Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Masz to w taki sam sposob podłaczone jak ja.tylko ja mam troszke nizej dzienne zamontowane.Jakie kupiles te dzienne jakiej marki?

Moje to: M-TECH 635 Flux - tanioszki [ok 80,-zł] ale z homologacjami oczywiście.

Miałem kupić takie za około 150zł, ale jak zacząłem się przyglądać samochodom na ulicy i w większości mieli coś takiego jak teraz ja.

A wozy były przeróżne, nawet takie co chodzą po 3x więcej od mojej mery, więc nie przepłacałem.

Edytowane przez chudy_00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapalają się po przekręceniu kluczyka w stacyjce [prąd "+" wziąłem z kostki od wycieraczek umieszczonej pod plastikami podszybia, a "-" z klemy akumulatora; spiąłem z innymi masami]

Przewód sterujący wyłączaniem wpiąłem pod żarówkę postojówki.

CZYLI:

Załączam pojazd i mam już zapalone światła dzienne [nie trzeba pamiętać o włączaniu], jak włączam postojówki i mijania, to dzienne gasną. A jak gaszę wóz to i światła dzienne gasną.

Mam prośbę czy ktoś mógłby dać jakiś namiar na tę kostkę lub na inny przewód gdzie można się wpiąć z ledami aby załączały się jak u kolegi po przekręceniu stacyjki? Dodam że rozmontowanie pół auta trochę mi nie pasuje nie jestem zbyt dobry w tym :) . Może coś poza wycieraczkami jakis przewód?

Prosiłbym o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie gdzie i co a najlepiej jakąś fotke czy schemacik .

Edytowane przez zbisz41

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam prośbę czy ktoś mógłby dać jakiś namiar na tę kostkę lub na inny przewód gdzie można się wpiąć z ledami aby załączały się jak u kolegi po przekręceniu stacyjki? Dodam że rozmontowanie pół auta trochę mi nie pasuje nie jestem zbyt dobry w tym :) . Może coś poza wycieraczkami jakis przewód?

Prosiłbym o jakieś łopatologiczne wytłumaczenie gdzie i co a najlepiej jakąś fotke czy schemacik .

Wydaje mi się że demontaż wygłuszenia w komorze silnika [chyba 6 śrub i zatrzask na środku] to nie "rozebranie połowy auta" , a przy okazji masz super dostęp do filtra kabinowego i możesz go sam zmienić [szczerze jak miał bym to robić pod blokiem na parkingu to też bym sobie dał spokój].

Kostka od wycieraczek jest zaraz obok zbiorniczka płynu hamulcowego w kierunku do środka samochodu [nie ma tam nic z czym można pomylić].

Jak chcesz to możesz wziąć "+" z czujnika wstecznego biegu, ale musisz podnieść auto i ściągać bodajże lewe koło.

Miłej zabawy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz to możesz wziąć "+" z czujnika wstecznego biegu,

To odpada wiem gdzie jest bo go zmieniałem , ale mam podłączone przez siebie :) czujniki cofania do światła wstecznego więc nie chciałbym już tam nic dodawać.

Czyli pozostaje nieszczęsna kostka wycieraczek , lub może jeszcze ktoś coś podrzuci? :prosze:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,takie podłaczenie ja mamy opisane w tym temacie to jest chyba najprostsze sposob,czyli aku,przewod z kostki lampy przedniej i przewod z pod szybia kostki wycieraczki,prosciej chyba sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozna jeszcze w jeden sposob podłączyc, ale do tego konieczne są philipsy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To odpada wiem gdzie jest bo go zmieniałem , ale mam podłączone przez siebie :) czujniki cofania do światła wstecznego więc nie chciałbym już tam nic dodawać.

Czyli pozostaje nieszczęsna kostka wycieraczek , lub może jeszcze ktoś coś podrzuci? :prosze:

Pisałem o czujniku włączającego światło cofania ze skrzyni biegów, a nie z lampy wstecznej.

Po jakiego diabła ciągnąć kable przez cały samochód - chyba że się nie zrozumieliśmy [ zresztą mam taką nadzieję :) ].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem o czujniku włączającego światło cofania ze skrzyni biegów, a nie z lampy wstecznej.

Po jakiego diabła ciągnąć kable przez cały samochód - chyba że się nie zrozumieliśmy [ zresztą mam taką nadzieję :) ].

hehe pewnie nie zrozumieliśmy się :)

pisze że czujniki cofania mam do lampy wstecznego do której jak się domyślam napięcie idzie po czujniku, dlatego nie chce tam już mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kiedyś czytałem jakiś artykuł o zaletach świateł dziennych LED i jedną z nich było niższe spalanie wynikające z mniejszego obciążenia alternatora. Czy ktoś zauważył jakąś różnicę po zamontowaniu LEDów?

Edytowane przez daroguru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś czytałem jakiś artykuł o zaletach świateł dziennych LED i jedną z nich było niższe spalanie wynikające z mniejszego obciążenia alternatora. Czy ktoś zauważył jakąś różnicę po zamontowaniu LEDów?

Tak, już mi nie pokazują że mam nie włączone światła :o)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Właśnie zatankowałem; jestem świadomy że to nie tylko światła, ale też ładniejsza pogoda bo w końcu jest cieplej, ale abstrahując spalanie miałem następujące:

w kwietniu w mieście to 8,2,

a w maju w mieście [ze światłami dziennymi] 6,9l/100km.

Niech by nawet 0,5l/100km było przez światła to i tak warto [koszt świateł to 80zł + własna praca].

Pozdrawiam namyślających się.

dodam myśl [przy piwie dobrze się myśli] pewno w mega ciepłe dni oszczędności paliwa ze świateł wydam na klimę :|

Edytowane przez chudy_00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Merivy z 2008r , czyli po lifcie i zamontowałem światełka LED do jazdy dziennej , odległość, jaką udało mi się max między nimi uzyskać to 48cm, więc chyba niestety zostaną zdemontowane , nie chce się sprzeczać z nadgorliwymi kolegami w niebieskim.

Moje autko posiada zamontowane halogeny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, chciałbym się Was poradzić, zapytać czy ma ktoś zamontowane LEDY okrągłe w miejscu zaślepek halogenów w wersji przed liftem.

Korci mnie zakup takich z zaślepkami jak na tej aukcji http://moto.allegro.pl/lampy-swiatla-do-jazdy-dziennej-automat-okragle-i2539471309.html

Ma może ktoś podobnie zamontowane i mógłby mi udzielić porad lub usostępnić zdjęcie poglądowe?

DZIĘKI 4 @LL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj założyłem 4 ledowe philipsy, jedynie zmieniłem mocowania, gdyż oryginalne słabiej zabezpieczają przed kradzieżą i trzeba byłoby ciąć kratkę.

post-35393-0-06638600-1381090447_thumb.jpg

post-35393-0-82624300-1381090459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj założyłem 4 ledowe philipsy, jedynie zmieniłem mocowania, gdyż oryginalne słabiej zabezpieczają przed kradzieżą i trzeba byłoby ciąć kratkę.

Możesz podać jakieś namiary gdzie kupione i koszty?A i rozmiary zewnętrzne.

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.motointegrator.pl/produkty/179495-lampy-do-jazdy-dziennej-philips-led-daylight-4
jeśli zaś chodzi o tę blaszkę montażową, to kupione w Leroy merlin kod produktu 42998123, najlepiej po 2 sztuki na lampę -montaż pionowy i śruby gwint M5 kod produktu 44248344

Edytowane przez bania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bania dzięki za info. :beer:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.motointegrator.pl/produkty/179495-lampy-do-jazdy-dziennej-philips-led-daylight-4

jeśli zaś chodzi o tę blaszkę montażową, to kupione w Leroy merlin kod produktu 42998123, najlepiej po 2 sztuki na lampę -montaż pionowy i śruby gwint M5 kod produktu 44248344

Też jestem zdecydowany na te światła, ale zastanawia mnie spora rozbieżność cenowa. Można je już kupić za około 220 zł, ale są też za ponad 300 zł. Z czego wynika ta różnica?

Edytowane przez Shah

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też jestem zdecydowany na te światła, ale zastanawia mnie spora rozbieżność cenowa. Można je już kupić za około 220 zł, ale są też za ponad 300 zł. Z czego wynika ta różnica?

Nie wiem ale chyba od pazerności sprzedających ale też od rejonu.Na allegro najtaniej jest w zachodnopomoskim i podkarpackim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi