach od wylaczenia silnika, wiec mam czas zeby znow go uruchomic :)
Zrobilem test. Na luzie wlaczylem: radio na max, nawiew na max, klime, ogrzewanie szyby i lusterek, otwieralem okna, krecilem kierownica i wlaczylem dlugie swiatla. Rezultat: nic sie nie dzialo, lampy ladnie swiecily.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#22 OFFLINE   jazuu

jazuu
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Silnik:Y17DT

Napisano 02 czerwiec 2011 - 21:04

Mam pytanko do kolegow ktorzy montowali światełka
czy te swiatełka beda pasowac :

http://allegro.pl/sw...57.html#gallery
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#23 OFFLINE   kasa1979

kasa1979
  • Forumowicz
  • 226 postów
  • Lokalizacjazachodnio pomorskie
  • Model:Nie Opel

Napisano 19 czerwiec 2011 - 16:09

Witam,dołączam sie do tematu,co powiecie na takie swiatla dzienne ledy z wbudowanym automatem,z lampek wychodza 3 kabelki,+ - i trzeci chyba od tego automatu,co powiecie na ich temat a co najwazniejsze czy bedzie skomplikowany montaz chodzi mi o podlaczenie? Jak myslicie sa one legalne chodzi mi o te homologacje,zeby mi sie policja nie doczepiala do nich? Jaka wasza opinie,prosze o wypowiedzi,dziekuje.

http://moto.allegro....1659741677.html
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#24 OFFLINE   silvo44

silvo44

instruktor

• Moderator
  • 3807 postów
  • LokalizacjaOlkusz/młp
  • Model:Opel Vectra C
  • Silnik:Z18XER
  • Nadwozie:HB

Napisano 20 czerwiec 2011 - 09:42

Montaż jest dokładnie opisany w instrukcji - trzeci kabelek to + sterujący .
W/g mnie moga być ...
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#25 OFFLINE   kasa1979

kasa1979
  • Forumowicz
  • 226 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 16:02

silvo44 , dziękuje ci bardzo za odpowiedz,no to je chyba zamowie,chyba mi sie policja w razie kontroli nie powinna doczepic do niech,homologacja jest wybita na kloszu.Moze sie jeszcze ktos wypowie z uzytkownikow forum,zanim je zamowie.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#26 OFFLINE   jazuu

jazuu
  • Forumowicz
  • 112 postów
  • Silnik:Y17DT

Napisano 20 czerwiec 2011 - 19:33

Mieszkam w okolicy ich siedziby wiec się chyba w piatek tam przejade, obejrzę i jak beda ok to zakupie - cena dosc atrakcyjna :)
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#27 OFFLINE   jarek

jarek
  • Forumowicz
  • 128 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Silnik:Z16XE

Napisano 21 czerwiec 2011 - 13:05

Koniecznie zobacz jak swieca. Homologacja homologacja - wiadomo jak ja przyznaja - wazne zbys byl widoczny. Lampy Philipsa daja mocne swiatlo, widoczne z daleka. Czesto widze na trasie samochody z lampkami ktore ledwo co widac, wygladajacymi jak wiejski tuning.
  • 1

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#28 OFFLINE   Maniek81

Maniek81
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • Silnik:1.6 16V Z16XEP

Napisano 23 czerwiec 2011 - 21:01

Także coraz więcej myslę nad założeniem LEDów. Ktoś juz zalożył w modelu po lifcie? Halogeny mam. Myślę też nad wymianą zderzaka, bo ten co mam to juz z lekka poklejony. Może przy wymianie zderzaka umiejętnie wyciąć jakieś otwory i tam LEDy zalożyc?
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#29 OFFLINE   kasa1979

kasa1979
  • Forumowicz
  • 226 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 18:56

Witam,swiatla do jazdy dziennej juz kupione i zamontowane w zderzak tam gdzie jest czarny gril zderzaka,wszystkie odleglosci prawidlowe ale jest inny problem,chodzi o podlaczenie.Z kazdej lampki dziennej wychodza 3 kabelki czerwony +,czarny - i bialy ktory jest od automatu ktory jest wbudowany w lampkach i ma na zadanie rozlaczac i wlaczac diody.Moje pytanie jest skierowane do tych co podlanczali juz takie swiatla lub wiedza jak je podlaczyc tak aby sie zapalaly po uruchomieniu silnika i gasly w chwili zalaczenia swiatel pozycyjnych i mijania,chodzi mi zeby sie swiecily podczas jazdy bez zadnych innch swiatel,bo widzialem ze niektorzy jezdza z diodami i na postojowkach.Bardzo prosze o jakas porade jak to zrobic w prosty sposob,dodam ze nie znam sie na elektryce wiec prosze was o pomoc.Pozdrawiam.
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#30 OFFLINE   kuchar

kuchar
  • Forumowicz
  • 308 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Model:Opel Astra IV
  • Silnik:A16XER
  • Nadwozie:HB

Napisano 24 czerwiec 2011 - 21:56

"-" bierzesz z akumulatora; "+" bierzesz obojętnie skąd aby po stacyjce (np. wycieraczki działają dopiero po przekręceniu stacyjki); ten "biały" wpinasz w kabel gdzie pojawia się napięcie po właczeniu świateł pozycyjnych (ja wziąłem z lewej lampy, bierzesz miernik, włączas pokrętłem pozycyjne i patrzysz na którym kablu przy lampie jest napięcie, jak znajdziesz to wyłączasz pozycje i patrzysz czy zginęło, wpinasz się w ten kabelek i koniec roboty).

Użytkownik silvo44 edytował ten post 25 czerwiec 2011 - 09:25
zbędny cytat

• 1

Uruchom; JavaScript!
Odśwież