Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wyciek z przekładni kierowniczej

przekładnia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   bogus71

bogus71
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Model:Opel Antara
  • Silnik:2.0CDTI
  • Nadwozie:SUV

Napisano 28 listopad 2014 - 13:47

Kilka kropek na podłodze w garażu. Po południu sprawdziłem i okzało się że coś delikatnie cieknie  spod gum długich drążkow wchodzących do przekładni. Pytanie czy przekładnia się "kończy". Zaznaczę że niedawno wymieniałem ten drążek; czy partactwo mechanika przy montażu(czy mógł coś uszkodzić). Czy na razie dolewać płyn i jeździć,; dodam że układ kierowniczy chodzi jak nówka; nic złego się nie dzieje.

Proszę o porady

Antara ma na liczniku 161 tys

• 0

Użytkownik jest zalogowany Google Adsense

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel
  • Posiadasz LPG:TAK

#2 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 4669 postów
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Opel Calibra
  • Silnik:1,4T
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 28 listopad 2014 - 14:07

Antara ma właśnie w tym słaby punkt. Cieknąca przekładnia. Nie da się spaprać uszczelnień przy wymianie drążków, bo nawet nie dotyka się uszczelnienia. Zbieg okoliczności z tym wyciekiem.

Można popytać o zestaw regeneracyjny do maglownicy i zlecić wymianę uszczelnień. Ja bym właśnie tak zrobił, szkoda, żeby się rozciekło bardziej, a samo się na pewno nie naprawi.

• 0

#3 OFFLINE   bogus71

bogus71
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 08:04

Antara ma właśnie w tym słaby punkt. Cieknąca przekładnia. Nie da się spaprać uszczelnień przy wymianie drążków, bo nawet nie dotyka się uszczelnienia. Zbieg okoliczności z tym wyciekiem.

Można popytać o zestaw regeneracyjny do maglownicy i zlecić wymianę uszczelnień. Ja bym właśnie tak zrobił, szkoda, żeby się rozciekło bardziej, a samo się na pewno nie naprawi.

Wielkie dzięki za odpowiedź

Jaki to w przybliżeniu koszt :eek:

• 0

#4 OFFLINE   ArKos

ArKos

Upierdlivus Vulgaris

• Administrator
  • 4669 postów
  • Model:Opel Mokka
  • Inna marka:Opel Calibra
  • Silnik:1,4T
  • Posiadasz LPG:NIE

Napisano 01 grudzień 2014 - 12:11

Znam tylko koszt nowej maglownicy.

Dzwoń i pytaj po sklepach.

• 0

#5 OFFLINE   ciacho

ciacho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Silnik:2.4 140KM

Napisano 01 grudzień 2014 - 21:42

Witam jestem po regeneracji maglownicy ogólny koszt 900 zł. Też zaczynała mi się pocić choć wycieków opisanych wyżej nie było. Pozdrawiam

• 0

#6 OFFLINE   bogus71

bogus71
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 03 grudzień 2014 - 11:47

Witam jestem po regeneracji maglownicy ogólny koszt 900 zł. Też zaczynała mi się pocić choć wycieków opisanych wyżej nie było. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź i pytanie czy jest sens regenerować skoro nowa w oryginale z czujnikiem to koszt 1200zł+przekladka 140zł? 2lata gwarancji

Pozdrawiam

• 0

#7 OFFLINE   ciacho

ciacho
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Silnik:2.4 140KM

Napisano 05 grudzień 2014 - 16:43

Ja otrzymałem gwarancji 12 m-cy, choć przyznam się, że nawet nie interesowałem się ceną nowej z uwagi na założenie (jak widać nie potrzenie) wyższych kosztów. Chociaż jak widzę tragedii wielkiej nie ma. Wybór należy do Ciebie kolego. Pozdrawiam

• 0

#8 OFFLINE   bogus71

bogus71
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 15:07

Witam

Zrobiłem jak kolega; maglownica już po regeneracji; chodzi ok bez żadnych odgłosów, stuków, pocenia, ale ... chodzi dość ciężko. Czy u kolegi też był podobny objaw. Czy to minie po jakimś czasie?

Dzięki za odpowiedź

• 0