Skocz do zawartości

Montaż świateł dziennych LED


Rekomendowane odpowiedzi

kolego nie porównywaj philipsów z moimi badziewnymi :) chyba tez sie skusze na philipsy....

 

Ja się skusiłem na philipsy ponieważ ich montaż był bardzo łatwy i zależało mi na trwałości. Te światła narażone są jednak na wiele szkodliwych czynników. Póki co jest ok, zobaczymy co będzie dalej. Na allegro chyba za 229 ZŁ kupiłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu na forum pisal o takim fabrycznym module w watku o OP-COM. Chyba to bylo o zafirze. Mowili ze w jakis panstwach skandynawskich tak maja, ale nie wiem, moze to ten koles z allegro

 

W Merivce OpComem można właczyć opcję świateł dziennych ale wtedy zapalają się normalnie światła mijania. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezly koles. W razie czegos on Cie nie powiedzial bezposrenio ze w Polsce sa legalne.

 

gdzies znalazlem w necie odpowiedz nt legalności tego rozwiazania, okazuje sie że nie jest to legalne, ze wzgledu na to, iz swiatła drogowe, sa homologowane na dluge swiatła, i dają inne swiatło (skupione, zamiast rozproszonego).

jest to wynalazek, który działa, i może ewentualnie sprawdzic się w samochodach z zarókami dwuwłuknowymi np H4 (tez to nie dokonca legalne, ale z przodu nie bedzie widac tego ze nie swiaca tylne - oczywiscie poza przeglądem).

Swoją drogą, można gdzies złosic zachowanie takiego człowieka, który oferuje nielegalne rozwiąznie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli

0

 

 

przerpaszam, za nie jasne pisanie wczoraj, (byłem trochę zmęczony ;)),

W swiatłach na zarówki typu H4, przy zmniejszonej intensywnosci swiateł drogowych, stojąc frontem do auta, nie rozpoznasz czy masz dlugie z wynalazkiem, o którym mowa, czy normalne mijania. W merivach bedzie widać, ze wzgledu na zastosowaniem swiatel do mijania i drogowych w osobnych "miejscach w refektorze",

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kto się tym przejmuje? Dużo osób pewnie wogle nie wykmini różnicy.

Co do legalności tych urządzeń to prawie na pewno sprzedaż jest legalna, użytkowanie jak zostało napisane wcześniej niekoniecznie. To chyba tak, jak z antyradarami ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się, po bojach z tymi no-name wynalazkami założyłem dziś philipsy - różnica jest ogromna ! świeca strasznie mocno (w porównaniu do poprzednich) - widać je z daleka....naprawdę polecam.

 

Kolego Jarek, powiedz mi proszę, czy Twoje światełka, też włanczją się po kilku sekundach od wyłączenia silnika, a załączają się dopiero po uruchomieniu silnika?

post-2143-0-41087300-1312829877_thumb.jpg

post-2143-0-91947000-1312829887_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Twoje światełka, też włanczją się po kilku sekundach od wyłączenia silnika, a załączają się dopiero po uruchomieniu silnika?

 

Tak właśnie działa moduł w Philipsach - dokładnie tak samo jak u Ciebie jest i u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może troszkę jeszcze odświeżę temat mianowicie: zamontował ktoś już światła do jazdy dziennej w merivie po liftingu (mniejszy gril) jeśli tak to bardzo prosił bym o foto i info jakie lampy zmontował by spełnić ten wymóg 60 cm między lampami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności